Forum prawne (strona 186)

kredyt a wlasnosc

Witam. Z mezem chcielibysmy budowac dom. Kredyt mialbybyc zaciagniety na moja dzialke, ktora znajduje sie poza miastem i nie na reke jest sie nam tam budowac. Bom mialby powstac na dzialce meza rodzicow. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.4 19:5:29

2016.4.4 18:3:43

Jak napisać zaświadczenie o zarobkach za ostatni miesiąc?

Jak napisać zaświadczenie o zarobkach za ostatni miesiąc? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.4 17:50:10

Wyludenie

Dzień dobry,
czy ma Pani dowód sprzedania telefonu (umowę, świadków) ? Czy wraz z telefonem przekazała Pani jego dokumenty ? Zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem: ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.4 14:42:52

zwrot allegro - rzecz nieprefabrykowana?

Dzień dobry,
rzeczy nieprefabrykowane to przedmioty wyprodukowane na specjalne zamówienie konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Jest więc szansa, że sprzedawca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.4 10:49:43

błędy w nazwisku krewnego a testament

czy znalazł Pan rozwiązanie tej sytuacji? W mojej rodzinie jest podobnie i nie wiemy co robić zwłaszcza że cześć osób nie chce zmiany nazwiska.... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.3 23:54:59

Grzywna

Witam 5 miesięcy temu dostałem karę grzywny 1000zł płacę miesięcznie raty po 100zł (spłacone mam już 500zł) doszły mnie słuchy iż można pisać wniosek o umorzenie pozostałości tej grzywny ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.4.3 14:39:27

Wyjechałem z polski w 1978 jako 15 latek.Mieszkam w Australii, której zostałem obywatelem. Czy mam

Wyjechałem z polski w 1978 jako 15 latek.Mieszkam w Australii, której zostałem obywatelem. Czy mam aktualny numer pesel? Jeśli tak to jak go mogę ustalić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.3 10:42:51

Mam ciezka sytuacje, ciocia wziela kredyt, moja babcia podpisala jakis papier lecznie wie jaki (bedzie

Mam ciezka sytuacje, ciocia wziela kredyt, moja babcia podpisala jakis papier lecznie wie jaki (bedzie isc sie dowiadywac) . Ciotka umarla, spadkobierca byl w tym banku i okazalo sie ze moja babcia ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.2 20:32:58

2016.4.1 21:42:4

witam, mam kilka pytan. Razem z mężem jesteśmy ubezpieczeni w KRUS. Mąż prowadzi gospodarstwo rolne,

witam, mam kilka pytan. Razem z mężem jesteśmy ubezpieczeni w KRUS. Mąż prowadzi gospodarstwo rolne, ja zajmuję się dzieckiem. Chcemy zawrzeć rozdzielność majątkową u notariusza. Jak to będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.1 18:3:45

Wyrzęknięcie się dorosłego syna 27 lat

Dzień dobry,
najpierw powinniście Państwo wezwać syna do opuszczenia i opróżnienia mieszkania z jego rzeczy, a jeśli to nie poskutkuje wnieść pozew o eksmisję. W razie zainteresowania profesjonalną ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.1 14:11:11

Wypowiedzenie a zmiana w kodeksie pracy.

Witam,

Mam umowę o pracę na czas określony podpisaną w Lipcu 2015. Wypowiedzenie złożyłem 25 marca 2016 z okresem dwutygodniowym tak jak jest to napisane w umowie, ale szef powiedział, że przepisy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.1 13:47:32

Badanie na ojcostwo ? czy matka musi wyrazić zgodę?!

Precyzyjnie i dość szybko robią takie badania w laboratorium ze strony medicogen.com. Można praktycznie wszystko załatwić online. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.4.1 13:11:35

Komornik zajął z wynagrodzenia za pracę więcej niż jestem winien dostałem resztki wypłaty w piątek

Komornik zajął z wynagrodzenia za pracę więcej niż jestem winien dostałem resztki wypłaty w piątek 25.03 dzisiaj 01.04 dzwonie i mówię jaka sytuacja żeby zwróciła mi nadpłatę a ona że jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.1 11:20:29

ucieczka od alimentów/ zmiana miejsca zamieszkania

Dzień dobry,
bez znajomości akt sprawy to jak wróżenie z fusów. Jeśli obawia się Pani, że mąż ma szanse na korzystne rozstrzygnięcie, warto skorzystać z pomocy adwokata, który przygotuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.1 10:55:8

Wymiana pieca kaflowego

Wymiana pieca kaflowego Witam
Mieszkam w kamienicy ktora jest przeznaczona do rozbiorki ( tak pisze na stronie ) odpracowalam zadłużenie za mieszkanie po babci w którym mieszkalamT od urodzenia.Teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.31 20:23:47

odstapienie od kosztow

mam problem dostalem w 2014 pismo od komornika ze alimentow nie place i ze do 7 dni mam przyjsc to wyjasnic przyszedlem przedstawilem ze place i mowili ze wycofaja 8 msc pozniej przyszlo pismo o umorzenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.3.31 18:2:29

co zrobić ?

Dzien dobry. Ja mam taki problem. Za tydzien koncze 17lat mam chlopaka i sie bardzo Kochamy. Moja matka mnie wyzywa w domu i bije. Poniża mnie traktuje jak śmiecia. Co mam zrobić? Chce sie wyprowadzić ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.3.31 10:55:32

Czy można napisać list o umorzenie młodzieżowego ośrodka socjoterapii ?

Czy można napisać list o umorzenie młodzieżowego ośrodka socjoterapii ? W jaki sposób to napisać, poprosiła bym wzór. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.31 10:51:33

Problem z lokatorami.

Dzień dobry,
dla ustalenia możliych dróg postępowania niezbędne jest udzielenie informacji czy Pan i/lub sąsiedzi jesteście właścicielami lokali czy tylko je wynajmujecie ? Zapraszam do kontaktu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.31 9:54:8

Wypowiedzenie / odstąpienie od części umowy na prace budowlane

Dzień dobry,
bez analizy umowy nie da się Pani nic poradzić. Jeśli jest Pani zainteresowana profesjonalną poradą prawną, zapraszam do kontaktu mailowego. Do wiadomości proszę załączyć skan ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.31 9:48:32

Dzień dobry. miałem zasądzone alimenty na przypisane mi dziecko dwadzieścia lat temu obowiązek


Dzień dobry.



miałem zasądzone alimenty na przypisane mi dziecko

dwadzieścia lat temu

obowiązek alimentacyjny był w tym czasie zniesiony a potem ponownie przywrócony

jak to się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.30 6:35:52

Zachowek po 4 latach czy sięnależy

Dzień dobry,
jeśli otwarcie testamentu nastąpiło później niż 22 października 2011 r., termin przedawnienia roszczenia o zachowek wynosi 5 lat. Jeśli otwarcie testamentu nastąpiło wcześniej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.29 15:56:19

Problem z użytkowaniem wieczystym

Witam, mam problem z skończonym użytkowaniem księgi wieczystej.
Działka na której wybudowany jest mój dom była na użytkowaniu wieczystym (40 letnim) z Urzędu miasta. Owe użytkowanie wygasło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.29 11:58:26

Prawo do nabytego przez współmałżonka domu

Dzień dobry,
z Pani pytania wynika, że wyłącznie Pani mąż otrzymał darowiznę od swojej matki, a jeśli tak, to on jest właścicielem domu, a nie Państwo oboje. Czy jednak może teściowa darowała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.29 9:37:45

Proszę o pomoc oskarżenie

Dzień dobry,
aby móc Pani pomóc, trzeba się zapoznać z historią Państwa całej korespondencji. Jeśli jest Pani zainteresowana poradą, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.29 9:33:4

WEZWANIE DO OPUSZCZENIA I OPRÓŻNIENIA

Witam.Mieszkam w domu od 37lat i mam stały meldunek ale żadnej umowy najmu płacę tylko rachunki za media Ten dom nabył brat jako darowiznę a niedawno przepisał ten dom na swojego syna jako darowiznę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.28 2:8:36

Umorzenie postępowania egzekucyjnego

Witam mam pytanie w sprawie alimentów mój tato nie płacił na mnie alimentów ani grosza i podpisałam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.3.27 20:22:28

jak przedłużyć obywatelstwo niemieckie?

jak przedłużyć obywatelstwo niemieckie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.26 11:11:58

problem ze współlokatorem

Witam. To mój pierwszy temat na tego typu forum więc proszę o wyrozumiałość. Od miesiąca wynajmuję ze swoją narzeczoną pokij dwuosobowy w bloku. Mieszkanie dzieli z nami chlopak który mieszka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.26 0:33:22

Matka niechce dawac mi syna , niepelnosprawny

Witam sprawa przykra ale wyglada tak : otoz zaczne od tego ze bylem zonaty mamy z ex synusia pisze ex dlatego ze po urodzeniu syna gdy mial 7miesiecy mialem wypadek ja czyli ojciec , bylem pasazerem i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.3.25 22:53:38

"Zakaz zblizania sie " a kontakty

Witam mam dylemat otoz ojciec mojego dziecka grozil mi i corce i od listopada do wczoraj mial sankcje ( za tydzien druga rozprawa i dostal przepustke) zgodzil.sie na wyrok 10 miesiecy i sam chce zakaz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.3.25 0:49:1

Witam mam problem bo moj kuzyn mnie straszy administracja Facebook bo moja kolezanka nominowala mnie

Witam mam problem bo moj kuzyn mnie straszy administracja Facebook bo moja kolezanka nominowala mnie do zabawybzeby wkleic zdjecie z 15 lat i wkleilam zjecie co mialam zrobione z kuzynem i teraz mnie straszy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.23 21:38:12

Brak ciągłości umów

Witam, mam taki problem mianowicie jakis czas temu zakupiłem samochód, nie przerejestrowałem go. Chce teraz to auto sprzedac lecz zgubiłem umowy poprzednich włascicieli, probowałem skontaktowac sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.23 9:52:5

Gdzie wpłacać alimenty?

Gdzie należy wpłacać alimenty, jeżeli nie można ustalić dokładnego miejsca pobytu, ani tym bardziej numeru konta, osoby która powinna je otrzymywać.
... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.3.23 5:42:39

Czy odsetki czynszowe się sumuje np. za cały rok?

Czy odsetki czynszowe się sumuje np. za cały rok? Jeżeli za miesiąc odsetki wynoszą ok 2 zł to czy można sumować za cały rok, cz jest jakaś kwota minimalna, która nie podlega sumowaniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.22 22:10:2

Czy komornik moze zajmowac ulgi z tylulu dzieci matki samotnej ,majacej zajecie komornicze?

Czy komornik moze zajmowac ulgi z tylulu dzieci matki samotnej ,majacej zajecie komornicze?
Witam .
Przez dwa lub trzy lata mialam na glowie komornika z uwagi na niemoc juz,splacania zadluzenia do banku, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.22 16:48:19

Wyjazd do UK -wymeldować się z Polski?

Najlepszym rozwiązaniem będzie podejść do urzędu miasta czy też gminy zależy gdzie mieszkasz i podpytać jak wygląda procedura wymeldowania. Mam także wielu znajomych którzy w pewnym momencie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.3.22 15:37:1

Zadłużenie mieszkania wynajmowanego od spółdzielni

Witam,

Poszukuje rzetelnej porady prawnej w Warszawie - także płatnej w rozsądnej cenie. Sprawa dotyczy zadłużenia mieszkania spółdzielczego (wynajem). Poniżej krótki opis sprawy.
1. Głównym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.22 15:11:26

Komornik a płacone alimenty do ręki z potwierdzeniem

Witam,może ktoś tu pomoże?Mój partner płaci bieżące alimenty na dzieci do ręki matki (kwota jest wyższa od zasadzonych) jednocześnie pobiera komornik zaległe,jednak byłe mojego partnera domagają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.22 14:37:46

Dziadek dał mi do ręki darowiznę w wysokości ponad 30 tysięcy, która została od razy wpłacona

Dziadek dał mi do ręki darowiznę w wysokości ponad 30 tysięcy, która została od razy wpłacona jako zaliczka na samochód w salonie samochodowym. Nie mam potwierdzenia na to, że on faktycznie przekazał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.22 13:57:39

Niepelnosprawne dziecko,oraz znecanie sie nad konkubina.

Dzień dobry,
najistotniejsze to ustalenie czy Pani prawa rodzicielskie zostały ograniczone czy też może została ich Pani pozbawiona ? Czy kontakty z dzieckiem zostały ustalone przez sąd ? Czy ma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.22 12:24:4

Udostepnianie informacji rodzicą pełnoletniego ucznia

Mam problem z wychowawczynią, otóż z jakimkolwiek problemem wydzwania, wzywa rodziców. Nie chcę rozmawiać, że mną, mimo, że ukończyłem pełnoletność, przez co ponoszę pełną odpowiedzialność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.22 0:44:42

Wyrzucenie Syna z domu

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy mój tata może mnie wyrzucić z domu. Mieszkam w nim od urodzenia ale nie jestem w nim zameldowany. ( w zasadzie nikt nie jest). Dom, w którym jesteśmy zameldowani ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.21 20:21:57

Zrzeczenie się praw rodzicielskich

Mam Córkę, niespełna pięcioletnią. Córkę bardzo rzadko widuję, bardzo sporadycznie. Matka mojej Córki uniemożliwia mi widzenia chociażby weekendowe, widzenia w Święta i inne okoliczności ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.3.21 15:29:44

meldunek na stałe oplacone mieszkanie a możliwość wymeldowania

Niepotrzebnie zrzekł się Pan mieszkania, wówczas mógłby Pan sobie spokojnie mieszkać i płacić tylko rachunki za media, a nie jakiś śmieszny "czynsz" bratu. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.3.21 14:32:13

Oryginał dokumentu o nabyciu spadku

Dzień dobry,
a co to za "prawniczka", która przekazuje Panu/Pani takie informacje ? Do Sądu może Pan/Pani po prostu wystąpić z wnioskiem o wydanie odpisu postanowienia.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.3.21 12:59:29

L4 w ciąży

Witam. 18 lutego dostarczyłam do zakładu pracy pierwsze L4. Rozumiem ze przez pierwsze 33 dni wynagrodzenie otrzymuje od pracodawcy. 10 marca otrzymałam wynagrodzenie ale to jest za okres od 10 lutego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.21 10:7:16

W jaki sposób dostanę ubezpieczenie zdrowotne?

Witam, w skrócie moja sytuacja wygląda tak:
Od listopada nie pracuję, pod koniec grudnia wyjechałam do Stanów na święta i dłużej, wcześniej zarejestrowałam się w PUP, oczywiście miałam w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.3.21 1:18:11

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika