Forum prawne (strona 182)

przekszatałcenie budyku gospodarczego

Witam, bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem co robić. Prowadzę działalność gospodarczą (sklep spożywczy) od 1994r w budynku gospodarczym za swoim domem. Nikt nie poinformował mnie że jest taki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.30 12:32:16

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące wypłaty zasiłku chrobowego. Pracownik został zatrudniony

Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczące wypłaty zasiłku chrobowego. Pracownik został zatrudniony 04.04.2016, a od dnia 14.05.2016 do dnia 25.05.2016 poszedł na zwolnienie ( choroba, 80% płatne). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.30 10:46:22

Wypowiedzenie- graniczna data

Witajcie,

Jestem aktualnie zatrudniony u jednego pracodawcy na umowę o pracę (najpierw 3 miesiące, następnie 1 miesiąc, aktualnie zawarta niedawno na 30 mcy)- od pierwszej do ostatniej jest ciągłość, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.29 13:57:48

Wsteczne wypowiedzenie umowy

Nie zwracaj pieniędzy. Powołaj się na przepisy z kodeksu cywilnego o bezpodstawnym wzbogaceniu, które w prawie pracy mają zastosowanie z mocy art.300 kodeksu pracy. Bezpodstawnie wzbogacony, który ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.29 11:11:38

Pozwolenie na budowe a działka niespełniająca warunków zabudowy

Witam, mam takie pytanie. Gminne warunki zabudowy wymagają 12 arowej działki aby wydać pozwolenie na budowę, dziadek ma działkę 25 ar na której stoi już dom i duży garaż pozostałej działki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.29 2:11:58

Powrót z UK, rozliczenie dochodów, 500plus

Witam! Mam dość skomplikowany problem. Wróciłem kilka dni temu do Polski z UK po 2 latach. Chcielismy sie ubiegac z partnerką o 500 plus na pierwsze dziecko. Okazało się ze mialem jakis dochód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.27 15:54:3

Przykłady łamania prawa autorskiego

Witam,
poszukuję informacji o casus'ach dotyczących autorskoprawnej ochrony programów komputerowych oraz dowolnej innej problematyki prawnoautorskiej. Przekopuje google ale nie mogę znaleźć przykładów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.26 16:15:8

córka pod opieką

Dzień dobry,
trzeba wystąpić o zmianę orzeczenia o władzy rodzicielskiej i sposobie sprawowania opieki nad dzieckiem oraz zniesienie obowiązku alimentacyjnego. Pytanie także czy będzie Pan chciał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.26 15:50:28

swiadczenia rodzinne

Witam . Komornik zabiera mi rodzinne na corke ,boje sie ze zabierze mi 500+ Co robic? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.26 11:20:12

Zamknięcie działalności- spis z natury

Witam, mam parę pytań co do likwidacji działalności gospodarczej. Przez ok 9 miesięcy prowadziłem firmę usługową, jedyny dochód pochodził z zamówień w pracy, gdzie miałem zapewnione wszystkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.26 10:14:46

Czy Wielka Brytania ma wgląd do Systemu Informacji Schengen skoro nie należy do strefy Schengen ? Czy

Czy Wielka Brytania ma wgląd do Systemu Informacji Schengen skoro nie należy do strefy Schengen ? Czy wjeżdżając na terytorium Wielkiej Brytanii straż graniczna jak skanuje nam dowody przy odprawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.26 0:4:31

kiedy można zabrać lokatorowi mieszkanie komunalne?

jestem najemcom mieszkania komunalnego mieszkalam tam 20 lat wyszlam zamoz kupilam dom a w mieszkaniu zostal syn z pierwszego zwiozku ktory jest pelnoletni urzad nakazal oddac mi mieszkanie a syn nie ma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.25 20:14:19

Odmowa reklamacji przez sklep internetowy OleOle

Witam, chciałabym dowiedzieć się jakie mam prawa w związku z odmową przyjęcia mojej reklamacji przez sklep internetowy OleOle. Zakupiłam u nich lodówkę ze zmianą kierunku otwierania drzwi, przyjechali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.25 9:40:35

co mam robic. Alimenty?

Tylko jakie dokumenty musi zlozyc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.25 9:28:47

Wymeldowanie pełnoletniej córki

Witam, mam skończone 18 lat i jestem osobą uczącą się. Moi rodzice są miesiąc po rozwodzie. Ojciec przed rozwodem wyprowadził się do swojej matki i mieszkają razem od ponad dwóch miesięcy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.24 21:15:27

Brak kontaktu z kuratorem - kara w SDE

Witam.
Co mogę zrobić w przypadku, kiedy nie mam kontaktu ze swoim kuratorem?
Właśnie potrzebuję 4 dni przerwy w karze, nagły wypadek.
Moja Pani kurator ma dyżury tylko we wtorki i czwartki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.24 20:6:55

Domaganie się należności za spłacone raty kredytu hipotecznego

Cześć,
Postanowiłem się rozwieść bez orzeczenia o winie. Nie mamy dzieci i jedyne co nas łączy to kredyt hipoteczny. Chcę aby mieszkanie zostało przepisane na żonę i żeby ona wzięła cały ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2016.5.24 20:4:32

alkoholizm ? pomocy ..

a więc tak nie wiem czy wg ktoś to przeczyta ale potrzebuje pomocy!
mam 19 lat mieszkam z mamą siostrą bratem i mieszka z nami jeszcze mój chłopak tata nie żyje od kilku lat ..
moja mama pije ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.24 18:35:54

Egzamin Zawodowy po ukończeniu praktyk. Trzeba podchodzic ?

Witam juz koncze praktyki w zawodzie Mechanika,
Tak na prawdę nic nie wiem o tym zawodzie nic nie umiem, poniewaz przez całe moje praktyki moze 10 razy byłem przy samochodzie (troche z mojej winy bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.24 9:36:26

KOMORNIK:Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. co robić?

Dług 3000 a odsetki 19000 ????? Takiej bzdury nie widziałem jak żyję. Odsetki są należne zasądzone przy wydaniu wyroku, następne , jako że są one świadczeniem okresowym, przedawniają się po ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.23 23:9:4

Mieszkam od dwoch lat w Anglii z 20 letnim synem. Syn nadal sie uczy w collegu. Moj byly maz zalozyl

Mieszkam od dwoch lat w Anglii z 20 letnim synem. Syn nadal sie uczy w collegu. Moj byly maz zalozyl sprawe zeby nie placic alimentow bo syn ma skonczone 18 i pracuje. Sprawe wygral i od 3 miesiecy nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.23 22:13:54

siedziba sp. z o.o.

Nie Pani Bernadetto, jeśli sprawa byłaby skomplikowana, wielu właścicieli, niejasna własność, specyficzna działalność itp itd - wtedy owszem, fachowiec.
Tak jak z pralką, można wezwać fachowca ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.5.23 16:17:53

Skradzione dane

Witam

Mam pewien problem. Pod koniec marca dzwoniono do mniej rzekomo z T-Mobile z ofertą ubezpieczenia. Uznałem, że jest prawdziwa. Podałem naiwnie wszystkie dane. Pierwszy miesiąc miał być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.23 12:55:20

Rozwód, kredyt hipoteczny

Witam,

Ze względu na to, że mój mąż pije już od dłuższego czasu, postanowiłam się z nim rozwieść.

Ciągłe awantury, bójki, wyzywanie, kilkukrotnie wzywana policja, dodatkowo nękania ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2016.5.22 22:7:4

Nietypowa sytuacja

Dzień dobry,
skoro sprawę ma rozpatrywać sąd II instancji, to znaczy, że zostało już wydane postanowienie przez sąd I instalacji i bez zapoznania się z dokumentacją, a zwłaszcza postanowieniem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.5.22 17:8:32

rejestracja samochodu w niemczech

Hej mogę kupić i zarejestrować auto w niemczech niemając prawa jazdy? jestem w trakcie robienia-jak wygląda ubezpieczenie i podatek drogowy? (2006)-wv passat lub honda accord pozdrawiam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.22 12:54:32

Odszkodowanie za kożystanie z rzeczy

Dzień dobry,
skoro umówił się Pan z niedoszłym wspólnikiem na wynajęcie sprzętu, to też powinien dochodzić zapłaty czynszu, a nie odszkodowania. Proszę też uważać na upływ terminu przedawnienia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.22 11:17:34

Matka walczy o odzyskanie dziecka z USA

Witam, proszę o pomoc w niżej opisanej sprawie.
Kobieta w 2014 roku będąc w USA, mając obywatelstwo polskie i USA zaszła w ciążę. Następnie rozstała się z partnerem i wróciła do Polski po ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.21 23:39:55

Czy można wynając dom bez działki na ktorej ten dom stoi?

Czy można wynając dom bez działki na ktorej ten dom stoi? Wynajełam dom ale nie zauważyłam w umowie zapisu że "wynajmuje dom na działce", a nie dom z działką. Czy tak można? I czy w takim razie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.21 11:10:16

Aplikacja notarialna 2010-2012

Dotyczy rocznika 2010-2012 i następnych roczników ,ktorzy nie otrzymali zaświadczenia od izb notarialnych z powodu nie zdanego/zdanych kolokwium.
Z gazety prawnej wynikało, ze cześć aplikantów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.21 0:52:2

Uwaga z Sygma Bank

Jak można w tym kraju ludzi oszukiwać. Osoba która ma ubezpieczenie kredytu zmarła, poinformowano bank o zgonie i firmę ubezpieczeniową. Obojętnie kim ta osoba jest ktora powiadomiła ale powiadomiła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.20 16:18:16

Opieka nad starsza osoba

Witam. Moj wujek bierze opiekuncze na babcie ktora ukonczyla 75 lat lecz on sam jest schorowany i chce zrezygnowac z tego zeby opieke nad babcia wziął wnuczek czyli ja . Czy jest taka mozliwosc jestem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.5.19 14:56:39

Prawo wlasnosciowe a rzadania dewelopera

Witam,

bardz prosze o prade na temat jakie prawda posiadam przy takiej sytuacji:
zakupilam mieszkanie wlasnosciowe od dewelopera z wykonczeniem pod klucz we wrzesniu 2015. Dwa dni temu inzynier budowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.19 14:40:22

Stypendium stażowe z urzędu pracy, a komornik.

Witam,

Mam następujące pytanie :

Czy stypendium stażowe za wykonywany staż jest wolne od zajęcia/egzekucji komorniczej, tak samo jak minimalne wynagrodzenie za pracę, zgodnie z art. 87 par. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.18 15:39:4

Co grozi za nie wyprowadzenie się?

Witam

Matka mojego szwagra zmarła w zeszłym roku zostawiając jemu i jego siostrze mieszkanie spółdzielczo-własnościowe. Teraz siostra szwagra chce spłaty połowy mieszkania, ale niestety szwagra ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.18 12:52:12

Warunek dotyczący podmiotu trzeciego

Ogłaszając przetarg w sekcji III.4.1) formularza ogłoszenia w BZP nie zaznaczyłem punktu dotyczącego wykazania się przez wykonawcę opłaconą polisą w sytuacji gdy przy wykazywaniu spełnienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.18 7:22:38

Allegro - Niezgnodność produktu z opisem / wyraźne ukrywanie uszkodzenia produktu

Dzień dobry,

Piszę w związku z nieudanym zakupem na portalu aukcyjnym allegro oraz niechęcią sprzedającego do zwrotu gotówki. Moja dziewczyna otrzymała swoją przesyłkę z butami w stanie "dobrym" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.17 22:49:52

Spadek po Ojcu...

[cytat]

Dziękujemy Pani za odpowiedź. Orientacyjnie ile może kosztować prowadzenie takiej sprawy?

[/cytat]

Dzień dobry,
koszt jest uzależniony od tego czy wniosek sami Państwo złożycie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.5.17 21:2:40

Przedawnienie czesnego na studia

Posiadam na koncie taką sprawę jak poniżej, moje pytanie brzmi czy jest szansa przedawnienia tego długu????

1. Studia zaoczne na uczelni prywatnej rozpoczęte 4.10.2008r. (umowa o świadczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.17 18:25:40

Czy przy zakazie opuszczania kraju i obowiązku dozoru policyjnego mogę wylecieć na wakacje za granice?

Czy przy zakazie opuszczania kraju i obowiązku dozoru policyjnego mogę wylecieć na wakacje za granice? Czy na lotnisku zostanę zatrzymany? jestem oskarżony o posiadanie i handel narkotykami. Aktualnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.17 15:44:12

Mieszkamy w domu piętrowym niestety druga rodzina zalega z płaceniem za wode przelicznik jest zanotowany

Mieszkamy w domu piętrowym niestety druga rodzina zalega z płaceniem za wode przelicznik jest zanotowany ale nie zgłoszony do wodociągów.czy możemy im zakręcic dopływ wody skoro nie płacą. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.17 12:34:54

ile mam urlopu pracując na 1/4 etatu i jak to jest liczone do stażu pracy

ile mam urlopu pracując na 1/4 etatu i jak to jest liczone do stażu pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.17 10:43:57

Czy można przejąć zadłużone mieszkanie komunalne

Witam, od dwóch lat wynajmujemy z narzeczonym kawalerkę. Oczywiście na początku została spisana umowa najmu, w której wynajmujący oświadcza iż jest właścicielem lokalu. Niecały miesiąc temu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.17 10:38:47

dzień przed rozwodem

Dopiero teraz odczytałem. Jak sprawa? :( ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.5.17 10:9:48

Wjazd na drogę wewnętrzną i strefę zamieszkania

Witam forumowiczów.
W majówkę miałem oto taką sytuację:
Jadę na rowerze drogą rowerową. Moją drogę przecinają wjazdy do strefy zamieszkania, która jednocześnie jest drogą wewnętrzną.
Gdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 20:50:40

Dziwne SMS-y

Niestety nie wiem kto te SMS-y wysyła. Mam podejrzenia kto to ale nie mam pewności i dowodu, że to ta osoba. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.5.16 17:14:11

Stosowanie zapisów ustaw w regulaminie konkursu - zamówienia publiczne PZP

Zwracam się do Państwa z zapytaniem, czy w regulaminie konkursu - zamówienia publicznego na usługi projektowe z zakresu urbanistyki, można stosować wybiórczo zapisy ustaw formułując wymagania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 17:6:22

Jak długo sąd ma czas na podjęcie decyzji o terminie i rodzaju rozprawy?

Jak długo sąd ma czas na podjęcie decyzji o terminie i rodzaju rozprawy? Witam proszę o pomoc w sprawie. 21 stycznia 2016 obywatel Ukrainy nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w związku z tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 16:45:3

Czy musze rejestrując się w Urzędzie Pracy wpisywać poprzednie stanowisko pracy?Pracowałam za granicą(Austria)

Czy musze rejestrując się w Urzędzie Pracy wpisywać poprzednie stanowisko pracy?Pracowałam za granicą(Austria) przez 1,5 na umowę o pracę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.5.16 12:35:0

2016.5.16 12:19:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika