Forum prawne (strona 188)

Kruk przerwanie przedawnienia logowanie

Witam, mam pewien problem z przedawnionym długiem mojej żony. Dług (kredyt konsumpcyjny) pochodzi z 2003 roku. Żona dostała pismo z kruka (zwykłe nie polecone) w tym tygodniu. Nie kontaktowała się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.5 18:35:23

Jak ominąć opłatę targową? - Działalność handlowa czy usługowa

Witam. Zamierzam w następne wakacje (w te już raczej nie zdążę) otworzyć wózek z hot-dogami + jeżeli starczy mi miejsca na działce to również z watą cukrową. Mam upatrzonych kilka miejsc w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.5 12:13:23

2015.8.5 7:59:22

Brak zwrotu należnej kaucji

Witam,

Wynająłem mieszkanie przez agencje. Mieszkanie było zarządzane przez firmę w imieniu właściciela (nie płaciłem prowizji, agencja przesyłała właścicielowi środki za czynsz i media, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.4 22:49:45

Prawo pierwokupu a zwrot pieniędzy kupującemu.

Dzień dobry
Mam następujący problem z racji ,że część działki , którą zamierzam kupić należy do miasta Torunia działka znajduje się winnym województwie .( Miasto weszło w posiadanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.4 17:21:8

Jakie są korzyści z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej?

Dzien dobry!

Szukam pracy w formie telepracy w domu czyli operator wprowadzania danych lub analityk zasobów internetowych. Mam doświadczenie na obydwa stanowiska pracy oprucz tego mam skończone kursy ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2015.8.4 11:6:23

Błędny wpis w odręcznym testamencie

Witam.
Mam pytanko: Moja Ciocia napisała odręcznie testament w roku 2008 i pół roku później zmarła (trochę jej w tym pomagał jej znajomy notariusz). Wszystko byłoby ok, ale wpisując wielkość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.3 23:38:35

Zwrot wadliwych butów z metką - CCC ....

Hej..

Kupiłam sandały z Lasockiego.. gdy chciałam raz jeszcze w domu je założyć - urwała się ni stąd ni zowąd sprzączka. Chyba nie muszę mówić, że te buty nie nadają się do chodzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.3 19:44:5

obniżenie alimentów

Witam serdecznie i proszę o pomoc!!!
mam małą Córeczkę,która ma trzy i pół roku mieszka z mamusią na drugim końcu polski ok 600 km. zaraz po urodzeniu mamusia oznajmiła mi ,że nie ma ochoty ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.3 17:49:25

Oszustwo sklep z dopalaczami.

Witam, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Otóż moje pytanie wygląda tak:
Zakupiłem "Dopalacze" na pewnej stronie na kwotę ponad 200zł
W przesyłce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.2 17:31:43

Czy ex mąż może odliczyć wpłaty dodatkowe od niedopłaty alimentów po wyroku.

Witam. W zeszłym miesiącu zapadł wyrok który zobowiązuje ex męża do wyrównania alimentów od początku założenia sprawy. Mam pytanie czy ex mąż może od tej kwoty którą musi wyrównać odliczyć ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.2 12:50:9

Udzielenie kredytu przyszłej teściowej Pomoc !

Witam Was wszystkich.
Proszę Was o pomoc bo za nie długo zamierzam kupić dom z gotówkę a boję się że Urząd może trochę mnie sprawdzać.
Na początku roku pożyczyłem przyszłej teściowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.1 22:37:48

zakupione auto okazało się powypadkowe, proszę o pomoc

Witam serdecznie!
Zakupiłam samochód w komisie. Przed zakupem pojechałam sprawdzić stan do pobliskiego mechanika, ten po oględzinach stwierdził, że można nim jeździć i nie wymaga wkładu. Niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.1 12:19:25

Matka chce ograniczyć mi prawa do dziecka pomocy !

Witam matka mojego 4 letniego dziecka chce mi ograniczyc prawa rodzicielskie. Otoz zarzuca mi ze nie interwysuje sie dzieckiem. Mam taką prace ze jest 3 miesiące w domu a.potem 3 miesiace w pracy. Matka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.1 4:5:55

alimenty dla jednego z rodziców

Witam,

ze wzgledu na moją ciężką sytację chciałam wnieść do Sądu sprawę o alimenty, których chcę dochodzić od mojej córki.
Córka ma meldunek ten sam co ja, ale od ponad roku nie mieszka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.7.31 13:10:30

Egzekucja komornicz - falszywe oswiadczenie złożone przez żonę

Witam,otóż mam problem z moja żona. Choć sa zasadzone alimenty i place je do okreslonego dnia kazdego miesiaca i w kwocie jaka została ustalona to żona będąc bardzo jeszcze kochajaca chyba żona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.31 12:37:5

2015.7.31 11:33:28

Prawo administracyjne

Mam pytanie w domu którym jestem zameldowania mieszkam od 1989 roku siostra wymeldowala się jak miala 18 lat prawie po 22latach wróciła do domu rodzinnego gdzie tata ja spowrotem zameldował. Problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.30 18:20:56

Jak odzyskać własne auto

Mój były pracodawca zalega mi z wypłaceniem pieniędzy które jest mi winien za moją prace, kwota nie jest mała bo w granicach 11 tyś zł. W miedzy czasie ten facet sprowadził auto z Niemiec i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.7.30 15:6:58

ciąża a zabrana karta Medicover przez pracodawcę

Witam mam ten sam problem, jestem na zwolnieniu z powodu ciazy i zadzwonil do mnie pracodawca z informacja ze nie beda mi oplacac medicover gdyz jestem na zwolnieniu...wszyscy w firmie maja oplacane karty ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.7.29 17:10:26

Czy zachowek należy się ?

Chciałbym zapytać o sytuację. Chodzi o moją teściową. Jej rodzice parę lat temu podzielili swoją nieruchomość i obiecali jej części swoim dzieciom. Jednak nie zostało to przepisane notarialnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.29 15:23:32

Bardzo dziwna i trudna sytuacja.

Witam.
Mama nadzieję, że nie zamieszam zbyt bardzo i opisze w miare jasno sytuacje. Otóż moja szwagierka przed smiercia teściowej została głownym najemca mieszkania spółdzielczo lokatorskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.29 9:55:23

prosze o pomoc!!!

W 2010 roku poznałem kobiete razem zamieszkalismyi zaczelismy byc ze soba ta osoba zaczeła mie sie zwierzac mianowicia ze w dziecinstwie była bita jak mila 6 lat zmarła jej matka w matki miejsce pojawiła ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.7.29 7:44:34

Urlop miedzy zwolnieniem lekarskim

WITAM
Dziękuję ale już proszę się nie fatygować w odpisywaniu na mo temat, ponieważ moja sprawa została załatwiona pomyślnie :) Obydwie strony są zadowolone :)
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.7.29 1:42:35

Samodzielna obsługa księgowości czy biuro rachunkowe?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie biuro rachunkowe. Jeśli popełnisz gdzieś błąd to możesz sporo zapłacić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.7.28 11:43:27

Mój były teść mnie preśladuje: słownie i psychicznie

Może warto zebrać jakieś dowody i spróbować udać się do instytucji, która takimi sprawami się zajmuje. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.7.28 11:39:40

spadek po ciotce męża

witam.

ciotka zapisała mi w testamencie mieszkanie.

ciotka to siostra matki mojego męża, który nie żyje.

nie jestem jej bliską rodziną "podatkową", więc czeka mnie zapłacenie podatku.

opiekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.28 11:0:29

przedawnienie należności z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia

chciałam opisać przedstawić moją historie.

w roku 2008 otrzymałam przelew z firmy X na moje konto firmowe,w dniu dzisiejszym 27.07.2015 otrzymałam ostateczne wezwanie do zapłaty należności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.27 21:27:52

Stypendium socjalne i alimenty

Witam, mam taki problem, a mianowicie chce dostać stypendium socjalne na mojej uczelni dochód na osobe w rodzinie nie może przekraczać 895, 20 zł. A moja sytuacja rodzinna wygląda tak mieszkam z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.27 18:31:32

Odrębna własność

Dzień dobry,
zastanawiam się nad kupnem mieszkania. W jednym z ogłoszeń które rozważam znalazłam informację: "Mieszkania sprzedawane jako odrębna własność wraz z udziałem w gruncie." Są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.27 14:42:47

Obywatelstwo niemieckie szanse

Witam

Z siostrą złożyliśmy aplikacje o niemieckie obywatelstwo.Wiadomość do nas dotarła 15 stycznia 2015 roku.Jakie mamy szanse na nie?Jest ono po matce , a linia genetyczna jakiej użyliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.26 21:57:53

Długi rodzica

Witam
Mam kłopot, dziadki chcą na mnie i mojego brata zapisać nieruchomość, boją się że jak jedno umrze to będą musieli przepisać na swojego syna który jest alkoholikiem i ma sporo długów.
Był ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.7.26 13:14:48

Zerwanie umowy dzierżawy

Witam.

Mam zawartą umowę dzierżawy gruntów ornych z bratem.Umowę brat podpisał również jeszcze z 3 braćmi.Teraz mamy problem rozwiazać tę umowę dzierżawy ,ponieważ brat nie zgadza się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.7.24 17:7:51

licytacja komirnicza,zadluzenia i nieruchomosci

witam,
szukam porady dotyczacej problemu w sektorze nieruchomosci i zadluzen.
znalazlam ostatnio darmowa strone, gdzie nieodplatnie mozna skorzystac z porad specjalistow.
Czy uwazacie, ze to moze dzialac? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.24 17:0:8

Spółdzielnia mieszkaniowa-listy do sąsiadów

Witam. Mam takie oto pytanie.
Moi rodzice mają zadłużone mieszkanie w bloku które należy do spółdzielni mieszkaniowej (mieszkanie jest własnościowe). W ostatnich dniach spółdzielnia rozesłała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.23 21:10:10

Eksperyment poznawczy a uprawa konopii indyjskich

Witam, mam pytanie. Art 27 k.k. stwierdza, że:

Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu przeprowadzenia eksperymentu poznawczego, medycznego, technicznego lub ekonomicznego, jeżeli spodziewana ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.7.23 16:9:40

Santander wysyła pisma zaadresowane do zmarłej mamy

Samtanderowi trudno pogodzić się ze stratą klientki.
Pana mama prawdopodobnie kredyt zaciągnęła w Santander Consumer Bank, ale prawdopodobnie to należący do banku pośrednik finansowy Santander ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.7.23 14:4:26

Macierzynskie pp zasiłku chorobowym ?

Macierzynskie pp zasiłku chorobowym ? Witam.
Pragnę się dowiedzieć jak to jest z macierzyńskim , kto powinien i gdzie złożyć papiery i w ogóle czy mi się należy.
A mianowicie od grudnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.23 14:3:55

Odszkodowanie za błąd lekarski

Trzeba dochodzić prawdy. Skierowanie sprawy do sądu jest nie tyle prawem, co i obowiązkiem.
Powodzenia! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.7.23 13:33:27

Wyjadz dziecka na granice

Proszę powiedzeić, jak rozwinęła się sytuacja. W mojej najbliższej rodzinie też wystąpiła podobna sytuacja. Czy udało się dojść do zgody? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.7.23 13:26:43

Mistrzostwa Europy, sponsoring

Mistrzostwa Europy, sponsoring Własnie przed kilkoma dniami zostalem V-ce mistrzem Europy juniorów w lekkiej atletyce i chce postarac sie o to aby zdobyc sponsoring. Nie mam kompletnie pojecia jak sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.22 11:35:15

Mam 17 lat i niewiem jak mam napisać podanie do sądu o przyznanie dla mnie rodzine zastępcz??

Mam 17 lat i niewiem jak mam napisać podanie do sądu o przyznanie dla mnie rodzine zastępcz?? Rodzice załoźyli mi sprawe w sądzie o demoralizacje chociaż to przez nich jestem troche zdemoralizowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.22 11:27:38

Witam.Zawarlismy z Moim byłym facetem ugodę co do kwoty i płacenia alimentów czy ktoś Mi może powiedzieć

Witam.Zawarlismy z Moim byłym facetem ugodę co do kwoty i płacenia alimentów czy ktoś Mi może powiedzieć jak powinien wyglądać dobrze napisany wniosek pod którym się pod piszemy ? Alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.21 13:22:43

Alimety a drugie małuzeństwo

Nie ma kruczków prawnych na tego typu sytuacje. Po zawarciu związku małżeńskiego jak i w konkubinacie dochody liczone są wspólnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.7.21 9:57:55

szpital rehabilitacyjnych brak opieki dla dzieci

Od zawsze jest tak, że w zasadzie pozostajemy sami sobie, czy to po nieszczęśliwym wypadku, czy w innych, skrajnych sytuacjach. Opieka fundacji to dobry pomysł o ile ktoś zajmie się tak osobą w ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.7.21 9:45:18

Podział działek

Mieszkamy z mężem w jego rodzinnym domu(właścicielem domu i działek jest teściowa). Niebawem ma ona zamiar jeszcze za życia podzielić działkę i dom między rodzeństwo. Ostatnio nasze stosunki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.20 15:50:12

Przedstawiciel firmy a zakładanie rachunku bankowego

Czy w Polsce mogę założyć rachunek bankowy za pośrednictwem przedstawiciela mojej firmy, który posiada wystawione przeze mnie wszystkie upoważnienia i dokumenty poświadczające? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.20 1:34:20

Kupno samochodu od osoby trzeciej -formalności

Witam.

Mam zamierzam kupić auto i problem jest taki, że osoba która jest właścicielem jest zagranicą i nie ma możliwości uczestniczyć przy sprzedaży. Podobno napisała upoważnienie dla osoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.7.19 18:39:34

List gonczy - kilka pytan

Witam . Obecnie przebywam zaagranica . Pozostawilam w Polsce kilka niesplaconych pozyczek ( nie byly to wielkie kwoty ) jedna z firm zglosila sprawe na policje . z powodu iz nie przebywalam w miejscu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.7.18 18:32:30

Eksmisja z mieszkania

Prosze pomóżcie mi. Moi rodzice nie placili czynszu za mieszkanie w społdzielni dlug urosl ponad 7 tysiecy dostali ze spoldzielni pismo o eksmisje.cala rodzina zebtala ta kwote i dlug za mieszkanie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.7.17 19:12:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika