Obywatelstwo niemieckie szanse

Odpowiedzi w temacie (0)

weiss666

26.7.2015

Witam Z siostrą złożyliśmy aplikacje o niemieckie obywatelstwo.Wiadomość do nas dotarła 15 stycznia 2015 roku.Jakie mamy szanse na nie?Jest ono po matce , a linia genetyczna jakiej użyliśmy była matka--babcia--pradziadek żołnierz niemiecki urodzony na terenie 2 rzeszy.Dowody daliśmy następujące : -ausweiskarte -soldbuch -besitzzeugnis -anmeldung zur polizeilichen einwohnererfassung(jego żony, gdyż zdeklarowała narodowość niemiecką i język mówiony w domu polsko/niemiecki, konsul mówił,że poprzez małżeństwo mogła zdeklarować tą narodowość). Słyszałem, że czeka się do 2 lat.Słyszałem też, że to zależy na jakiego urzędnika to trafii ile mają ludzi.Więc jakie mamy szanse? pozdrawiam ps.uslyszałem 50% (siostra trzydzieści dwa lata ja osiemnaście)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.9.2007

  Jak uzyskać prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego?

  Żeby zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba spełniać określone warunki, a ponadto zdać z wynikiem pozytywnym egzamin z umiejętności tłumaczenia z języka polskiego na język obcy oraz z języka (...)

 • 15.12.2017

  Sąd właściwy do rozpoznania sprawy rozwodowej

  Osoby zainteresowane złożeniem pozwu o rozwód zwykle nie zwracają uwagi na to, do którego sądu kierują pozew rozwodowy, koncentrując się na jego merytorycznej treści. Tymczasem właściwość (...)

 • 17.2.2015

  Rozrządzenia testamentowe na gruncie prawa międzynarodowego

  Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w prawie polskim, tj. przepisu art. 64 ust.  1 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. Prawo prywatne międzynarodowe (Dz. U. 2011.80.432) spadkodawca w testamencie lub (...)

 • 20.5.2005

  Zwrot podatku VAT na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.

  Z tej porady uzyskasz informacje o tym kiedy możesz uzyskać zwrot podatku VAT, który zapłaciłeś kupując polskie towary i co zrobić, żeby te pieniądze odzyskać. Jakie warunki należy spełnić, (...)

 • 20.11.2017

  Dowód osobisty - czyli co?

  Dowód osobisty to dokument, który pozwala potwierdzić twoją tożsamość oraz polskie obywatelstwo. Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć dowód osobisty. (...)