Forum prawne (strona 138)

Wspólnota mieszkaniowa

Witam po zdjeciu rusztowania uszkodzono rynne od roku leje sie woda po moich oknach sprawe zglaszalem otrzymalem odpowiedz bendzie naprawione razem z remontem dachu jestem bezsilny z arogancja.
... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2017.4.26 15:10:29

Rozszerzenie dzialalnosci

Witam!
Mam pytania dotyczace rozszerzenia dzialalnosci. Mieszkam w Szkocji od paru lat, posiadam w tym kraju dom i pracuje na pelny etat odprowadzajac podatki i ubezpieczenie. Mam zalozona rowniez dzialalnosc, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.26 14:50:39

KOMORNIK - JAKIE OBOWIĄZUJĄ GO TERMINY ?

Mam problem tego typu ze mam blokade na kacie komornik je zablokował . Na to kato wpłynoł kredyt zaciagniety przez moja babcie i ani ja ani babcia nie mozemy go wypłacic co zrobic ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.4.26 12:57:7

2017.4.26 12:54:8

Komu chcecie przekazać 1% podatku?

Ja co roku przekazuję na Fundację Spełnionych Marzeń. Wystarczy znać KRS i wpisać w odpowiednia rubrykę ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2017.4.26 7:9:11

Umowa pośrednictwa w nabyciu nieruchomosci

Witam. Jakiś czas temu byłem oglądać mieszkanie które jest sprzedawane przez pośrednika. Tam dostałem do podpisania w.w umowę. Do czego ta umowa mnie zobowiązuje? Nie jest to umowa zobowiązująca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.25 20:46:29

Komu bedzie należało się mieszkanie

Witam
Mam takie pytanie dotyczące mieszkania którego właścicielami po 50% byli moi rodzice. W tym roku tato zmarł to kto ma prawo do mieszkania w pierwszej kolejności bo jestem ja jedna z córek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.25 20:23:30

Podejrzenie wjazdu do lasu i wezwanie do nadleśnictwa

Witam
2 tygodnie temu wraz z kolegami wjechaliśmy do lasu na crossach jeździliśmy po drogach, nie niszczylismy ściółki itp. Jadąc zaczęła nas gonić straż lesna. Każdy z nas uciekl, mieliśmy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.25 17:8:2

opieka naprzemienna a alimenty

U nas często jest opieka naprzemienna, choć oficjanie dziecko jest u mnie, ale maż chce sie nim zajmowac, wiec jak ma wolne to go bierze. kiedys obliczylam ze zazwyczaj 10 dni jest u niego a 20 u mnie, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.4.25 12:51:35

ile może wynieść kwota alimentów

A ile Ci wyszlo kosztow utrzymania dziecka? zazwyczaj sad zasadza polowe tych kosztow. U mnie bylo inaczej, ale mialam prawnika (polecam panią Joannę Wojas-Pawlak z Gliwic :)) i moj ex łoży 70% kosztów ... Zobacz wątek

95 odpowiedzi | Strony: 1 2

2017.4.25 12:41:3

Alimenty na dorosłe dziecko

Mam pełnoletniego syna uczącego sie i córkę w wieku 5 lat. Miesiac temu dostalam wyrok. Na kazde po 800 zl, wiec chyba malo placisz. Z tym, ze ja mialam dobrego adwokata z Legaleo z Gliwic ... Zobacz wątek

109 odpowiedzi | Strony: 1 2 3

2017.4.25 12:38:18

Windykacja z Firmą 3BA w Krakowie i Terenie Całego Kraju

Ja przy windykacji długów od moich dłużników korzystałem z usług adwokat Karoliny Liszki z GP Kancelarii. Należności zostały wyegzekwowane co do grosza wraz z odsetkami. Jedna sprawa skończyła ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.25 12:17:47

Wypadek czy kolizja

Jak chcecie odzyskać odszkodowanie z oc sprawcy wypadku, to najlepiej zgłosić się do EuCO. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.4.24 22:55:27

Polisolokata Allianz w Getin Bank

Witam serdecznie jak większość osób dałem się nabrać na polisę inwestycyjną. Poszedłem do banku założyć lokatę a wyszedłem nieświadomy z poliso lokatą? o tym dowiedziałem się po jakimś ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.4.24 12:39:45

2017.4.24 12:26:46

Zwrot samochodu

Witam. Kilka dni temu zamieniłem się swoim samochodem za inny samochód na umowy kupna sprzedaży. Na sprzedaży mojego auta widniała kwota 1000 zł, a na umówię drugiego Pana 3000. Kupujący ode ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.24 7:42:31

Wyrok w zawieszeniu w Polsce wyjazd za granice kraju dokonanie kolejnego przestępstwa

Witaj !

Z tego co zrozumiałem, masz kontaktować się z kuratorem, tutaj masz największy problem, jeśli będziesz odsiadywał wyrok w Anglii, nie powinno to wpłynąć na twój wyrok w Polsce, chyba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.23 9:1:6

Zrobiłam aborcję, moja matka chce donieść na policję

Drogi Michale, można potępiać czyn dla siebie samego, ale nikt nie ma prawa potępiać innego człowieka lub nawet oceniać. Tego próbował nauczyć na Chrystus i o tym również ostatnio przypomina ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2017.4.23 8:29:17

2017.4.22 22:8:26

Komornik przy 1/4 etatu i alimentach

Alimenty i 500+ są całkowicie wolne od zajęć komorniczych więc nie ma prawa tego zająć. Musisz zgłosić to do niego najlepiej z wydrukiem z banku gdzie widnieją wpływy z tych tytułów. Jak nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.22 12:22:36

Praca w wojsku a sprawa w sadzie

Witam , chciałem się dowiedzieć czy mając sprawę w sądzie, która trwa już od 6 lat i nic się nie zmienia od tego czasu , cały czas są przekładane rozprawy . Czy mam szansę dostać się służb ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.22 12:22:24

2017.4.21 19:25:43

Zmiana nazwiska dziecka na nazwisko ojca

Dzień dobry,
były partner musi wykazać, że zmiana nazwiska dziecka jest zgodna z jego dobrem, a to wydaje się wątpliwe. Niemniej powinna Pani odpowiedzieć na wniosek. Ponadto, jeśli ojciec dziecka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.21 18:20:17

moja własność z domu byłej

Dzień dobry,
proszę wysłać do byłej partnerki oficjalne wezwanie do wydania Pana rzeczy pod rygorem skierowania sprawy do sądu.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.21 18:16:30

Uzyskanie informacji od likwidatora spółki

Dzień dobry,
proszę zadzwonić najpierw do sądu i likwidatora oraz sprawdzić informacje w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.21 18:13:16

Wymiana okien

Witam sześć lat temu kupiłam mieszkanie w bloku w kuchni było drewniane dwuskrzydłowe okno, tego roku złożyłam wniosek o wymianę na plastikowe ale takie samo ..spółdzielnia zgodziła się na ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2017.4.21 17:48:22

kancelaria prawna podatki warszwa

Prowadzę niewielki biznes, który od jakiegoś czasu dosyć prężnie zaczął się rozwijać. jednak wydaje mi sie, że doszedłem do takiego momentu, gdzie dalszy rozwój nie będzie możliwy bez poczynienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.21 14:59:45

nie wywiązanie się z umowy najmu

Widze kolega wyzej sie zesrał jak typowy cebulak . Po pierwsze Nie wiesz czym Pytający się kieruje rezygnując z wynajecia mieszaknia napisał tylko ze postanowił wrócić i chce miesiąc wcześniej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.20 23:4:41

urlop wychowawczy - dyrekcja chce zmienić umowę na pół etatu...

Bardzo proszę o informację czy w czasie urlopu wychowawczego dyrekcja szkoły może wymagać ode mnie podpisania zmiany umowy z pełnego etatu na niepełny, wyjaśniając że moje godziny się już prawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.20 19:50:3

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Witam! Etiopia, pożyczkę możesz spłacić w każdej chwili od momentu jej otrzymania. Wcześniejsza spłata pożyczki w Wonga.com powoduje zmniejszenie prowizji za niewykorzystany okres pożyczki. Pożyczkę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.20 18:50:24

Jakie prawa po ustlenieu ojcostwa w czasie ciązy ma ojciec

Czy po ustaleniu ojcostwa w czasie ciazy bede miał prawo do ingerowania w zachowanie byłej partnerki np zeby dbała o siebie w ciązy i nie zazywałą narkotyków dlamnie to jest bardzo wazne prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.20 16:49:27

Ustalenie ojcostwa w czasie ciąży

Czy po ustaleniu ojcostwa w czasie ciazy bede miał prawo do ingerowania w zachowanie byłej partnerki np zeby dbała o siebie w ciązy i nie zazywałą narkotyków dlamnie to jest bardzo wazne prosze ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2017.4.20 16:19:59

polisolokata uważajcie na nia !

Witam! przestrzegam Was wszystkich przed tym oszustwem nie dajcie się w to wplątać ! ja sama prawie straciłam wszystkie oszczędności jakie miałam. A tym , którzy już dali się złapać polecam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.20 15:24:59

pytanie o mieszkanie ZBK

ty babo wstretna juz czychasz jak babcia zyje, niepoczekanie twoje , ty wyrodna wnuczko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.20 14:47:27

Problem z umową

Witam serdecznie,

Proszę o poradę w temacie zawartej umowy. Napiszę w dużym skrócie.

Kwota 300 tyś złotych została podzielona na 2 płatności. Na licencje oraz na usługę wdrożenia systemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.19 15:18:32

Emerytura na nowych czy starych zasadach

Witam, mam 59 lat jestem nauczycielką, pełną emeryturę osiągnę w marcu 2018 roku, chciałam zapytać czy przechodząc teraz na emeryturę kompensacyjną zostanie mi to świadczenie odliczone od właściwej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.19 11:23:35

problem z kredytem konsolidacyjnym

Posiadają państwo poliso lokatę, ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, a może kredyt we frankach? Zapraszam do kontaktu z kancelarią Invictus z Wrocławia, przy minimum formalności ze strony ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.19 10:43:41

Zwrot ubezpieczenia kredytu.

Zapraszam do kontaktu osoby które posiadają kredyt w obcej walucie którego rata i kwota w skutek zmiany kursu walut wzrosła Kancelaria Invictus. Prowadzi działania do skutecznego unieważnienia nieuczciwych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.19 10:39:25

Walka z ubezpieczycielem

Witam. Widzę że walka z ubezpieczycielami dalej trwa. Jakiś czas temu miałem podobny problem z polisą. Gdy chciałem ją zlikwidować okazało się że dostanę jakieś marne grosze? naliczyli mi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.19 10:32:55

Brak porozumienia w rodzinie...

Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale mam poważny problem. W mojej całej rodzinie jest konflikt. Mam 2 duzo starsze siostry które odwróciły się od mnie, rodzice się nienawidzą, matka wyjechała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.18 19:48:11

Dostałem mandat za parkowanie na skrzyżowaniu

Zapomniałem dodać: Zaparkowałem jak ten biały po lewej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.18 16:43:52

rozwód- zaocznie, kiedy, jak...

Witajcie,
jeśli istnieje taka możliwość, to bardzo ale to bardzo będę wdzięczny za pomoc... W styczniu tego roku odbyła się pierwsza rozprawa z powództwa mojej byłej żony. Nic nie łączy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.17 20:45:0

Alimenty a liceum zaoczne.

Dzień dobry. Mam 19 lat i od września zamierzam zacząć naukę na trzecim roku w liceum zaocznym (przenoszę się z liceum ogólnokształcącego), a przez cały ten okres zamierzam pracować (zarobki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.17 13:51:9

Była żona nie chce szczepić naszego dziecka - jak ją do tego zmusić?

Prawda jest taka,ze szkodzą szczepionki tzw skojarzona, czyli te 3w1,5w1, a nawet 6w1. Dorosły człowiek miałby problem poradzić sobie z tyloma wirusami,a co dopiero dziecko. Szczepmy tymi szczepionkami,którymi ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.4.17 11:28:16

Spadek po zmarłym dziadku,trudna sprawa

Witam sprawa jest nie jasna i skomplikowana jednak proszę o poradę z której strony się za to zabrać.Dziadek pochodził z gór,wyjechał w latach 50 skłócony z rodziną i nie kontaktował się z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.17 1:13:58

Czy warto zglosic uszkodzenie grobu?

Dzien Dobry, mam troche skomplikowana sytuacje bo nie mieszkam w Polsce od ponad 30 lat. Grobem moich dziadkow zajmuje sie pewna Pani ktora regularnie sprzata ich grob. Dzisiaj zostalam poinformowana ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.16 0:46:53

Przywłaszczenie telefonu

Witam wszystkich.

Sprawa wygląda tak.
Mój drugi telefon przez ostatnich parę miesięcy użytkowała moja ex, ostatnio związek się rozpadł i zwróciłem się z prośbą by mi go oddała.
Ona ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.15 20:27:45

Wynagrodzenie za urlop

Nikt nie jest w stanie mi pomoc ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.15 9:16:19

Wezwanie do wskazania mienia.

Dzień dobry.Mam komornika na kwotę ok 9 tys.Wyrok został już zasądzony i teraz wzywa mnie do wskazania mienia.Mam z tym problem gdyż raz nie pracuję,dwa nie mam żadnych dochodów(pomagają mi rodzice) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.14 19:33:7

Rozmowy na komunikatorze o paleniu marihuany i seksie

Witm..
Pisze na Facebooku z osoba 16 letnia..Ja jestem od Niej dużo starszy i planujemy po skończeniu przez niej 18 lat razem zamieszkać..
Czy pisanie jest karalne? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.14 14:17:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika