Allegro: Problem z kupującym

Odpowiedzi w temacie (1)

przemyslawmedrek

8.10.2013

Witam Was wszystkich, zwracam się z prośbą o pomoc. Mam problem z kupującym. Facet kupił ode mnie telefon na allegro. Otrzymał go 24 września a dziś 7 października pisze, że żąda zwrotu pieniędzy lub pokrycia kosztów naprawy. No i tutaj zaczyna się zabawa, ponieważ telefon, który wysłałem był sprawny i dobrza zapakowany - pudło, folia, bąbelki. Kolejny problem to czas w jakim to zgłosił - przecież jak jestu usterka powinien zgłosić z miejsca i nie byłoby problemu. No i według mnie najgorsze co jest w tym wszystkim to oddał go osobom trzecim - czyt. serwis aby rozkręcili telefon itp itd bez poinformowanie mnie o usterce. Oczywiście grozi mi policją i szereg innych rzeczy. Dzięki z góry za pomoc !

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Piotr_76

2013-10-08 23:32:36

Jeżeli nie wyłączył Pan z umowie z kupującym rękojmi, przysługują mu uprawnienia do obniżenia ceny zakupu o koszty naprawy a nawet do odstąpienia umowy (zwrot całej ceny zakupu). Usterka powinna być zgłoszona w ciągu miesiąca od wykrycia wady. Jeżeli będzie Pan w stanie wykazać, iż telefon został wysłany w stanie dobrym, a ewentualne uszkodzenia powstały po odbiorze telefonu oczywiście wyłącza Pana odpowiedzialność, ale to na Panu spoczywa ciężar udowodnienia tej okoliczności.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • 14.1.2018

  Lepsza ochrona osób kupujących nowe mieszkania?

  UOKiK pracuje nad nowelizacją ustawy deweloperskiej. Celem jest zapewnienie jeszcze lepszej ochrony osobom kupującym mieszkania. Urząd chce zlikwidować otwarte mieszkaniowe rachunki powiernicze (...)

 • 20.1.2014

  Krótki poradnik dla kupującego mieszkanie z licytacji komorniczej

  Jak kupić mieszkanie z licytacji? Od czego zacząć? Jakie obowiązki spoczywają na kupującym? Nie jest tajemnicą, że zakup mieszkania z licytacji komorniczej może być bardzo opłacalny. Jeśli (...)

 • 18.2.2014

  Handlujesz w internecie? Sprawdź czy Fiskus może Ci się dobrać do portfela

  Handlujesz w Internecie? Sprawdź, czy fiskus może Ci się dobrać do portfela. Niewielu z internautów wie, że dokonywanie transakcji za pośrednictwem Internetu, na różnego rodzaju aukcjach (...)

 • 14.12.2012

  Sprzedaż na raty

  Kodeks cywilny reguluje umowę sprzedaży niejednolicie, a konkretnie przewiduje kilka szczególnych rodzajów umowy sprzedaży. Pośród kilku innych rodzajów jest też sprzedaż (...)