e-prawnik.pl Porady prawne

Problem z PZU

Odpowiedzi w temacie ()

Matifire90

15.6.2015

Witam. Mam dosyć spory problem z firmą PZU i mam nadzieję że tutaj znajdę pomoc. Otóż w dniu 09-06-2014 roku uległem wypadkowi w pracy. Oczywiście szpital i na wypisie widnieje opis skręcenie i naderwanie w obrębie więzadła bocznego. Dokumenty poszły do PZU i wtedy pierwsza odmowa wypłaty świadczenia, napisałem odwołanie i też nic nie dało. Uraz wciąż był dokuczliwy i w lutym 2015 roku trafiłem do szpitala na artroskopie kolana , gdzie usunięto mi całą łąkotkę przyśrodkową oraz stwierdzono całkowite zerwanie więzadła przedniego krzyżowego (ACL). Wysłano do PZU kolejne dokumenty i znowu nic :/ Kolejne odwołanie od decyzji nie przyniosło skutku. Posiadam dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem. Pragnę dodać iż lekarz orzecznik ZUS przyznał 10 % uszczerbku na zdrowiu. Chciałbym oddać sprawę do sądu ale nie znam kosztów ani procedur. Pomożecie ??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Arbitra

2015-06-17 14:43:02

Proszę o kontakt, tel. 42 633 11 66

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • POLISA POSAGOWA PZU Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego chciałabym złożyc (...) czytaj dalej»

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU? Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...) czytaj dalej»

 • Waloryzacja polisy PZU Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują mi śmieszne pieniądze. (...) czytaj dalej»

 • Poszukuję osób oszukanych przez PZU Jesli ktoś został oszukany przez PZU po wypadku lub stłuczce. Przy wycenie szkody PZU często proponuje (bezprawnie) zamienniki. Przygotowuje materiał o tej firmie. (...) czytaj dalej»

 • NAKAZ ZAPŁATY DLA PZU Witam Mam problem z PZU. 23 kwietnia 2005 miał miejsce wypadek gdzie byłem sprawcą. Prowadziłem pod w pływem alkoholu. Uderzyłem w inny samochód. Nikt nie został poszkodowany. (...) czytaj dalej»

 • PZU chce mnie wykiwać? Dzień dobry. Mam problem z PZU. Na światłach ciężarówka wjechała mi w tył samochodu. Wezwałem oczywiście policję, wszystko ok. PZU orzekło szkodę całkowitą. Problem (...) czytaj dalej»

 • Polisa PZU po dewaluacji Witam mam taki problem.. moze ktos z was mial podobny wiec prosze o rady. Kilkanascie lat temu moji rodzicie wplacali przez 10 lat (co miesiac) skladki na polise PZU - ktora po (...) czytaj dalej»

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa... Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...) czytaj dalej»

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC 2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys (...) czytaj dalej»

 • L4 - KRUS i Ubezpieczyciel Witam wszystkich. Zwracam się z dość nietypowym problemem ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji a sprawa jest dla mnie poważna. Mam nadzieję, że (...) czytaj dalej»

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. Pracodawca (...) czytaj dalej»

 • PZU - odmowa przyznania odszkodowania za operację chirurgiczną Dzień dobry. Zwracam się z prośbą o informację czy mam szansę powodzenia odwołania się od negatywnej decyzji PZU odnośnie nie przyznania (...) czytaj dalej»

 • karencja w PZU, a smierc rodzica. PROSZE O POMOC Witam porzebuje porady i opini na temat mojej sytuacji, moze ktos zna podobny przypadek i bedzie w stanie mi pomoc... Moja sytuacja wyglada nastepujaco. (...) czytaj dalej»

 • Odszkodowanie z OC sprawcy - zaniżona wycena PZU Witam serdecznie. Około miesiąca temu miałem kolizję drogową, w wyniku której zostało uszkodzone moje auto (w części przedniej: reflektory, maska, (...) czytaj dalej»

 • Szkoda całkowita z OC Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała jego winę . Po oględzinach (...) czytaj dalej»