Forum prawne

Witam, Na początku (w okolicach lutego) 2013 roku zakupiłem przedmioty o wartości kilkanaście

Witam,

Na początku (w okolicach lutego) 2013 roku zakupiłem przedmioty o wartości kilkanaście tys pln (zrobiłem przelew na konto podane przez tego mężczyznę) od prywatnej osoby zarówno na Allegro jak i poza Allegro. Kilkanaście osób również tak zrobiło. Konto na Allegro było założone na mężczyznę, lecz jeżeli dochodziło do wymiany mailowej lub kontaktu telefonicznego to zawsze odbierała jego żona. Towar niektóre osoby otrzymały, a niektóre nie i w okolicach kwietnia kontakt z tą dwojką osób od której mieliśmy otrzymać towar urwał się (ostatniego smsa jakiego otrzymałem było że nie są w stanie dostarczyć towaru a pieniądze oddadzą jak będą wypłacalni). I tutaj zaczyna się dwuwądkowość:
1*** Po tym smsie zglosiłem sprawę do firmy windykacyjnej (podając tylko tego mężczyznę skoro kontakt miałem do niego, przelew zrobiłem na jego konto itp), ktora to dwa razy pojechała do ich domu i niestety nikogo tam nie zastali. Sprawa cywilna trafiła do sądu i oczywiście z pozytywnym skutkiem bo mężczyzna ten dostal NAKAZ ZAPLATY, lecz w związku z tym że ukrywał się z zoną to po pół roku POSTĘPOWANIE UMORZONO, gdyż osoby te ukrywały się i były nie do namierzenia.
2*** Również od kwietnia 2013 roku w związku z tym, że tyle osób zostalo oszukanych to spprawa trafiła do Policji i Prokuratury wydział do spraw przestępczości gospodarczej. Niestety nie udalo się namierzyć tych dwoje osób i sprawę zawieszono w czerwcu 2014 r. W lipcu 2014 r zostala złapana ta kobieta (est w tej chwili w więzieniu) i sprawę przywrócono. Mężczyznę tego nie udało się złapać i w 03.2015 wysłano do wszystkich pokrzywdzonych list z prokuratury, że ze względu na niemożliwość złapania jego Zawieszono sprawę, natomiast sprawa kobiety poszla o krok dalej - w połowie 06.2015 otrzymałem list (jak też wiele innych osób) z zawiadomieniem, że Sąd zawiaami mnie jako pokrzywdzonego, że rozprawa dotycząca tej kobiety odbędzie się ...(dzień wyznaczono) i że Sąd informuje mnie, że mogę wstąpić do sprawy w charakterze oskarżyciela posiłkowego.
3*** MOJE PYTANIA:
- skoro mam w sprawie cywilnej wskazanego tylko tego mężczyznę (przez nieuwagę podałem tylko jego, a powinienem też podać ją skoro ona kontaktowała się ze mną na co mam dowody mailowe ismsy) to co muszę teraz zrobić aby też sąd cywilny ją dopisał do NAKAZU ZAPŁATY ?
- czy jeżeli sprawa toczy się tym drugim krokiem czyli przez Sąd Okręgowy (Wydział karny), a nie jako sprawa cywilna (bo byli w tamtym czasie nienamierzalni, to czy w takim postępowaniu Sad Okręgowy może rownież zasądzić od niej NAKAZ ZAPŁATY (już kilku komorników siedzi na tym mężczyźnie i tej kobiecie więc sprawa jest naprawdę ciężka bo wyłudzili ok 1 mln pln od ludzi) ?
- w jakim terminie muszę złożyć wniosek do Sądu w charakterze oskarżyciela posiłkowego (zostało prawie 1,5 tygodnia do rozprawy, a list mam ok tygdnia)? bardzo ciężka sprawa

2015.6.23 0:47:27

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Witam, Na początku (w okolicach lutego) 2013 roku zakupiłem przedmioty o wartości kilkanaście

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika