Forum prawne (strona 185)

Odebrane wezwanie do sądu za kogoś innego

Dzień dobry,
tak, powinna Pani odesłać to wezwanie do sądu z informacją, że adresat nie przebywa pod tym adresem, przesyłkę wydano Pani przez pomyłę, a Pani nie wie, gdzie adresat przesyłki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.15 10:59:58

Zadośćuczynienie za odwołanie przyjęcia weselnego

Dzień dobry,
zapis o braku odpowiedzialności organizatora może być uznany za klauzulę niedozwoloną, a to otwiera drogę do dochodzenia odszkodowania. Chętnie pomogę w tej sprawie. W razie zainteresowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.15 10:53:47

kontakty dziecka z ojcem

Witam, toczy się sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie męża za psychiczne znecanie się nade mna przez co córka nie spełnia 3 letnia ma nerwice kompulsywna jej ojcu nie utrudniam kontaktow bo przychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.15 8:46:37

kontakty dziecka z ojcem

Witam, toczy się sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie męża za psychiczne znecanie się nade mna przez co córka nie spełnia 3 letnia ma nerwice kompulsywna jej ojcu nie utrudniam kontaktow bo przychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.15 8:31:11

Ubezpieczenie dzieci z tytułu alimentów

Witam. Chcialabym prosić o pomoc. Rozwodze się i niestety zostalam wyrejestrowana z Urzedu Pracy. Wychowuje trzech synów, na dwóch najstarszych otrzymuje alimenty od bylego partnera, a najmlodszego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.14 21:1:17

2016.4.14 20:49:15

Dotacja z PUP'u

Przeczytaj dokładnie umowę i uzyskaj pismo z UP z podstawą prawną. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.14 20:35:5

wymeldowanie

Nie przebywasz w tym mieszkaniu od lat? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.14 20:32:53

Problem z opuszczeniem pracy


Jak mogę opuścić prace jeśli porozumienie stron nie wchodzi w grę ?

Pracodawca chce żebym dalej pracowała jednak w firmie jest tak nienormalna sytuacja, że nie jestem w stanie wykonywać dalej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.14 19:18:9

Niezgodność towaru z opakowaniem

Witam serdecznie,
parę dni temu zakupiłem przez internet torbę do aparatu Canon. Jednak dzisiaj gdy ją otrzymałem, zobaczyłem, że pudełko widać było już otwierane, ponieważ odklejało się. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.13 20:38:36

Porozumienie zmieniające a ciaza i L4

Witam. Proszę o poradę w następującej kwestii. Pracowalam na podstawie porozumienia zmieniajacego warunki zatrudnienia (stanowisko i wynagrodzenie kierownicze). Moja podstawowa umowa o prace jest na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.13 17:1:45

Pomoc przy pracy?

Redagowanie pracy zlecane komuś? Dla mnie to najlepsze zajęcie jeśli chodzi o tworzenie prac i nie widzę w tym nic trudnego ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.13 9:24:7

zakup ogródka działkowego z nieuregulowanymi rachunkami

Witam!
W ubiegłym tygodniu kupiłem ogródek działkowy (w zasadzie ruchomości, altankę i nasadzenia) od osoby fizycznej. Ogródek funkcjonuje w ramach ROD.

Dziś gospodarz ROD dostarczył mi pismo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.12 23:31:29

Hipoteka przymusowa zwykla

Witam,

Na poczatku chcialbym zaznaczyc, ze nie znam sie kompletnie na prawie takze kazda szczegol jest dla mnie istotny.

Otoz jakis czas temu zmarl moj ojciec a wiec bedzie toczylo sie postepowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.12 18:26:12

Witam czy mógł by mi Pan pomóc napisac rezugnacje ze służby NSR. Mam 38 lat byłem na dwóch cwiczeniach

Witam czy mógł by mi Pan pomóc napisac rezugnacje ze służby NSR.
Mam 38 lat byłem na dwóch cwiczeniach rotacyjnych.
Mam pracę i nie chcę sie stresowa na stare lata jako żołnierz zawodowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.12 14:30:17

umowa o dzieło, szkoda na rzecz Wykonawcy

Witam. Zawarłem na początku 2016 roku roczną umowę o dzieło z Polskim Związkiem Sportowym jako Trener Kadry Narodowej. W styczniu, lutym i marcu przeprowadziłem szkolenia za które otrzymałem wynagrodzenie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.12 13:18:50

Witam mam pytanie czy zołnierzowi na praktykach zawodowych przed odejsciem z wojska nalezy sie rozłąkowe

Witam mam pytanie czy zołnierzowi na praktykach zawodowych przed odejsciem z wojska nalezy sie rozłąkowe ,praktyki odbywają sie 320km od miejsca zamieszkania żołnierza i rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.12 12:12:19

Czy mam prawo odstąpić od umowy ?

Dzień dobry,
chętnie pomogę w zgłoszeniu reklamacji. W razie zainteresowania ofertą zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem: ulewicz.kancelaria@onet.eu celem ustalenia szczegółów realizacji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.12 10:1:9

Bank PEKAO odmawia wypłaty spadku

Dzień dobry,
jeśli jest Pan zainteresowany poradą w tej sprawie, chętnie pomogę. Zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem: ulewicz.kancelaria@onet.eu celem ustalenia szczegółów realizacji zlecenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.11 21:11:32

komornik zajol cala moja wyplate na umowe zlecenie ale pracuje poza dommem w delegacji

komornik zajol cala moja wyplate na umowe zlecenie ale pracuje poza dommem w delegacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.11 17:33:28

Zabezpieczenie alimentów pilna pomoc

Dzień dobry,
wzór Panu nic nie da, bo każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Ile dzieci Państwo macie i czy żona wniosła tylko pozew o alimenty czy o rozwód ? Jakie wnioski ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.10 21:31:35

Problem z uzyskaniem koncesji na sprzedaż alkoholii

Witam.
Mój problem dotyczy uzyskania koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych (tylko piwo i wino) w sklepie mięsno-spożywczym na osiedlu chronionym odgrodzonym z dostępem poprzez furtki i szlabany.
Nieopodal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.10 12:9:34

Witam!!! jestem na stanowisku z-ca kierownika w markecie spożywczym czy mogę zrezygnować z tego stanowiska

Witam!!! jestem na stanowisku z-ca kierownika w markecie spożywczym czy mogę zrezygnować z tego stanowiska i jak to zrobić ?chce być zwykłym kasjerem sprzedawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.10 11:2:0

Nietypowa Sytuacja Alimenty

Mianowicie mój przyjaciel został pozwany przez własną matkę o alimenty. Sąd przychylił się do sprawy w sposób pozytywny dla powódki, czyli przyznał jej alimenty w kwocie 500 zł /mc. W piśmie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.9 22:29:6

koniec umowy na okres pprobny a zwolnienie l4

W dniu 18.01.16 podpisalam umowe na okres probny do 10.04.16. W piatek dowiedzialam sie ze nie zostanie przedluzona umowa. W ten sam dzien zarejestrowalam sie do lekarza rodzinnego i dostalam zwolnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.9 15:57:9

mowiłem prawde

Witam mam pytanie.Mój syn miał sprawe o narkomanie.w raz z żoną umieściliśmy go w monarze miesiac przed sprawą i sam sie zgodził na leczenie gdzie nie było to łatwe dla niego i jak dla nas.w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.8 16:51:37

Zadłużenie plus



Serdecznie dziękuję za informacje. Nie szukam dodatkowej pracy, a jedynie staram się pomagać ludziom ZA DARMO. Pracę mam i proszę się też nie martwić o moje kompetencje. Nie pomagach w sprawach, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.8 15:24:27

ultimo



Serdecznie dziękuję za informacje. Nie szukam dodatkowej pracy, a jedynie staram się pomagać ludziom ZA DARMO. Pracę mam i proszę się też nie martwić o moje kompetencje. Nie pomagach w sprawach, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.4.8 15:19:51

Witam mam pytanie czy jeżeli na liście plac jest notatka wyplacono 30.03.2016 a ja otzrmalam wypłatę

Witam mam pytanie czy jeżeli na liście plac jest notatka wyplacono 30.03.2016 a ja otzrmalam wypłatę 10.04.2016r to czy mam prawo żadać odsetek od szefa i dodam że nie mam żadnej notaki regulaminu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.8 12:45:49

Czy mój narzeczony może ubezpieczyć mnie w swoim zakładzie pracy? Dodam że mamy ten sam adres zameldowania

Czy mój narzeczony może ubezpieczyć mnie w swoim zakładzie pracy? Dodam że mamy ten sam adres zameldowania i jestem z nim w ciąży. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.8 12:43:27

Broń bez pozwolenia a trening w miejscu "publicznym"

Nie sądzę bybyło to w stu procentach legalne, jakby nie było używasz wtedy takiej broni niekoniecznie w samoobronie. Jeżeli jakimś przypadkiem (a zdarzają się one) ktoś akurat nawet w najbardziej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.4.8 12:32:13

Współwłaściciel samochodu.

Hej. Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu. Jakiś czas temu ojciec dał mi swoje auto, ale trzeba było je przerejestrować na mnie. Stwierdziliśmy jednak, że lepiej jeśli zostanę dopisany jako ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.8 12:27:56

Natychmiast po licytacji są wydał postanowienie o przybiciu. Od licytacji minęły 2 lata a Sąd wciąż

Sąd ma całkowitą dowolność co to tempa pracy i wydawania postanowień. Pisanie skarg na opieszałość jest niecelowe ponieważ nie są nawet rozpatrywane jako niedotyczące sprawy.
Zdarza się, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.8 11:57:41

jeden budynek na dwóch działkach

Mam problem ponieważ odziedziczyłem razem z bratem nieruchomość która jest położona na dwóch działkach jednak jest jedna księga wieczysta. tak naprawdę są to dwa osobne domy połączone ścianą, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.8 11:33:37

odsprzedaż produktów - kasa fiskalna

Jak poczytasz na internecie to dowieszsię, że kasy fiskalne będą obowiązkowe niedługo wszędzie. Radze zakupic ją od razu. Na stronie kasiarze.pl są w dobrej cenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.8 10:31:39

pracownik zatrudniony jest na umowę o prace w wymiarze 1/4 etatu, czy jego staż pracy zaliczany jest

pracownik zatrudniony jest na umowę o prace w wymiarze 1/4 etatu, czy jego staż pracy zaliczany jest do tzw. "wysługi lat" i w jakim wymiarze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.8 9:22:26

Turniej dla graczy

Witam, ostatnio padł pomysł zorganizowania turnieju dla graczy i tutaj pojawia się kolejne pytanie, czy są chętni? Oczywiście znalazło by się sponsorów, wśród takich portali jak portalmmo.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.7 17:2:47

Jaka powinna być kara?

Witam.Jakiś czas temu miałam kolizję drogową.Sprawca był pod wpływem alkoholu , nie posiadał prawa jazdy , dowodu rejestracyjnego.W wyniku kolizji zostałam przewieziona karetka na SOR , zszyto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.7 16:42:7

Czy mogę zostać właścicielem lokalu 3 miesiące przed 18 urodzinami

Witam. Pod koniec lipca kończę 18 lat. Od 2 lat mieszkam z moim narzeczonym ale prawnie jestem zameldowana z rodzicami. Moja 85 -letnia babcia po śmierci chce mi zostawić swoje mieszkanie. Problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.7 13:14:30

Jak zmusić serwis do usuniecia tekstów z mojego konta?

Dzień dobry, nadal nie wiem czy Pana posty spełniają warunek uznania ich za utwór ? O jakie forum i jakie posty chodzi ? Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz; ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.7 12:14:49

Problem z głownym najemca .

Od ponad 20-stu lat wraz z dwójką dorosłych dzieci zamieszkuję mieszkanie ADM którego głównym najemcą jest mój były mąż, który wymeldował się ok. 7 lat temu. Mimo iż posiada on własne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.7 11:6:16

Rozwód - ojciec psychopata

Witam.

Zacznę od tego, że mój ojciec jest przemocowcem. Od kiedy pamiętam w domu zawsze były kłótnie z błachych powodów i zawsze winna była moja matka, która była przez ojca bita. M.in. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.6 19:6:3

ttmczasowy areszt

Witam . Moj mąż tydzień temu został zatrzymany przez policjie . Prokurator wniósł wniosek o tzw sankcje na trzy miesiące . Mąż dostał zatrzymany za posiadanie dopalaczy . Wcześniej był już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.6 17:24:48

Zgłoszenia inernetowe

Wydaje mi się, że sprawa może być bardziej skomplikowana niż Ci się powierzchownie wydaje. Przede wszystkim błędnie myślisz, że skoro nie złożyłaś podpisu na dokumencie papierowym, to nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.6 14:54:12

Kto jest, naprawdę, winien spowodowania wypadku ?

Wjechałam na skrzyżowanie na zielonym świetle z zamiarem jazdy na wprost. Jechałam wolno i ostrożnie. Z naprzeciwka zbliżał się samochód z zamiarem skrętu w lewo, który oczekiwał na mój przejazd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.6 9:49:8

ślub i przeprowadzka za granicę z dzieckiem a ex mąż

Dzień dobry,
jednym z najczęstszych powodów wniosków o wydanie zgody na wyjazd z dzieckiem za granicę jest chęć poszukiwania pracy. Jak najbardziej jest więc szansa na uzyskanie takiej zgody, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.4.5 16:10:21

rozliczenie wody

Drodzy, szukam pomocy w poniżej opisanej sytuacji, która miała nie dawno miejsce. Będę ogromnie wdzięczny choć za wskazany kierunek rozwiązania problemu.

Wynajmuję mieszkanie z zasobów lokalowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.4.5 11:27:48

Alimenty do rąk dziecka

Witam, za 2 miesiące kończę 18 lat i ojciec płaci alimenty w wysokości 550zł miesięcznie. Będę pisał krótko nie mam z tego kompletnie nic. Wszystkie ubrania buty wyjścia itp finansuje z własnej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.4.4 23:56:13

Hałasujący sąsiad

TOKKYO: bardzo smutno czyta się takie wpisy. Ja również mam problem ze swoim sąsiadem, którego młodość rozpiera, gitara elektryczna gra, nie mówiąc już o tym, że na w głównej ścianie mojego ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2016.4.4 20:27:55

Odrzucona reklamacja butów

Witam, czy można prosić o wzór odwołania od odrzuconej reklamacji obuwia sportowego ?
Buty były noszone ponad rok , ale mają gwarancję na dwa lata , zaczęła się w środku rolować piętka ( ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.4.4 20:19:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika