Forum prawne (strona 187)

Allegro sprzedaż używki a prawo do rękojmi

Witam, nie tak dawno sprzedałem ( os. prywatna ) jako używany i bez gwarancji sprzęt multimiedialny ( tablet ) oczywiście zaznaczając to w opisie aukcji. Sprzęt miał jedną wadę, którą również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.17 17:53:12

Reklama usług bez działalności gospodarczej.

Witam. Piszę z pewnym pytaniem. Czy nielegalnym jest reklamowanie usług w sieci bez założenia działalności gospodarczej? Czy urząd skarbowy może się o to przeczypić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.17 14:3:38

Wyliczenie odszkodowania za zakaz konkurecji

Witam mam troszkę dziwny problem bo mam zakaz konkurencji, pracodawca wypłaca mi w tym momencie 251zł i nie bardzo wiem skąd to wizą i jak wyliczył.
Moja sprawa jest troszkę skomplikowana, mianowicie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.16 21:51:1

Kategoria d a praca?

Witam! Mam pytanie dotyczące pracy w policji/strazy granicznej ew straży pożarnej. Czy jak dostałem na komisji wojskowej kategorie d to mam szanse dostać się do wyżej wymiennionej pracy(lub zmienić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.16 13:26:54

Artykuł 190 KK

Dzień dobry.
2 miesiące tamu zacząłem pracować w nowej pracy. Przypadła mi do gustu rozmowa, z pewną panie. Ma 50 lat ja 21. Pewnego dnia w pracy poznałem jej córkę(30 lat),anioł nie kobieta. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.15 23:13:33

czy mogę dostać mandat za brak grila, chłodnica jest na wierzchu ???

czy mogę dostać mandat za brak grila, chłodnica jest na wierzchu ??? mandat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.15 19:5:50

Witam. Dnia 4 sierpnia b.r. zawarłam umowę na kształcenie w policealnej szkole zawodowej. Niestety

Witam. Dnia 4 sierpnia b.r. zawarłam umowę na kształcenie w policealnej szkole zawodowej. Niestety sytuacja rodzinna zmusza mnie do rezygnacji. W umowie jest zapis, cytuję: \"Jeżeli słuchacz wypowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.15 0:35:55

Czy po paru latach sąd może zmienić decyzję??

Ciekawy wątek, sam chętnie się czegoś dowiem na ten temat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.14 14:31:10

Czy można się wycofać z poręczenia weksla?

Czy można się wycofać z poręczenia weksla? Poręczyłam weksel na kredyt inwestycyjny/rozbudowa firmy/Mąż był członkiem zarządu i jednym z głównych udziałowców.Mąż zmarł a ja chcę zbyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.14 13:55:20

Taras w granicy

witam. pana sprawa jest bardzo złożona, należy odpowiedzięc sobie na pytanie czy budowany cały budynek czy jedynie były robione przeróbki, proszę sprawdzić wymagana odległosc otworu dzrwiowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.14 10:27:13

Co tam moge postawic

witam. zgłszenie od pozwolenia różni się rodzajem robót budowlnaych które możemy wykonąć bez pozwolenia na budowe, mówi o tym artykuł 29 PB. aby wykonac zgłoszenia robót, musimy wypełnić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.14 10:18:34

budowa domu pod Łodzią

witam na codzień zajmuję sie takimi sprawami, prosze o kontakt a postram sie panu krok po kroku wytłumaczyć co nalezy zrobib aby szybko i sprawnie mógł pan zaczać budowe wymarzonego domu 730017014 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.14 10:3:49

Maz zostawil mnie 16 lat temu i mieszka w Polsce a zostalam za granica.Czy jest mozliwosc sprawdzenia

Maz zostawil mnie 16 lat temu i mieszka w Polsce a zostalam za granica.Czy jest mozliwosc sprawdzenia czy On nie przeprowadzil sprawy rozwodowej bez mojej wiedzy,obecnosci...Slub bralismy w Polsce. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.13 22:39:48

Wielkie marzenia i wiele niepewności

Witam,
Bardzo prosze o porade choc sprawa moja jest dosc skomplikowana. Zaczne od początku. Moi rodzice mają dwie działki, na jednej z nich stoi ich dom. Wraz z meżem wymyśliliśmy żeby scalic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.13 21:2:2

Pomoc prawne

Witam wszystkim

Jestem anglikiem i studentem bezpieczeństwo wewnętrzne w trybie zaocznym. Posiadam obywatelstwo brytyjskie, i mam córka która ma niepełna 2 lata. Ja i jej matka rozstaliśmy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.13 17:57:7

Zmiana numeru telefonu

Witam, mam pytanie-odeszłam z córeczką od męża, złożyłam pozew o rozód czekam na wyznaczenie terminu rozprawy, czy jeśli mąż zna numer telefonu do naszej córki i zawsze kiedy chce może się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.13 15:19:27

Jak napisac wniosek o rozkwaterowanie do wam ?

Jak napisac wniosek o rozkwaterowanie do wam ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.13 9:20:37

oferta awansu a ciąża


Witam
Moja żona jest zatrudniona na stanowisku zastępcy kierownika i ma umowę do 25.04.2016r. Wczoraj otrzymała propozycję podpisania umowy na okres 3 miesięcy jako Pelniąca Obowiązki Kierownika. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.12 22:1:45

propozycja awansu a ciąża

Witam
Moja żona jest zatrudniona na stanowisku zastępcy kierownika i ma umowę do 25.04.2016r. Wczoraj otrzymała propozycję podpisania umowy na okres 3 miesięcy jako Pelniąca Obowiązki Kierownika. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.12 21:50:45

Praca Niemcy czas pracy wynagrodzenie

może dokumentuj czas pracy np. robiąc zdjęcia jakiegoś zegara w pracy wejście-wyjście...trzeba zbierać dowody, bo nie ma nic w papierze - nie ma dowodów, a przy zwalnianiu się daj zrobioną przez ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.8.12 19:18:41

Odbieranie dni zaległych

Witam,
pracuję w rozrywce, czyli świątek piątek czy niedziela. Pewna osoba od nas z administracji, czyli paracująca pon-pt 8-16 wymyśliła, że po święcie 15.08 (pracuję wtedy) od razu odbieramy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.12 19:13:1

ojciec chce odebrać dzieci matce

Witam
U mnie sprawa ma się troszkę inaczej ja sobie nie mam nic do zarzucenia zawsze dbalam o dzieci one były dla mnie najważniejsze boli mnie to że ojcu chodzi tylko o odzyskanie alimentów które ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.12 18:57:14

Szukam dobrego w prawnika w Poznaniu

Okropna sprawa! Ale w tej kancelarii przy Dominikańskiej nie z takimi sobie radzili. Moja przyjaciółka zgłosiła się do nich ze sprawą, która według mnie była nie do wygrania, a im się udało. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.8.12 14:33:1

Mandat 20zł

Witam, mam problem. Otóż jak w zakończenie roku wracałem z imprezy to zostałem zatrzymany przez policje i otrzymałem mandat w wysokości 20zł. Było to 2 miesiące temu, a ja dopiero teraz się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.12 14:13:48

Brak ponownego wezwania na rozprawe, kara.

Na drugą rozprawe miało być ze sie nie wstawilem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.12 10:34:19

2015.8.11 22:47:24

Zmarł właściciel kamienicy, co teraz??

Witam bardzo serdecznie. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu, dlatego proszę o pomoc. Wynajmuję wraz z małżonką i 16-sto miesięcznym synem jedno z mieszkań w kamienicy. Mam umowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.11 17:0:14

Zażalenie na wyniki naboru

Moim zdaniem nie muszą ci odpisać, kpa nie ma zastosowania w naborach, art1. Nie ma tam wydawanej decyzji, a to warunek podstawowy, by stosować kpa.

ustawa o pracownikach i kodeks pracy to podstawa ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.8.11 15:5:11

Były pracownik i jego odpowiedzialność materialna

Witam,
[B]Tytułem wstępu:[/B]
do 31 maja br. pracowałem w pewnej firmie i miałem odpowiedzialność materialną za powierzony mi towar. Zanim odszedłem to pisałem pismo (w styczniu) do zarządu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.11 12:31:25

Podejrzany

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy pójdę do więzienia jak posiadałem środki odurzające i psychotropowych art 62 ust 1 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.11 7:27:26

Nieudana operacja

Nieudana operacja Witam
Pytanie 4lata temu poszlam na opecjacje stopy która miała trwać 3dni pobyt szpitalu a trwała 11dni w szpitalu ponieważ lekarz żle włożyły dren i za szybko go wyciągną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.10 23:29:11

Nieudana operacja

Nieudana operacja Witam
Pytanie 4lata temu poszlam na opecjacje stopy która miała trwać 3dni pobyt szpitalu a trwała 11dni w szpitalu ponieważ lekarz żle włożyły dren i za szybko go wyciągną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.10 23:28:41

Czy można wystawić paragony wstecz? Jeśli tak za jaki okres? Czy można za pół roku wstecz?

Czy można wystawić paragony wstecz? Jeśli tak za jaki okres? Czy można za pół roku wstecz? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.10 18:1:5

jak zostac prawnym opiekunem starszej babci?

Witam potrzebuję porady co powinnam zrobić by zostać prawnym opiekunem babci ,która obecnie leży w szpitalu pod respiratorem i nie jest wstanie się podpisać chcę babci załatwić Hospicjum i do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.10 16:43:37

Jak umowa w tym wypadku?

Od września przechodzę do innego przedszkola, nowo powstałej placówki. W tym obecnym mam umowę na stałe. Ponieważ jestem nauczycielem kontraktowym, nie będzie to "przeniesienie" a nowa umowa.

Placówka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.10 15:54:22

Spadej

Wie ktoś czy jak nie przyjmę spadku po ojcu to, czy nadal mam spadek po dziadkach? Bo jest taka sytuacja, że mój pan tatuś miał długi alimentacyjne, no i umarł i się dowiedziałam, że jest po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.10 14:48:17

sprawa w sądzie o pobicie i znęcanie się psychiczne

Witam,
narzeczony z którym mieszkałam bił mnie i znęcał się nade mną psychicznie (wyzwiska, zastraszanie, szantażowanie itp). Tylko z ostatniego pobicia mam wynik obdukcji, wcześniej niczego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.10 14:9:52

Nieruchomości

Sami zarządzacie swoimi nieruchomościami czy korzystacie z usług firm zewnętrznych? Sam korzystam z http://www.nieruchomosci.mawen.pl i mam profesjonalną pomoc a wy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.10 13:59:12

Spisany przez policję.

Witam,
mam 16 lat i kilkanaście dni temu byłem z dwójką kumpli na małym placyku. Było kilka minut po 22. Podjechała pod Nas policja. Powiedzieli, że dostali zgłoszenie, że ma miejsca dewastacja. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.10 2:14:4

Zwrot zadatku na poczet wynajmu mieszkania

Niedawno spotkałem się z właścicielką pokoju, u której o 1 września planuję wynająć pokój i na poczet tego wpłaciłem zadatek w wysokości 350 zł otrzymałem pokwitowanie od Pani. Ustnie ustaliliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.9 14:18:6

brat dokonuje darowizny na rzecz siostry

Brat 8 lat temu otrzymał w formie darowizny m.in. dom wraz z działką. Obecnie chciałby przekazać prawo własności do domu i działki w formie darowizny mnie i siostrze (łacznie współwłaścicielami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.9 8:18:10

Przekroczenie dobowego czasu pracy na wolnym dniu

Witam,
Mój syn jest zatrudniony w firmie "X" jako magazynier. Dzisiaj rano miał zakończyć pracę o godz. 6 rano i rozpocząć dzień wolny, ale na polecenie przełożonego pozostał w pracy do godz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.9 7:25:16

Spór o drogę

Między moją działką a działką sąsiada biegnie wspólna droga ( wypis z rejestru gruntów - własność na zasadzie posiadania samoistnego udziału po 1/2). Sąsiad zakazuje mi wjazdu na tą drogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.8 12:12:13

Czy ktokolwiek ma prawo bez mojej o9becnosci przeszukac moje biurko?

Czy ktokolwiek ma prawo bez mojej o9becnosci przeszukac moje biurko? W czasie wakacji w mojej szkole prowadzono kontrolę odnoście ochronydanych osobowych. Sprawdzano w biurkach czy nie mamy jakiś danych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.8 12:11:43

Dostałam gratisowo służebność przy zakupie, pomocy

Witam.

W połowie czerwca 2015 r. kupiłam działkę o numerze 1. Działka zostala wyłączona z księgi wieczystej, w w którą wpisana była także działka zabudowana domem o numerze 2. W KW w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.7 9:56:24

Przedawnienie faktury

Witam, chciałabym się dowiedzieć kiedy faktury ulegają przedawnieniu? Dostałam wezwanie do zapłaty listem zwykłym za nieopłaconą fakturę z 2000roku. Kiedyś koleżanka zamówiła poradnik domowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.7 9:36:41

Trzy lata temu przekazałem nieruchomość wraz z działka rolna aktem notarialnym w formie darowizny

Trzy lata temu przekazałem nieruchomość wraz z działka rolna aktem notarialnym w formie darowizny na rzecz córki bez zastrzegania sobie prawa do dożywotniego korzystania z budynku mieszkalnego, jednego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.7 3:4:40

Pożyczka w 2003 roku

W 2003 roku wzięłam kredyt w Providencie w wysokości 2000 zł komuś. Nie wiem czy coś było spłacane, czy nie. Dzisiaj patrzę na swoje konto a tam zajęcie egzekucyjne -2188 zł. Myślałam, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.8.6 20:35:21

czy główna ksiegowa w spółdzielni moze byc prezesem?

czy prezes spół. mieszkanioei morze być równierz księgowym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.8.6 11:49:18

ojciec za granica jak starac sie o alimenty

Witam
Mam dwojke dzieci, maż dwa lata temu wyjechal za granice i czasami przesyla pieniadze w malych ilosciach,ja nie pracuje musze sie zajmowac dziecmi w wieku 3 i 5lat. Chcialabym sie dowiedziec jakie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.8.5 19:24:19

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika