Forum prawne (strona 139)

Wizja lokalna!!!

W takich sprawach najlepiej skontaktować się z profesjonalnym prawnikiem kancelaria-lexum.plpolecam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.4.14 10:56:46

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

Co mi groxi jesli nie byłem karany a koles został złapany z 5 g marihuany i znaleźli dodatkowo w domu a moim przypadku nic nie znaleziono ale przyznalem się do winy i mam dozór co mi groxi? ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2017.4.13 23:47:18

Brak chęci wyrobienia aktu własności przez współwlaścicieli

Witam ,bardzo proszę o pomoc - mam problem ponieważ uktwiłem w czarnym punkcie. Opisze to tak - Jest nas troje , wszyscy troje mamy prawa do działki która odziedziczyliśmy w sposób spadkowy po śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 23:42:4

brak zgody na utwardzenie drogi sluzebnej

Kupiliśmy działkę i w akcie notarialnym mamy wpisaną służebność przechodzu, przejazdu i przeprowadzenia infrastruktury technicznej. Przy drodze jest 5 działek. Do 1 i 2 działki jest droga utwardzona, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 22:46:3

prawa a alimenty.

Witam.

Po krótce opiszę sytuację.

Mój obecny partner(JAN) posiada córkę z wcześniejszego związku. Dziecko aktualnie ma 4 lata. Był z ówczesną dziewczyną (nazwijmy ją przykładowo KASIA) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.13 14:49:22

Prawo mi zabralo komputer za zdjecia i jest problem

bo tam bylo nagrane jak sie masturbowalem przed kobietom - bo jestem prawiczkiem i robilem to z desperacji i mam miec rozprawe sądową w której skład wchodzą wiadomo baby, które bedą i przeglądały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 13:55:55

Przeprowadzka partnerki za granice - brak zgody ojca dziecka.

Witam,
Chcialbym sie zwrocic z prosba o porade w zwiazku z przeprowadzka dziecka za granice, zanim rozpoczne postepowanie razem z partnerka.
Okolicznosci tej sprawy sa dosc skomplikowane wiec pozwoli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.13 12:36:3

Witam chciałabym sprzedać samochód po zmarłym mężu. Współwłaścicielem samochodu jest przyjaciel

Witam chciałabym sprzedać samochód po zmarłym mężu. Współwłaścicielem samochodu jest przyjaciel rodziny. Mam jeszcze 2 już pełnoletnich dzieci. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 9:55:48

alimenty z Irlandii

Nie placilam alimentow kilka lat miszkam w Irlandii niedawno dostałam pismo ze mam stawic się w ambasadzie polskiej mam tutaj 3 dzieci czy moga mnie deportowac ? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.4.13 8:37:56

Remont w domu dwurodzinnym!!!!

Witam.

Poszukuję pomocy prawnej dotyczącej remontów w domu dwurodzinnym.

Odziedziczyliśmy górę domku wraz z przynależącym tarasem pod którym znajduje się pokój sąsiada. Od jakiegoś czasu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 1:5:26

Sprzedaż cyfrowa utworów a podatek i rozliczenie.

Również poszukuję odpowiedzi na to pytanie, też zamierzam sprzedać swoje utwory na Bandcamp a nie znam się na podatkach. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. Wiem jedynie że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.12 21:55:41

Obniżenie alimentów na ex-żonę do 0 zł. Czy możliwe?

Witam, jestem po rozwodzie ,pracuje za granica , płace alimenty na dwoje dzieci.Przed rozwodem płaciłem dobrowolnie 2 tys ,mieszkałem w pokoju na 10 m2 ex nie pracowała. Po rozwodzie zmieniła mi ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2017.4.12 19:20:47

Przeprowadzka ojca z dzieckiem do innego miasta a kontakty

witam

kolejna próba mojej byłej zony o odebranie mi mozliwości kontaktów z synkiem/// w pozwie rozwodowym wnioskowała o godziny bez nocowania bez świąt wakacji i ferii

na ta chwilę były ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.12 18:19:48

garaż

Zgłosiłem Pana który zrobił garaż, Pan gdy otrzymał że będzie kontrola, postanowił rozebrać drzwi i boczne sciany i powiedział że to jest wiata... Decyzja przyszła że nie będzie rozbioru ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.12 15:11:7

Problem z rachunkiem za wodę po zbyt późnym wypowiedzeniu umowy wynajmu.

Witam serdecznie!

Moja rodzina znalazła się w dość nietypowej sytuacji i mam nadzieje, że uda mi się dzięki Waszej pomocy zdobyć chociaż ogólny obraz o naszym obecnym położeniu i możliwych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 20:33:49

2017.4.11 18:21:55

handel obwozny Polska-Niemcy a VAT

Witam .
Mam pytanie zwiazane z handlem obwoznym na terenie Niemiec:
Firma zarejstrowana w Poslce , towar kupowany w Polsce z wliczonym podatkiem VAT, sprzedaz towaru na terytorium Niemiec.
Z tego co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 14:54:39

zawyżona akcyza za samochód, jak się ustrzec

witam,
zakupiłem samochód za granicą za pośrednictwem firmy oferującej usługi właśnie takiego pośrednictwa (przyjmijmy firma X).
stroną w umowie z zagraniczną firmą nie jestem bezpośrednio ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 12:19:28

2017.4.11 9:46:39

Narzeczony w areszcie

zgłoś się do pani adwokat Morawskiej z adwokatmorawska.pl jest ekspertem w kwestiach prawa karnego. Ja miałam podobną sytuację, tyle że z moim chłopakiem i dzięki pani Agacie sprawa została pomyślnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.11 9:22:9

Blad bankiera

Witam . Dzisiaj poszedlem do banku I poprosilem o wyplate gotowki . Pani mi ja dala . 2 godz pozniej zorjentowalem sie ze na koncie mam wieksza kwote pieniedzy myslalem ze rodzina mi wyslala bo tak sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 2:21:40

Błąd bankiera

Witam . Dzisiaj poszedlem do banku I poprosilem o wyplate gotowki . Pani mi ja dala . 2 godz pozniej zorjentowalem sie ze na koncie mam wieksza kwote pieniedzy myslalem ze rodzina mi wyslala bo tak sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 2:15:14

Umowa o pracę na 24 miesiące - jaki jest okres wypowiedzenia

Witam, potrzebuję pomocy.
Pracuję w firmie od 16.11.2016, dostałem wówczas umowę o pracę na 24 miesiące. Trafiła mi się lepsza praca. Chciałbym zerwać obecną umowę o pracę i podjąć pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.10 18:53:18

witam, jestem w trakcie rozwodu żona mówi że będzie chciała 2000 tyś alimentów gdzie ja zarabiam

witam, jestem w trakcie rozwodu żona mówi że będzie chciała 2000 tyś alimentów gdzie ja zarabiam około 3500.
i następne jest do podziału dom ona twierdzi że go nie sprzeda a jest wspólny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.10 17:59:36

Zapłaciłam za mandat, komornik i tak ściągnął mi pieniądze

Dostałam mandat, który opłaciłam. Sąd tego nie zauważył i nasłał komornika. Zanim odebrałam pismo od komornika, pieniądze były już ściągnięte ???? Więc zgodnie z ustawowymi terminami złożyłam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.10 14:49:56

Spadek po Babci - w tle Ojciec z długami

Ja bardzo polecam kancelarię Grzybkowcki-Guzek w Poznaniu. Miałam podobny problem z prawem spadkowym tyle że sprawa miała finał w sądzie ale udało mi się ją wygrać z pomocą mojego adwokata. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.10 14:37:27

Otwieranie klatek przez ulotkarza

Źle się wyraziłem, nie grzebię w zamku, blaszką podważam język zamka. Robię to tylko wtedy jak się da, czyli jak nie ma założonej blachy na drzwiach, albo jak drzwi nie są bezpośrednio przy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.10 14:31:32

Sex z 16-latką jest legalny prawnie?

Hi bro
This good shop allcarders.com allcarders.com ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.10 10:53:41

Przepisy prawa materialnego

Naruszenie prawa procesowego i prawa materialnego jako zarzuty w apelacji - Informacje ogolne - Pozwy - Infor.pl
... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.4.10 9:52:41

Ukrywanie testamentu

Witam
Mam pytanie. Otóż mój wujek brat taty bezdzietny kawaler obiecał mi swój dom mam świadków na to gdyż mówił to każdemu od dłuższego czasu. Miesiąc przed śmiercią powiedział mi że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.9 18:20:50

przesłuchanie dziecka

witam mam pytanie czy na rozprawie mojego syna maja się stawic Ja i mój Marz czy mogę przyjść sama z synem ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2017.4.9 16:30:52

Licytacje Komornicze ruchomosci

Witam , mam pytanie odnośnie poprawności przeprowadzania licytacji komorniczych a mianowicie chodzi mi o temat wpłacenia wadium na starych zasadach oraz nowych według art867 . Kiedy komornik może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.9 15:4:47

W konkursie na dyrektora szkoły przedstawiono kartę oceny. W ostatnim puncie karty pomyłkowo znalazł

W konkursie na dyrektora szkoły przedstawiono kartę oceny. W ostatnim puncie karty pomyłkowo znalazł się zapis. Zapoznałem się z projektem karty oceny.. i że przysługuje mi prawo do odwołania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.9 13:52:39

Jak odebrać prawa rodzicielskie ojcu dziecka?

Witam mam problem z moim byłym mężem raczej z jego z stosunkiem do naszej wspólnego dziecka. Ciągle pozywa mnie do sądu o widzenia a prawda jest taka że on się nią wogole nie interesuje tylko ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.4.8 15:54:45

zachowek

Witam serdecznie , mam kilka pytan. Nalezy mi sie zachowek po mamie , ojciec zapisal polowe kamienicy drugiej zonie.
Mieszkam nadal w mieszkaniu ktore otrzymalem od taty , ale chcialbym sie dowiedziec ... Zobacz wątek

85 odpowiedzi | Strony: 1 2

2017.4.8 12:6:40

Zwolnienie na.urlopie macierzyńskim i rodzicielskim

Witam!! Mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Mianowicie, termin porodu mam na 25 lipca.. załóżmy, że urodze w terminie. Chce iść potem wyżej wymienione urlopy, ale 31 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.8 9:37:13

Alimenty od dziadków

Mój kuzyn ma 6 dzieci, obydwoje z żoną pracują, ich bardzo niskie zarobki oraz 500 plus które otrzymują na dzieci, nie zapewniają im podstawowych potrzeb. Żona kuzyna namawia go aby wystąpił ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.7 22:22:34

Aliment na rzecz ojca.

Witam
Mam pytanie dotyczace roszczen alimentacyjnych dla ojca, o ktore w jego imieniu prawdopodnie bedzie chcial wystapic mops. Dodam ze rodzice sa po rozwodzie 30 lat , od tamtej pory nie mialam kontaktow ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.7 8:52:52

Unieważnienie małżeństwa

Osoba zaginiona może zostać uznana za zmarłą, ale nie da to podstwy unieważnienia malżenstwa. Wyjatkiem kiedy można unieważnić małżenstwo po jego ustaniu jest pokrewieństwo i bigamia. ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2017.4.6 10:21:6

jak napisac oswiadczenie do sadu?

Witam chciałam się zapytać jak mam napisać oświadczenie do sądu o wyłudzenie pieniędzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.5 15:3:10

malzenstwo z obywatelem Afryki Poludniowej

Mieszkam w Anglii I jade do RPA z chlopakliem. Czy potrzebuje wizy? ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2017.4.5 13:54:49

Zameldowanie i zmiana właściciela

Witam,mam meldunek na stałe pod innym adresem a mieszkam u przyszłej teściowej pod innym adresem jest ona inwalidą mieszkamy u niej już 2 lata jest to budynek dla inwalidów, czy jest możliwość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.5 9:16:51

ślub z obywatelem Turcji

Jeśli polka szuka Turka i chce z nim być to było by dobrze i mądrze jak wyjedziecie do Turcji z tym swoim przydupasem nie ściągać do kraju tego co nas zabijało w Polsce nie ma przyzwolenia na Turasów ... Zobacz wątek

374 odpowiedzi | Strony: 1 ... 5 6 7 8

2017.4.4 18:31:54

Nie uznana Gwarancja

Witam
Kupiłem telefon 26 stycznia 2016 w sklepie Alternate ma niby siedzibę w Niemczech ale mają polską stronę . 17 stycznia tego roku zepsuł mi się głośnik. Napisałem do sklepu dostałem list ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.4 16:37:12

Wezwanie do spłaty długów matki, nakaz eksmisji

[cytat]

Witam
Mam problem ponieważ moja mama od kliku lat nie płaci czynszu, ja dowiedziałam się o tym 2 lata temu,ponieważ to przedemną ukrywała, podjęłam działania na zasadzie "umowy słownej"z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.3 19:13:54

Dostarczenie pozwu

[cytat]

Czy bez dostarczenia pozwu rozwodowego moze sie odbyc sprawa w sadzie ?
Adres strony jest mi nie znany , osoba przebywa za granica

[/cytat]
Dzień dobry,
w takiej sytuacji należy złożyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.3 19:7:26

komornik na podstawie umowy której nie podpisałam

[cytat]

Witam, zacznę od początku...dwa lata temu zapisałam się do szkoły jańskiego w Warszawie, zapłaciłam 2-3 raty czesnego z góry. Po kilku tygodniach odwoływania zajęć (bo to wody nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.3 18:53:21

Pytanie dotyczące dziwnego przeciągania naprawy samochodu

[cytat]

Witam nie wiem czy to dobra podkategoria prosze o przeniesienie jezeli zla zaznaczylem.jestem tu nowy. Problem polega na tym że postawiłem Auto do mechanika do naprawy, naprawa zajmująca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.3 18:42:59

Wezwanie do zapłaty sprzed 4 lat na auto zarejstrowane na sp. z o.o.

Witam,

Dostałem wezwanie do zapłaty od urzędu miasta za brak opłaty za postój w strefie płatnego parkowania w dniach: 10.04/22.10/23.10 - w 2012 roku. Dodam, że auto wymienione we wezwaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.3 16:55:35

zmiana sposobu podgrzania ciepłej wody

Pod spodem jest tekst pt. "Sposób wymierzania opłat za wodę". Mnie się to kojarzy (z racji słowa WYMIERZANIE) z wymierzaniem jakiejś kary, na przykład kary chłosty. Teraz wprawdzie chłosty się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.3 16:25:27

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika