Forum prawne (strona 184)

Ile przysługuje mi urlopu?

Witam, bardzo proszę o pomoc w ustaleniu ile przysługuje mi urlopu wypoczynkowego. Pracuje od 6 listopada 2015r.(umowa do 6 lutego, próbna) oraz od 6 lutego kolejna umowa u tego samego pracodawcy na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.29 17:5:12

czy ktoś słucha

Szanowni Państwo, mam pytanie i prosiłabym o radę. Miałam w poniedziałek spotkanie z mediatorem (oczywiście sąd nakazał) i mam wrażenie jakby dla nikogo nie miało znaczenie moje zdanie, moje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.29 16:33:18

Szantaż najemcy

Mieszkam od prawie 2 lat w wynajmowanym przez moją mamę mieszkaniu kątem. Właściciel się zgodził. Wszystko było w miarę ok do momentu gdy przeczepiłam się o hałasy piętro wyżej. Nade mną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.29 14:1:13

Prawa ojca do dziecka

Witam, mam problem z ojcem dziecka, obecnie jestem w ciazy, termin porodu mam na pazdziernika. W lutym ojciec dziecka dowiedzial sie o ciazy i po tygodniu sie rozstalismy, stwierdzil ze nie dostane od ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.29 10:13:5

jak napisać oświadczenie o pozostawaniu w związku małzeńskim?

pROSZĘ O INFORMACJĘ JAK NAPISAĆ OŚWIADCZENIE O POZOSTAWANIU W ZWIĄZKU MAŁŻENSKIM DLA URZĘDU SKARBOWEGO
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.28 20:12:40

Stłuczka sprawa w sądzie

Witam

W dniu wczorajszym miałam stłuczkę. Miała ona miejsce po wyjeździe z pod mostka z ustępem pierwszeństwa, zaraz za mostkiem jest łuk (może 5 metrów od mostku). Pani wyjeżdżająca z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.28 8:58:35

2016.4.27 22:52:2

Zarabianie w internecie bez działalności gospodarczej

Witam! Nie jestem pewna czy to dobra rubryka, ale poproszę o odpowiedź.
Jestem rysowniczką, twórczynią grafik itp. Chciałabym podjąć współpracę z dwoma portalami, które oferują zarabianie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.27 15:10:5

brat unika wypłaty zachowku

uzyskałem wyrok sadu o zapłate zachowku znacznej wartosci, brat unika kontaktu , znacznie wyprzedał majatek osobom , ktore pomagaja mu ukryc majatek , obecnie brak jest z nim jakiegokolwiek kontaktu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.27 12:46:39

Koniec umowy na okr.próbny a praca na nocną zmianę

itam serdecznie,
Mam taki problem że, teraz 29 kwietnia w piątek kończy mi się umowa o pracę na okres próbny. Sęk w tym że nie chcę dalej pracować u obecnego Pracodawcy, to też nie przewiduję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.26 23:1:43

Proszę o pomoc z wynajmującym

Witam Serdecznie mam mały problem, mianowicie wynajmuję pokój w mieszkaniu które jest nastawione typowo na zysk tzn 6 pokoi na max 75m2,podczas prysznica wypadł syfon/rura łącząca prysznic ze spływem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.26 13:1:22

Zasiedzenie działki czy uwłaszczenie ?

Witam. Czy istnieje jakiś limit w dół czy w górę co do obszaru działki w arach jeśli chodzi o zasiedzenie takiej działki i czym się różni zasiedzenie od uwłaszczenia ?

Dziękuję i pozdrawiam

Robert ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.26 11:42:47

jak napisać usprawiedliwienie nieobecności w urzędzie pracy?

za pomniałem stawić na wyznaczony termin z powodu choroby ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.26 11:36:8

Dzień Dobry. Planuję rozpocząć działalność rolniczą polegającą na sprzedaży jajek od kur z

Dzień Dobry. Planuję rozpocząć działalność rolniczą polegającą na sprzedaży jajek od kur z wolnego wybiegu. Chciałbym znaleźć odbiorców zanim rozpocznę bardziej masową produkcję. Zastanawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.25 22:2:8

Ubezwłasnowolnienie Brata .

Witam . Potrzebuje pomocy a może dokładnie porady co robić dalej.
Mam 40 lat i mam brata w wieku 27 lat . Brat jest chory na schizofrenie paranoidalna . Od 5 lat regularnie brat ląduję w szpitalu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.25 17:29:20

Czy muszę zapłacić zachowek.

Dzień dobry,
w przedstawionej sytuacji spadkobiercy będą mogli dochodzić od Pani zachowku, co nie znaczy, że z tego uprawnienia skorzystają.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.25 17:3:7

jak anulować alimenty?

kobieto nie rezygnuj, jeszcze ten pan pokaze rogi, i wtedy bedziesz plakac.
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.25 15:25:37

Prowo do opieki nad dzieckiem po smierci ojca

no wlasnie, z jakiego w ogole powodu chcesz sie tych praw zrzec?
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.4.25 15:20:53

pismo z policji do pracodawcy

Szanowni Państwo,

bardzo proszę o porady, wskazówki. Znalazłam się w sytuacji, która bardzo mnie stresuje. Od października 2015 pracuję w nowej firmie. Wczoraj zadzwonił do mnie szef z informacją, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.24 23:52:53

Pracodawca straszy zwolnieniem po l4

08.04.2016r, będąc w pracy, miałem wypadek - przeciąłem sobie 5 palec prawej ręki, łącznie ze ścięgnem.
Wszystko zszyte, lekarz wystawił mi L4 do 24.04.16r.
25.04.2016 mam stawić się na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.24 13:13:0

wykupione mieszkanie zakładowe

Witam,
Przed laty wykupiłam mieszkanie zakładowe mojej mamy na swoje nazwisko, kto ma udziały w mieszkaniu w momencie sprzedaży ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.24 8:36:16

Zbliżający się termin rozprawy, a Sąd nie wysłał "Odpowiedzi na apelację" stronie skarżącej

Witam,
Sprawa wygląda tak:
Złożyłem apelację od postanowienia Sądu Rejonowego (dotyczy wykonywania władzy rodzicielskiej). Jako, że zbliża się termin rozprawy - przyszły tydzień - zalogowałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.22 14:5:1

urlop w okresie wypowiedzenia

Bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii.
W danej firmie pracuję w wymiarze 1/2 etatu od 11.12.2015r. - do końca lutego na umowie próbnej a od 1 marca na umowie na czas określony do 31.08.2017r.
Planuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.22 13:37:48

Kiedy dziadkowie (bardzo młodzi) mogą przejąć opiekę nad wnukiem

Kiedy dziadkowie (bardzo młodzi) mogą przejąć opiekę nad wnukiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.21 19:22:2

Zaślepienie kontrolki przez mechanika - konsekwencje

Witam!

Chodzi o zaślepienie kontrolki odpowiedzialnej za sygnalizowanie konkretnej awarii hamulców. Nie naprawiono w ogóle nic i wystawiono fakturę za usługę. Samochód w dalszym ciągu o tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.21 15:42:11

Ustalenie ojcostwa sposobem na alimenty zasadzone na inne dziecko

Mam dylemat. Sprawa wygląda tak:jestem z partnerem który ma pierwsze dziecko ze związku małżeńskie. Płaci alimenty w wysokości 650zl na dziecko 7 letnie, popełnił błąd ponieważ w sądzie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.20 23:24:36

Witam, Chciałabym zadać pytanie dotyczące zasiłku macierzyńskiego. Na mojej umowie uwzględniony

Witam,

Chciałabym zadać pytanie dotyczące zasiłku macierzyńskiego. Na mojej umowie uwzględniony jest dodatek językowy, który według umowy jest proporcjonalnie pomniejszany na podstawie przejścia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.20 23:4:11

Rozwód a sprzedaż auta

Witam,

wniosłam pozew o rozwód bez orzekania o winie, ale termin nie został jeszcze wyznaczony. Jesteśmy właścicielami samochodu, który chcę odkupić od męża. Czy jeśli zostanie zawarta umowa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.20 18:58:30

jak wypełnić wniosek o zezwolenie na podejmowanie czynności w imieniu małoletniego?

Co mam napisać w uzasadnieniu w wniosku o zezwolenie na dokonania czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem małoletniego dziecka .i czy na każde dziecko trzeba wypisać oddzielny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.20 12:15:45

Jak ustrzec się przed płaceniem alimentów?

Myślę, że w takim wypadków nie da się "ustrzec od płacenia alimentów". Prawo zabezpiecza takie sytuacje przed uciekającymi od odpowiedzialności. Jeśli sąd potwierdzi ojcostwo to alimenty płacić ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.20 11:24:53

mąż nie chce dać rozwodu - co zrobić?

Witam.
Zgadzam się znajdź adwokata od prawa rodzinnego kancelariarodzinnawarszawa.pl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.19 21:47:20

Problem z sąsiadem psującym drzwi wejściowe

Zainstaluj małą kamerkę przed drzwiami. Teraz taki sprzęt kosztuje kilkadziesiat złotych. JEśli sprawa jest nagminna, szybko dojdziesz do tego, kto to robi. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.4.19 14:58:31

Wykonaliśmy pracę - nie zobaczyliśmy nigdy pieniędzy.

Dzień dobry,
rozumiem, że zespół korzysta z efektów Państwa pracy? Przede wszystkim trzeba ich wezwać do zapłaty, wskazując jakie będą skutki ich bezczynności. Chętnie pomogę w windykacji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.19 11:45:45

Czy sprawa kwalifikuje się pod darowiznę? Skomplikowany temat.

Witam, sprawa wygląda następująco od 7 lat dostaje rentę po tacie policjancie w wysokości około 3 tysięcy złotych. Pieniążki zostały odkładane na lokaty, odsetki rosły az uzbierała się niezla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.18 23:2:35

2016.4.18 21:10:35

Praca licencjacka - Ankieta (pomoc)

Witam, dzień dobry.

W tym roku się bronię, jestem już na etapie końcowym pisania pracy. Lecz jak na złość mnie, musi być to praca badawcza..
Mam do przeprowadzenia wywiad z prokuratorami bądź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.18 20:9:27

Czy KRUK może obrażać i straszyć?

Wyłożyłem się z hipoteką na ponad 400 tyś.zł. Zarabiam 1180 pln.Nie mam auta itd. Czy upadłość konsumencka coś mi da?Czy będę się z komornikiem mocował do końca mych marnych dni?...
... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2016.4.18 14:56:30

zakaz wyprowadzania psów na trawnik

Witam,
chciałabym zaczerpnąć informacji na temat zakazu wyprowadzania psów. Czytałam że w ostatnim czasie sąd postanowił że taki znak i zakaz nie ma racji bytu i że jest ograniczeniem praw obywatela. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.18 14:19:1

Separacja (Niemcy) rozwód (Polska)?

Witam, jestem prawnikiem w kancelarii, która zajmuje się podobnymi sprawami. Już wielokrotnie obsługiwaliśmy osoby, które mieszkają poza Polską, ale rozwodziły się w ojczyźnie.Ułatwiamy to ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.17 22:34:52

Dzień dobry, pracuję w Niemczech jako opiekunka osób starszych niestety przez Agencję która

Dzień dobry,

pracuję w Niemczech jako opiekunka osób starszych

niestety przez Agencję która pobiera większość mojego wynagrodzenia

w umowie mam zapis że przez 12 miesięcy nie mogę podpisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.17 15:6:17

Ile powinnam dostać zasilku chorobowego w 2016 r.zarabialam najnizsza krajowa

Ile powinnam dostać zasilku chorobowego w 2016 r.zarabialam najnizsza krajowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.17 13:9:56

Problem z gwarancją telefonu RUNBO F1

Witam,

W grudniu ubiegłego roku kupiłem telefon w Militaria.pl za kwote 2899zł. Po kilku dniach użytkowania przestał działać prawidłowo głośnik. Po zgłoszeniu tego do serwisu, złożyłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.16 18:3:18

Ulga odsetkowa kredytów hipotecznych

Witam serdecznie,
moje pytanie jest następujące;
czy można odliczyć od dochodu uzyskanego w roku 2015 zapłacone odsetki kredytu hipotecznego w roku 2014, w którym nie uzyskało się dochodu?
Generalnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.16 12:17:33

Odpowiedzialność a wykorzystanie wizerunku

Witam,
w mojej przyszłej działalności gospodarczej planuję komercyjnie wykorzystywać wizerunki znanych osób na kartach do gry. Od wszystkich tych osób posiadam zgody w formie maila lub nagranej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.16 1:41:15

5 naprawa...

Posiadam telefon marki prestigio, jednak od stycznia praktycznie co 2 tygodnie oddaje go do naprawy, bo system siada. Za 5 razem złożyłam wniosek o zwrot gotówki za telefon, bo ile razy można go odsyłać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.15 15:36:3

Odebrane wezwanie do sądu za kogoś innego

Dzień dobry,
tak, powinna Pani odesłać to wezwanie do sądu z informacją, że adresat nie przebywa pod tym adresem, przesyłkę wydano Pani przez pomyłę, a Pani nie wie, gdzie adresat przesyłki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.15 10:59:58

Zadośćuczynienie za odwołanie przyjęcia weselnego

Dzień dobry,
zapis o braku odpowiedzialności organizatora może być uznany za klauzulę niedozwoloną, a to otwiera drogę do dochodzenia odszkodowania. Chętnie pomogę w tej sprawie. W razie zainteresowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.15 10:53:47

kontakty dziecka z ojcem

Witam, toczy się sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie męża za psychiczne znecanie się nade mna przez co córka nie spełnia 3 letnia ma nerwice kompulsywna jej ojcu nie utrudniam kontaktow bo przychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.15 8:46:37

kontakty dziecka z ojcem

Witam, toczy się sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie męża za psychiczne znecanie się nade mna przez co córka nie spełnia 3 letnia ma nerwice kompulsywna jej ojcu nie utrudniam kontaktow bo przychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.15 8:31:11

Ubezpieczenie dzieci z tytułu alimentów

Witam. Chcialabym prosić o pomoc. Rozwodze się i niestety zostalam wyrejestrowana z Urzedu Pracy. Wychowuje trzech synów, na dwóch najstarszych otrzymuje alimenty od bylego partnera, a najmlodszego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.14 21:1:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika