Forum prawne (strona 181)

Osoba na emeryturze z KRUS a zatrudnienie jej na umowę zlecenie - jakie składki do ZUS i czy w ogóle

Osoba na emeryturze z KRUS a zatrudnienie jej na umowę zlecenie - jakie składki do ZUS i czy w ogóle (skoro ustalona emerytura jest z KRUS!)??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.13 18:25:34

Witam.Zgłosiłem męża do Miejskiej Komisji rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Chciałabym ten

Witam.Zgłosiłem męża do Miejskiej Komisji rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Chciałabym ten wniosek wycofać. Co mam zrobić? W maju pisałam z prośbą o wycofanie wniosku a dziś mąż dostał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.13 16:39:0

jak dokonać usunięcia zmarłej osoby z księgi wieczystej?

jak dokonac usunięcia osoby zmarłej w druku "Wniosek o wpis w księdze wieczystej"

pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.13 13:36:1

2016.6.12 22:32:36

Właściciel żąda pieniędzy za najem mieszkania

STOP ZŁODZIEJOM NAJEMCOM! TAKIM NIE POMAGAMY!
takich trzeba gnebić, nie ma kasy a chce dalej mieszkac, złodziej!
nie stac cie na to mieszkanie poszukaj tansze albo pokoj

... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.6.12 21:59:46

Rozwod w Niemczech z intercyza.

Witam, niestety sytuacja zmusza mnie do rozwodu, a wlasciwie moj maz. Ja jestem Polka, on Niemcem, 12 lat po slubie, mamy corke. Niestety maz zneca sie nade mna psychicznie (izoluje mnie przed ludzmi; ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.6.12 15:15:38

Jak sprawdzic nazwiska członków stowarzyszenia?

Jak sprawdzic nazwiska członków stowarzyszenia? beata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.12 12:52:27

Czy Tauron moze sie nie zgodzic rozlozyc rachunku 1600 zl po 200 zl gdyz zarabiam 560 zl mc.

Czy Tauron moze sie nie zgodzic rozlozyc rachunku 1600 zl po 200 zl gdyz zarabiam 560 zl mc. Prosze o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.12 5:49:17

niepojawienie sie na rozprawie jako swiadek,

Dzień dobry, mam pytanie: dostałam z sądu zawiadomienie o terminie rozprawy w sprawie karnej przeciwko mojemu mężowi(znęcania ) gdzie pokrzywdzonym jest mój nieletni syn i ja, jego matka. Czy powinien ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2016.6.11 14:13:53

Długość okresu wypowiedzenia- umowa zlecenie

Witam
Mam zamiar podpisać umowę zlecenie na okres 3 miesięczny jaki jest maksymalny okres wypowiedzenia umowy ? obecnej mam wpisane 3 miesiące co wydaje mi się dość dziwne i niemożliwe że okres ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.11 9:31:53

SZUKAM PRAWNIKA W WARSZAWIE ZNAJĄCEGO AMERYKAŃSKIE PRAWO ALIMENTACYJNE

Przedzwoń do kancelarii mecenasa Dariusza Staniszewskiego. Oni zajmują się między innymi skomplikowanymi rozwodami. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.6.10 15:59:35

obnizenie alimentów

Dzień dobry,
nie tyle Pana "obecne zaangażowanie w wychowanie dzieci", co związane z tym zaangażowaniem zmniejszenie potrzeb małoletnich może stanowić podstawę do obniżenia alimentów. Szanse ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.10 13:49:58

Hipoteka przymusowa a sprzedaż ziemi

Witam.
Mój kolega ma długi w urzędzie skarbowym. Chciałby je spłacić. Niestety długi czas się tym nie interesował.
Posiada ziemię, którą mógłby sprzedać. Jednak sprawdzając w księgach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.10 11:29:52

Uzasadnienie wniosku - umowa przedłużenia najmu mieszkania

Witam chciałbym się dowiedzieć co powinno zawierać takie uzasadnienie w ostatniej rubryce we wniosku o przedłużenie wynajmu mieszkania socjalnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.9 13:8:44

Sad przywrócił do pracy a ciaza

Czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.9 9:0:38

Przedawnienie OC

Paulina88, postanowienie o przekazaniu sąd w Lublinie wydaje bez udziału stron. Powództwo nie zostało oddalone, tylko przekazano sprawę do sądu właściwego i powinnaś dopiero zacząć się bronić. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.6.8 19:46:4

Problem z reklamacją konsoli

Dzień dobry,
na pewno "coś" da się zrobić, ale co, to trzeba dokładnie ustalić stan faktyczny. Przede wszystkim istotne jest czy do konsoli załączono dokument gwarancyjny ? Jeśli tak, najpierw ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.8 13:37:36

Alimenty dla osoby uczacej sie , nie mieszkajacej z rodzicami

Kartezjusz,
jeśli jesteś pełnoletni, ale nie możesz się utrzymać samodzielnie, to tak.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.8 7:45:39

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych 2015 ODDK

Mam na sprzedaż komentarz do ustawy o PIT 2015 pod red. W. Nykiela. Wydawnictwo ODDK Gdańsk. Książka jest nowa, nieużywana. Cena dużo niższa niż w księgarni. Link do aukcji znajduje się poniżej:


http://allegro.pl/komentarz-do-ustawy-o-podatku-dochodowym-pit-2015-i6252141839.html

Istnieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.8 4:8:20

Skarga t-mobile - jest szansa na wygranie sprawy?

A jak udowodnisz w sądzie co ci powiedzieli? Od umów można odstępować w ciągu 14 dni jeśli są zawarte na odległość (przez zamówienie w internecie albo przez telefon). Na pewno podpisałaś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.8 1:19:3

Spółdzielnia walka o naprawę dachu i balkonu

jak napisac pismo o zalewaniu bakonu przy kazdej zmianie pogody na deszcz mam zalenie balkon do tego stopnia ze odpada tynk aspoldzielnia kaze pisac pisma i tak z tym nic nie robi
dziekuje i pozdrawiam
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.7 22:4:53

Odwołanie od wyroku

Witam, jakiś czas temu zostałem zatrzymany za posiadanie narkotyków tj marihuany w ilości około grama. Po kilku miesiącach od incydentu dostałem wezwanie do sądu na orzeczenie, poniewaz na komendzie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.6.7 13:26:10

Zobowiązania pracownika

Dzień dobry,
tak, jak napisałam, umowa o pracę jest umową starannego działania, a nie rezultatu, dlatego nie rozumiem czego pracownica nie jest w stanie wykonać ? Proszę sprawdzić na swoim profilu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.6.7 10:59:0

po kim spadek?

Dzień dobry,
co Pan rozumie przez stwierdzenie, że spadek po dziadku "przeszedł" na wujków, Pana i rodzeństwo ? Jeśli dobrze rozumiem złożyliście teraz Państwo dopiero wniosek o stwierdzenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.7 10:50:37

art. 1026 § 2 kpc

Witam wszystkich,

Od razu mówię, że moje pytanie jest z kategorii "trudne" .
Mianowicie, czy wierzyciel jest zobowiązany sposobem zaliczania należności spływających od komornika w takiej samej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.7 9:26:9

Kiedy mogę iść na praktyki (uczeń-technikum)

Witam mam pytanie jestem uczniem kl2 technikum o profilu policyjnym. Czy w wakacje mogę jakoś iść na praktyki np do ochrony lub straży miejskiej odpłatne lub nie odpłatne? Jak mam to zrobić? czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.6 22:36:41

Pomoc w otrzymaniu renty po zmarłym rodzicu

Cześć, dzien dobry, witam.

Proszę Państwa, proszę nie potraktować mnie negatywnie. Szukam pomocy, która mam nadzieję, że otrzymam tutaj. Jeśli trzeba będzie, postaram się udać do kancelarii ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.6 16:20:35

Badanie przez biegłego w sprawie pozbawienia ojca praw do dziecka

jeżeli córka w tym momencie jest z Tobą, oraz posiadasz pozytywną opinie biegłych to wygrałeś

takie niepisane prawo w sądzie - wygrywa ten kto ma dziecko ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2016.6.6 14:22:12

Brak wynagrodzenia

Dzień dobry,
jeśli pracodawca nie płaci wynagrodzenia w terminie trzeba go oficjalnie wezwać do zapłaty. Można także rozważyć rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy bez zachowania okresu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.6 13:20:36

Chca nas wyrzucić z mieszkania, czy wedle naszej umowy mają prawo?

Dzień dobry,
dla udzielenia dokładnej odpowiedzi niezbędne jest zapoznanie się z całą umową najmu, a nie tylko jej fragmentem. Niemniej istnieje szansa, że obecny właściciel nie będzie mógł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.6 13:16:3

długi po stryju alkoholiku

Dzień dobry,

wszystko zależy od tego kiedy się Państwo dowiedzieliście o śmierci stryja. Być może wystarczy złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku, a może trzeba będzie uzyskać na to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.6 13:3:27

Usunięcie ciąży. Aborcja

Witam. Moja dziewczyna jest w 5 tygodniu ciąży, poprostu wpadliśmy. Na początku wszystko pięknie, byłem pewnym że ona chce tego dziecka. Wczoraj oznajmiła mi, że chce usunąć ciążę tabletkami. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.6.6 12:54:29

Znecanie sie psychicznie przez ojczyma

nie możesz się bać, nikt nie ma prawa nikogo uderzyć, nie ma powodu dla którego można uderzyć, przemoc fizyczna jest oznaką słabości psychicznej, masz prawo się bronić, moja rada - idź na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.4 14:39:27

Warunki zostania rodziną zastępczą

mam parę pytań odnośnie kandydatów na rodzinę zastępczą

sąd rozważa by rodziną zastępczą stali się pradziadkowie
osoby stosunkowo młode jak na pradziadków bo ok 65 roku życia obydwoje, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.6.4 13:58:44

Zachowek przy darowiźnie na wstępnego

Sprawa wygląda następująco.
Spadkodawca w przeszłości (więcej niż lat temu) przepisuje na swojego syna i jego żonę (do majątku wspólnego) 1/8 nieruchomości której wartość w tej chwili oszacowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.3 11:5:46

ustalenie własności mieszkania

Moi rodzice otrzymali wspólnie przydział na mieszkanie spółdzielcze(głównym lokatorem została matka).Po kilku latach uzyskali rozwód nie robiąc podziału majątku.Po rozwodzie wykpili mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.2 23:48:46

proszę o opinię o prawniku- Violetta Małgorzata Gut

proponuję zadzownić do Okręgowej Izby Radców Prawnych na Żytnią i dowiedziec sie o wyroku prawomocnym pozbawiajacym tę panią prawa wykonhywania zawodu . Kancelarii już nie prowadzi poszukują ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2016.6.2 21:24:27

Czy wspólnota mieszkaniowa zaciągająca zobowiązanie kredytowe posiada zdolność wekslową (Zarząd

Czy wspólnota mieszkaniowa zaciągająca zobowiązanie kredytowe posiada zdolność wekslową (Zarząd wspólnoty) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.2 8:36:58

Dziwna umowa na pół etatu

Witam,

borykam się z pewnym problemem, a w zasadzie niedowierzaniem.
Moja dziewczyna pracowała dotąd na pełen etat - umowa o pracę, wczoraj pracodawca doszedł do wniosku, że prace może wykonać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.6.1 18:13:11

Przywłaszczenie mienia

chce sie zapytac ile lat grozi osobie która została oskarżona o zawłaszczenie mienia. Chcę podkreślić, że nie ma zadnego dowodu, że ta osoba coś zawłaszczyła. Ta osoba została zatrzymana na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.1 16:11:42

czy po śmierci wujka należą mi się z polisy z pzu świadczenia?

Czy po śmierci wujka należy mi się ubezpieczenie.Ubezpieczenie miał w Pzu ubezpieczenie na życie i dożycie.Nie chcą nikomu wypłacić.Zona i rodzice nie żyją,dziecko ma wydziedziczone i nikt go ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.6.1 11:51:22

Reklamacja Laptopa - dodatkowe ubezpieczenie

Witam,
U znajomej ostatnio uszkodził się laptop - wieczorem działał, na nast. dzień już nie uruchamiał się ekran. Zaniosła go więc do sklepu gwarancyjnie (laptop na gwarancji z dodatkowym ubezpieczeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.31 17:28:20

Agencja pracy - problem

Witam wszystkich. 2 miesiące temu pojechałem za granicę (do francji) do pracy przez angencje pracy z polski. Jest to normalna agencja oszustów ale z tym się nie będę rozpisywał. Wiec zaproponowano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.31 14:38:1

Wypłata odszkodowania za nieruchomość

Oczekuję współpracy dotyczącej pomocy w zakresie wypłaty odszkodowania za nieruchomość, którego postępowanie zakończyło się dnia 24 kwietnia 2015 r. przez wydanie orzeczenia w formie decyzji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.31 13:17:52

Błędne leczenie ortodontyczne

Dzień dobry,
żaden ortodonta nie jest w stanie zagwarantować, że efekt końcowy leczenia będzie satysfakcjonował pacjenta. Inną kwestią jest to czy została Pani w sposób prawidłowy pouczona ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.31 12:38:42

Kara za papierosy z ukrainy.

Tanie papierosy z odrzutu produkcyjnego. Wygląd, smak, zapach jak w pełnowartościowych papierosach. Nie są to nabijane gilzy ręcznymi czy elektrycznymi maszynkami chałupniczą metodą po domach tylko ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.5.31 11:37:20

grafolog a podejrzany



Witam

Zostalem wezwany jako podejrzany w zwiazku z wandalizmem/graffiti na mieście. Czy jako podejrzany mogę odmówić próbie pisma dla grafologa, a jeśli tak to czy będą bazować np na podpisie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.30 17:58:59

spłata należności komorniczych - kto powiadamia bank?

Info na papaierze weź od komornika i do banku z tym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.30 16:15:7

transakcja kartą płatniczą i zwrot pieniędzy

Witam, mam takie pytanie odnośnie sytuacji a mianowicie: w dniu 17.07.2015 zapłaciłem kartą płatniczą za kolację w restauracji tego samego dnia nastąpiło obciążenie mojego rachunku kwotą 156 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.30 14:57:27

umowa na zastepstwo

Dzień dobry.
Obecnie pracuje na umowę na zastepstwo za Pana A. Umowa zawiązana jest bez podania terminu a jedynie widnieje w niej informacja "do momentu powrotu Pana A". Pan A wraca w listopadzie br. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.30 14:51:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika