Forum prawne (strona 190)

Darmowy kurs ze szkoły

Nie wiem czy temat jest w dobrym miejscu, jeżeli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie go. Na początku roku szkolnego szkoła na swojej stronie oficjalnej ( FB ) i w szkole ogłosiła konkurs ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.26 23:39:59

Potrzebny mi jest pesel osoby zmarłej gdzie mogę go otrzymać

Potrzebny mi jest pesel osoby zmarłej gdzie mogę go otrzymać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.26 16:29:49

Niemcy

Cześć
Nie nosić na pożyczki, także zabronione przez prawo.
Jeśli chcesz pożyczki proszę podjąć kontakt z tym
Pan, który mnie uśmiech na usta Pan MORET, ja mam
pożyczki w wysokości 80.000 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.6.26 13:43:25

Wycena działki rolnej pod drogę w mieście

Witam, mam pytanie dotyczące sposobu wyceny działki, która jest klasyfikowana jako rolna jednak znajduje się obrębie miasta Łódź.

W związku z tym, że art 5b w ustawie o ochrony gruntów rolnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.25 20:51:0

Podział majątku - samochód

Witam. Sprawa wygląda tak że parę lat temu kupiłam samochód który ja spłaciłam ale niestety mój mąż musil być współwłaścicielem a on nie dał nawet 1zł do tego samochodu. Pytanie jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.25 10:4:26

spirala zadluzenia

Jeżeli macie z żoną podzielność majatkową komornik , windykacja nie mogą nic zrobić. Radzę sporządzić także z żoną umowę dla Ciebie najmu bezpłatnego pokoju mieszkalnego , lecz w tej umowie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.24 21:33:0

Próba wyłudzenia i zastraszenie ?

Groźby przyjazdu podlegają karze pozbawienia wolności do lat 5 z tego co kojarze ( mogę się mylić ) wiec on sobie może grozić. Jeśli posiadasz ten towar to niestety , ale będziesz musiał zapłacić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.24 21:28:16

lokatorzy w nieruchomości bez pozwolenia na użytkowanie

Wiesz co myślę , że możesz w sądzie uzyskać dokument co do eksmisji lokatorów. Kiedyś było tak , że nowy właściciel musiał wypłacać jakieś pieniądze w formie "wykupienia" tych mieszkać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.24 21:23:18

Oszustwo 5 osób

Wydaję mi się , że jako osoba prywatna możesz odzyskać swoję pieniadze tylko poprzez wynajęcie firmy windykacyjnej. Koszt będzie nie wielki jeśli dogadasz się z firmą , aby swoję koszty ostępowań ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.24 21:18:25

Kredyt, co zrobić by nie spłacic ?

Twój PESEL jest obarczony tym kredytem . Jeśli nie będziesz spłacać 5-10 lat to oni wytoczą Ci sprawę z powódstwa o wyudzenie , bo ING ma to do siebie , ze napierw prosi o spłate czeka i czeka ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.6.24 21:14:28

Allegro problem

Witam w zakładce kontakt na ALlegro.pl masz możliwosć zgłoszenia brak mozliwosci kontaktu ze sprzedającym. Wyślij do nich też oficjalnego e-maila z tym co tutaj opisałeś. Powinni odpisać w przeciagu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.24 21:9:29

zmiana warunkow umowy

Witam pracodawca chce podpisac aneks dotyczacy zmian wykonywania pracy,jezelo go noe ppdpisze to dostane umowe wypowiedzjaca warunki,ktora jezeli nie podpisze to jest jednoczesnie wypowiedzeniem z pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.24 15:46:35

Czy komornik moźe zajac moje rozliczenie podatkowe jesli rozliczylam sie jako samotna matka?

Czy komornik moźe zajac moje rozliczenie podatkowe jesli rozliczylam sie jako samotna matka? Rozliczyłam sie 25 marca jako samotna matka. Mam 903 zl zwrotu i 1130 jako samotna matka, komornilk wyslal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.24 12:40:36

Odstąpienie od umowy z siecią Play

Witam
Dnia 25,02,2015 rok zawarłam umowę z siecią Play na usługi telekomunikacyjne związane z usługą internetu. Na infolini dowiedziałam się , że jedyną kwotą jaką muszę ponieść to jeden ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.24 11:27:31

firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro)

Jeśli sprzedawca towaru jest zobowiązany do wystawienia faktury za dostawę a tego nie robi, to trzeba po prostu zawiadomić urząd skarbowy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.6.24 10:58:36

przyłącze domu do wodociągu

Witam, bardzo proszę o radę, cała sprawa wygląda następująco:
4 lata temu kupiliśmy działkę budowlana, nieuzbrojona. Ponieważ wzdłuż działek nie było położonego wodociągu, razem z sąsiadami, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.23 19:53:14

kursy na aplikacje 2014

Kursy napewno okazałby się przydatne ale moim zdaniem warto też przetestować sobie sPrawnika. Przez 24h można zrobić to całkowicie za darmo. To bardzo fajny system, dzięki któremu możemy pogłębić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.23 17:59:12

czy komornik może zając skrytkę bankową?

Czemu nie ma na tej stronie żadnych odpowiedzi na pytanie?
Co za gówno :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.23 15:42:38

Witam, Na początku (w okolicach lutego) 2013 roku zakupiłem przedmioty o wartości kilkanaście

Witam,

Na początku (w okolicach lutego) 2013 roku zakupiłem przedmioty o wartości kilkanaście tys pln (zrobiłem przelew na konto podane przez tego mężczyznę) od prywatnej osoby zarówno na Allegro ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.23 0:47:27

art. 157kk

Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu dopuściłem się w okresie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.22 19:29:29

Prawa rodzicielskie - jak postępować

Witam serdecznie, mam dość skomplikowaną sprawę.

6 lat temu urodziłam syna, jego ojciec od początku był nieznany (nie pojawił się już w życiu ani moim, ani dziecka), po 3 latach kiedy jednak ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.22 13:41:40

Zerwanie umowy z UPC

Nic nie przeszkadza abyś mogła mieć jaki tzw drugi lokator mieć podpięte nowe usługi bynajmniej tak było w moim przypadku - tylko rzecz trafić na odpowiedniego człowieka na infolinii to druga ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.21 20:31:5

czy mojej dziewczynie przysługuje ochrona pracy w związku z ciążą?

Moja żona była objęta ochroną ale nie była zbyt specjalnie lepiej traktowana. Bardziej to wyglądało na wyrozumiałość pracodawcy. Tym bardziej, że postanowiła pracować do prawie 8 miesiąca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.21 20:27:59

Zajscie w ciaze po wypowiedzeniu pracy

Witam, chce zaciagnac porady. Sytuacja jest taka. Dostalam wypowiedzenie z tytulu likwidacji stanowiska pracy. Termin mija 30 czerwca. Poniewaz w trakcie wypowiedzenia zachorowalam, jestem rowniez na zwolnieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.21 18:37:50

Moje urojenia czy przełożony przekracza uprawnienia

Witam,

Ostatnio chodzę w lękach, mam problemy ze spaniem, połowę dnia czuje się jakbym miał dreszcze. Sprawa jednak dotyczy mojego przełożonego. Otóż w ostatnim czasie systematycznie próbuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.21 11:48:53

Zerwanie umowy najmu w trybie natychmiastowym

Dobry wieczór!

Mam realne podstawy, żeby zerwać umowę najmu w trybie natychmiastowym ze względu na zagrożenie zdrowia.

art. 682 K.C.
Jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.21 0:12:38

Odebranie praw rodzicielskich w Polsce rodzicu w UK

Witam
Mam z bylym partnerem dziecko. Oboje mieszkamy na stale w Anglii - sosbno. Wobec bylego prowadzone jest obecnie dochodzenie w sprawie znecania sie nade mna. Aby odwiesc mnie od tego matka bylego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.20 21:0:39

Czy zezwolenie na założenie sklepu zielarskiego w,którym będą sprzedawane zioła w sasztkach suplementy

Czy zezwolenie na założenie sklepu zielarskiego w,którym będą
sprzedawane zioła w sasztkach suplementy diety kremy bio soki ekologiczne oraz pozostałe produkty zielarskie bez sprzedaży preparatów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.20 14:21:54

Prośba o podpisy.

Witam.

Jeśli umieszczam temat w nieodpowiednim dziale, to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie go zamiast usuwania.

Zwracam się z prośbą do wszystkich forumowiczów o poświęcenie paru ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.19 20:46:20

alimenty na noworodka

Witam!
Niedawno skończyłam 18lat, jestem w ciązy. Niedługo maluszek się urodzi a ojciec dziecka się nie przyznaje do dziecka. Pracuje jako piekarz i zarabia około 1000zł mieszka u matki i to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.19 19:59:31

Nieprawidłowy montaż mebli powodem uszkodzenia agd

Mam problem z firmą, która mi robiła meble na wymiar do kuchni.
Po 3 miesiącach po zakończeniu zlecenia (termin zakończenia zlecenia to koniec marca 2015) nie dokończyli wszystkich elementów mebli.
Dotyczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.19 16:3:26

Policjant - prowadzi śledztwo na prywatne zlecenie...

Witam

Czy w polsce istnieje "prawo" do prowadzenia przez policjantów prywatnego śledztwa na zlecenie?

Jakie są podstawy przesłuchania - tj. czy policjant MA OBOWIĄZEK wysłać wezwanie na przesłuchanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.19 15:22:4

Dostaje alimenty, ile mogę zarabiać

Witam ! Mam pytanie, czy jeśli pracuję (umowa zlecenie, 1200zl/msc.) i studiuje zaocznie należą mi się alimenty od ojca, który jest na emeryturze ( wysokość ok. 2200zł/msc) ? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2015.6.19 14:54:14

Wyjazd na wakacje.

Czy jeśli 16 i 17 letnie dzieci samodzielnie wyjechały na wakacje to czy w razie gdyby coś im się stało to rodzice ponoszą za to jakaś odpowiedzialność? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.19 14:17:48

2015.6.18 17:23:21

Czy za śmerć zięcia należysię odszkodowanie?

Czy za śmerć zięcia należysię odszkodowanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.18 15:21:39

Automatyczny system do czytania umów

Czytanie dwudziestostronnej umowy zajmuje doświadczonemu prawnikowi około godzinę.
Czy aplikacje lub strona która kataloguje umowy i oznacza poszczególne części innymi kolorami, albo daje podpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.18 14:50:25

PROSZE O POMOC....Czy coś mi sie należy

witaj, jeśli chodzi o podział majątku to z czystym sumieniem mogę polecic kancelarię Emisaro, która zajmuje sie takimi sprawami. Mają fajne zasady, bo biorą procent od tylko wygranej sprawy, wiec ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.18 13:40:52

Podział majątku bez intercyzy

hej,polecam Ci kancelarię Emisaro, oni mają duże doświadczenie w sprawach o podział majątku. Porady są za darmo, kancelaria bierze tylko procent od wygranej sprawy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.18 13:40:11

Wywłaszczenie? Ale czy zgodne z prawem...

Witam.
Starosta Tatrzański, jako reprezentant Skarbu Państwa dokonał wywłaszczenia nieruchomości. Wszczął postępowanie wywłaszczeniowe i wydał stosowną decyzję w przedmiotowej sprawie. Ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.18 12:53:55

Wymagania od wykonawców - wiedza i doświadczenie

W około 90% przetargów dotyczących mojej branży (podejrzewam że z innymi jest podobnie) zamawiający piszą w wymaganiach:
"posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. wykonanie - w okresie ostatnich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.18 9:12:48

Telekomunikacja zerwanie umowy

Witam,

Rodzice w maju 2013 roku podpisali umowę z firmą PTS S.A., która podszyła się w tamtym momencie za Telekomunikację Polską. Na umowie widnieje imię i nazwisko mamy oraz taty, jednak została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.17 21:56:8

jak napisac prosbe o odblokowanie konta bannkowego

jak napisac prosbe o odblokowanie konta bannkowego wzor pisma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.17 20:19:29

Sprawa sądowa o zwrot zaliczki- zawartą online z autoeurope.pl z siedzibą w Niemczech

Witam,wynająłem samochód online w firmie autoeurope.pl z siedzibą w Niemczech i chciałbym założyć im sprawę cywilną o zwrot zaliczki.Moje pytanie jest takie, kto wie gdzie musze założyć sprawę?w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.17 19:47:45

Sprawa sądowa o zwrot zaliczki- zawartą online z autoeurope.pl z siedzibą w Niemczech

Witam,wynająłem samochód online w firmie autoeurope.pl z siedzibą w Niemczech i chciałbym założyć im sprawę cywilną o zwrot zaliczki.Moje pytanie jest takie, kto wie gdzie musze założyć sprawę?w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.17 19:47:6

Problem z PZU

Proszę o kontakt, tel. 42 633 11 66 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.17 14:43:2

Jeśli mam umowę na zastępstwo to przysługują mi wczasy pod gruszą?

Jeśli mam umowę na zastępstwo to przysługują mi wczasy pod gruszą? Pracuję od stycznia 2015 r. na umowę zastępstwo, w umowie nie mam napisane do kiedy, tylko na czas nieobecności zastępowanej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.17 13:6:25

jak napisać zgodę właściciela na użytkowanie pojazdu przez kierowcę w chwili zdarzenia?

jak napisać zgodę właściciela na użytkowanie pojazdu przez kierowcę w chwili zdarzenia?
pilne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.17 12:31:55

Opóźnienie dewelopera w przeniesieniu własności nieruchomości.

Witam

Deweloper spóźnił się z przeniesieniem prawa własności do zakupionego lokalu i odrzucił moje żądanie wypłaty kary umownej. Wszystko zawiera się*w jednym punkcie z aktu notarialnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.17 11:54:27

Odroczenie sprawy rozwodowej

Witam serdecznie,
Wczoraj mialam pierwsza rozprawe rozwodowa bez orzekania o winie, ktorą pozew wnioslam ja, a maz odpowiedzial na moj pozew zgody na rozwod. Lecz po pewnym czasie chcialam wycofac pozew ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2015.6.16 21:57:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika