Forum prawne (strona 183)

Czy pracownik bez umowy może domagać się pieniędzy od pracodawcy u którego pracował?

Znajomy ma problem lecz nie wie co zrobić więc zapytał się mnie czy mógłbym poradzić się. Więc akurat znalazłem tą stronę i więc pytam. Czy pracownik bez umowy może domagać się pieniędzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 10:49:52

Problem teściów z byłą synowa. ...proszę pilnie pomóżcie

Witam. Mam pilne i ważne pytańie. Chce pomóc tesciom bo mają problem z byłą synowa. Szwagier z zona mieli mieszkanie na kredyt hipoteczny. Zyrantami byli tewciowie. Szwagier z zona spalacali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 10:27:7

Zapewnienia sprzedawcy dotyczące ceny.

Witam Wszystkich bardzo serdecznie ;)

Sprawa może sie wydawać troszkę dziwna, ale chciałaby dowiedzieć sie co zrobić w takiej sytuacji.
W sobotę pojechałam do sklepu budowlanego by zakupić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 10:18:8

Zapewnienia sprzedawcy dotyczące ceny.

Witam Wszystkich bardzo serdecznie ;)

Sprawa może sie wydawać troszkę dziwna, ale chciałaby dowiedzieć sie co zrobić w takiej sytuacji.
W sobotę pojechałam do sklepu budowlanego by zakupić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 10:18:2

Jak ustala się średni dochód ojca w procesie o alimenty?

Witam,

Potrzebuję informacji jak ustala się średni dochód ojca w procesie o alimenty. Załóżmy sytuację, gdzie sprawa sądowa odbywa się 05.2016r. Sąd bierze pod uwagę np. pit za rok 2015, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.15 22:38:1

wycofanie pozwu a koszty sądowe + brak skutków za pozywanie bezpodstawne ?!?!?

Dziękuję Pani adwokat. Tak, sam to wiem także, niemniej doceniam Pani chęci napisania odpowiedzi a też dodatkowa pewność że wiem dobrze. Dziękuję.
W pale mi się natomiast to nie mieści, że ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.15 12:53:8

Szopa na narzędzia przy płocie sąsiada

Witam

Mieszkam w segmencie do którego przydzielone jest 36m2 ogródka. Ogródek graniczy z działką sąsiadów którzy mieszkają na przeciwko mojego wyjścia na tenże ogródek. Nie mam gdzie chować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.15 12:36:14

Obrazek i prawa autorskie.

Witam!
W linku poniżej umieściłem oryginalny obrazek oraz ten sam przerobiony przeze mnie. Jak to jest, czy po tak dużym zdeformowaniu i rozmazaniu oryginału nadal ktoś może posądzić mnie o prawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.15 11:56:26

CZY MOGĘ ODWOŁAĆ SIĘ O ŻĄDANIA (regres)

CZY MOGĘ ODWOŁAĆ SIĘ O ŻĄDANIA (regres) Moja żona NIE świadomie w silnym zdenerwowaniu i na ustną prośbę pracownika PZU podpisała ugodę samym nazwiskiem w moim imieniu . Po tym czasie przyszły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.15 10:14:22

poszukuje dobrego prawnika z Warszawy

polecam Pana Piotra Wardę. ma kancelarie w warszawie. super specjalista z prawa pracy. miałam naprawdę trudną sytuację z byłym pracodawcą i wygrał dla mnie sprawę. dostałam odszkodowanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.14 23:43:3

moja kol chce mieszkać z tata co ma zrobić?

Moja kol mieszkala ogólnie z mamą ale stwierdzila po pewnym czasie ze chce do taty wiec mama jej pozwolila byla tam pół roku ale wydarzyla sie pewna nieprzyjmna sytuacja tata mial troche problemy nie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.14 19:19:45

2016.5.13 16:24:44

2016.5.12 16:44:32

Jak napisać podanie o ubezpieczeniu do mopsu o

Jak napisać podanie o ubezpieczeniu do mopsu o Podanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.12 11:24:8

Witam, na moim podwórku rośnie ponad 10 metrowa lipa. W urzędzie miasta otrzymaliśmy pozwolenie na

Witam, na moim podwórku rośnie ponad 10 metrowa lipa. W urzędzie miasta otrzymaliśmy pozwolenie na podcięcie drzewa, jednak nie zrobiliśmy tego ponieważ drzewo rośnie zaraz przy linii energetycznej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.12 10:59:5

Kupiłem mieszkanie z rejestrowaną firmą

Dzień dobry,
zmieniając adres prowadzonej działalności nie trzeba przedstawiać tytułu prawnego do lokalu. To w interesie przedsiębiorcy leży dopełnienie formalności i zgłoszenie zmiany siedziby/miejsca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.12 10:7:28

Czy można obejśc alimenty /zrezygnować ?

Witam ,
Moi rodzice rozwiedli się ok 3 lat temu za porozumieniem stron (szkoda było Mamie zdrowia na kłótnie z tym człowiekiem).
Ogólnie dzieci z tego małżeństwa są 4 dziewczyny .
Trójka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.11 20:37:2

Strona z kuponami,promocjami - Czy to legalne?

Witam, postanowiłem prowadzić stronę z rabatami, promocjami, kuponami. I w związku z tym mam pytanie.

Czyli zakładając że, strona hosingowa ogłasza publicznie 40% zniżki po wpisaniu odpowiedniego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.11 18:47:16

jak udowodnić że dziecko jest moje?

jestem matką 5-cio letniej Ameli która nosi nazwisko ojca a ja mam nazwisko panieńskie Jesesmy razem ale ostatnio na lotnisku poszono mnie bym udowodniła że jestem jej matko co w takiej sytuacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.11 16:15:9

witam jeżeli już toczy się proces w sądzie pracy przeciwko mojemu pracodawcy o ustanowienie stosunku

witam jeżeli już toczy się proces w sądzie pracy przeciwko mojemu pracodawcy o ustanowienie stosunku pracy wraz z roszczeniem o wypłatę której nie otrzymałam czy zadośćuczynienie z art 448 KC ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.9 16:41:28

Przegrana rozprawa o eksmisję

Witam serdeczie,

Postaram się na szybko streścić sytuację i odpowiednio zadać pytanie.

Mniej więcej od roku prowadzona była rozprawa sądowa o eksmisję mojego dziadka, jako głównego najemcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.8 17:26:20

Witam prosze o pomoc - przesluchanie

Ziom żadnych konsekwencji za skorzystanie z prawa do odmowy zeznań mieć nie będziesz. Odmowa złożenia zeznań jest również legalną strategią obrony swoich praw, nie musisz nic zeznawać a nawet ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.7 14:54:43

jak napisać odwołanie do pfron?

POTRZEBUJĘ NAPISAĆ ODWOŁANIE O REFUNDACJI SKŁADEK PRACODAWCY ,GDYŻ WNIOSEK O REFUNDACJĘ WYPŁYNĄŁ PO TERMINIE ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.6 17:1:57

3 Usterki - Telewizor - Gwarancja

Witam, czy udało się Panu znaleźć rozwiązanie tego problemu? Mam podobną sytuację tyle, że chodzi o mikrofalę.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.6 15:17:56

obniżenie alimentow

w chwili podpisywania ugody mieszkalem z żoną, teraz doszly mi koszta wynajmowanego pokoju. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.6 11:19:13

udziały w nieruchomości?

Bardzo proszę o poradę. Mąż przed ślubem dostał w darowiźnie od swojej mamy działkę. My razem, będąc małżeństwem, z oszczędności i kredytu, który jest na nas zbudowaliśmy na niej dom. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.6 10:34:20

kontakt babci z wnuczką

Dzień dobry,
samo pozbawienie ojca dziecka praw rodzicielskich nie może stanowić podstawy do oddalenia wniosku babci o kontakty z wnuczką. Wszystko zależy od dokładnej analizy sytuacji, w tym warunków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.6 10:28:8

Wycofanie oskarżenia zgłoszonego na policję

Na wstępie napisze że na 100% niejestem pewna, ale:

kradzież telefonu można wycofać normalnie na policji
kradzieży karty bankomatowej wycofać nie można, gdyż jest to dokument i to jak jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.6 8:49:49

Gdzie wysłać wniosek o wycofanie się z dobrowolnego poddania się karze

Do mrr8 :


Jeżeli uzyskałeś odp na swoje pytanie to prosiłabym o kontakt, bo też mnie to interesuje i czy jest jakiś termin na zlożenie takiego wniosku?
Pozdrawiam serdecznie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.6 7:31:2

Spadek od teścia

Witam was,

Chciałem prosić o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu,a mianowicie: mamy otrzymać wraz z żoną działkę od teścia (wartość ok 50k + rozpoczęcie budowy naszego domu, wkład ok 80k). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.6 5:9:0

Sprzedaż motoroweru

Witam.30.04 br. sprzedałem za kwotę 650 zł motorower marki romet.Miał kilka mankamentów.lecz niektóre wyszczególniłem w ogłoszeniu a o niektórych poinformowałem kupującego w dniu sprzedaży.teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.5 21:55:7

Współwłaściciel domu

Witam bardzo proszę o pomoc.
Otóż jestem współwłaścicielem domu piętrowego, w którym mieszkam całe swoje życie. Jest on odziedziczony po ojcu. To budynek piętrowy praktycznie całe piętro ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.5 19:57:11

Wymeldowanie matki z dzieckiem z mieszkania komunalnego

Śmiech na sali to forum . A za poradę prawna chcą jak za zboże ! Taniej u szybciej iść bezpośrednio do prawnika . Już wiem wszystko ,byłam 50 zł zaplacilam ,wiem wszystko u nawet odpowiednie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.5 13:53:50

Jak napisać wniosek o wycofanie zasądzonych alimentów?

Dlaczego takie drogie państwa usługi nie lepszym pomysłem są tansze porady prawne skierowane było by do większej liczby osób co zwiększyło by dochody a nie ukrywajmy to biznes na szeroką skale. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.5.5 12:4:3

Będę bardzo wdzięczny! Badanie zapotrzebowania, jakości i zasięgu pomocy prawnej w Polsce - ankieta

Cześć wam wszystkim! Przygotowuje projekt na studia badający potrzeby Polaków w zakresie porad prawnych, a także ich możliwości w sięganiu po nie. Będę wdzieczny każdemu z Was który znajdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.5 10:39:56

odebranie dziecka

[cytat]

Witam.Od początku mieszkam z dziećmi (4 i 2 latka)u męża. Nie jestem u niego meldowana i dzieci tez nie są meldowane u ojca,tylko jesteśmy meldowani na inny adres.Teraz mąż chce zameldowac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.4 10:53:3

CZY MOŻNA PO ROKU WYCOFAĆ WNIOSEK O PRZYMUSOWE LECZENIE ALKOHOLIKA

CZY MOŻNA PO ROKU WYCOFAĆ WNIOSEK O PRZYMUSOWE LECZENIE ALKOHOLIKA

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.4 10:21:19

CZęść mieszkania po zmarłym mężu

Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie spadku. Dziadek zmarł i przed śmiercią napisał oświadczenie iż zrzeka się na rzecz babci swojej części mieszkania jest tam własnoręczny podpis, dane z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.4 10:4:20

czy moga mnie wyrzucić z niezameldowanego mieszkania?

Witam, zamieszkuję z dziećmi u mojej mamy, nie jestem zameldowana, ostatnio zaczęłam sie z nia kłócić czy ma prawo mnie wyrzucić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.3 19:18:28

Dziewczyna zada zwrotu pieniedzy

Dzien dobry, sytuacja wyglada tak, bylem jakis czas z dziewczyna i ona pracujac za granica przysylala mi pieniadze na utrzymanie bo akurat to byl okres zimowy i bylem bez pracy, ma na to potwierdzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.3 13:32:2

Przedślubna zdrada odkryta po zawarciu związku małżeńskiego

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o poradę w dość nietypowej sprawie. Jestem mężatką, ślub cywilny miał miejsce dwa miesiące temu. Zamieszkaliśmy razem i po miesiącu sielanki odkryłam, ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2016.5.3 10:38:16

Proszę o poradę

Witam
Chłopak mojej siostry mimo próśb nie chce zabrać swoich ciuchów oraz mebli. Nie jest on zameldowany w mieszkaniu tylko przebywał tak przez rok. Czy w takim przypadku mam prawo spakować mu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.3 10:10:36

Rozbudowanie pokoi

Witam serdecznie,

jestem spadkobiercą pewnej nieruchomości. Przy próbie sprzedaży owej nieruchomości zauważyłam niezgodność faktycznego metrażu domu z tym, jaki określony jest w wyrysie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.1 22:30:14

Wymuszenie usługi bez podpisania umowy.

Witam, od roku mieszkam w Anglii, na początku lutego postanowiłam założyć internet z pewnej firmy. Firma ta nie ma siedziby w mieście, w którym mieszkam, co jest ważne, bo wszystkie rozmowy były ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.1 15:17:16

Rozpad rodziny przez osobę trzecia

Witam. Nie wiedzialem dokladnie w ktorym dziale umiescicbswoj temat poniewaz zakrawa o kilka z nich wiec postanowilem najbardziej ogolnie.

Moj problem opisze od poczatku zeby mozna bylo w pelni wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.1 10:57:20

Rozpad rodziny przez osobę trzecia

Witam. Nie wiedzialem dokladnie w ktorym dziale umiescicbswoj temat poniewaz zakrawa o kilka z nich wiec postanowilem najbardziej ogolnie.

Moj problem opisze od poczatku zeby mozna bylo w pelni wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.1 10:53:3

kiedy ustawodawca dopuścił zajęcie przez komornika ulgi dla matki samotnie wychowującej dziecko 505

kiedy ustawodawca dopuścił zajęcie przez komornika ulgi dla matki samotnie wychowującej dziecko 505 zł w ty roku zajęto mi także 1112 zł ulgi prorodzinnej,kiedy to uchwalono... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.1 10:52:26

Wyludzenie kredytu

Witam posiadam wyrok w zawieszeniu 10m-czy na 3 lata za próbę wyłudzenia kredytu na nieprawdziwe dokumenty.
Ostatnio dostałem telefon z banku-dziwny bo bardzo szczegółowy jak do ankiety. Obawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.1 7:45:6

Rada osiedla działa wbrew woli mieszkańców

Dzień dobry.
Chciałbym zapytać jakie są możliwości odwołania od decyzji rady osiedlowej, która działa wbrew woli mieszkańców?

Dokładnie chodzi o budowę oświetlenia na boisku, które sąsiaduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.30 10:44:32

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu A. z odległego o 600 km miasta K. i ich koledze B. z Gdanska. Niestety lokatorzy zdewastowali mieszkanie i przestali placic czynsz, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.29 23:13:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika