Forum prawne

ZWROT WYPŁACONEGO ODSZKODOWANIA

Dostałam wezwanie do zapłaty z tytułu zwrotu wypłaconego odszkodowania, ponieważ jestem sprawcą zalania (zacieku na ścianie) mieszkania sąsiadów. Nie mialam wykupionego OC. W tym wezwaniu jest kwota, termin płatności, numer konta, jakiego zalania dotyczy i kogo w jakim dniu oraz "groźba", że jak nie zapłacę to podejmą czynności windykacyjne. Podano także osobę do kontaktu. Pytania mam następujące: 1) czy mogą ode mnie żądać zapłaty, nie przesyłając np. jako załącznika, bądz osobnym pismem, kosztorysu na jakiej podstawie wypłacono taką a nie inną kwotę? 2) czy na wezwaniu może nie być informacji o możliwości odwołania się np. drogą odwoławczą wew., sądową czy Rzecznika?

Nie uchylam się od odpowiedzialności, ale chyba nikt nie będzie płacił w ciemno. Chcę zapłacić, ale też chyba mam prawo wiedzieć, co podlegało naprawie by doprowadzić mieszkanie sąsiada do stanu poprzedniego.

Bardzo proszę o pomoc, a także może o jakieś odniesienia w prawie.

2010.1.19 17:52:58

Odpowiedzi w temacie: ZWROT WYPŁACONEGO ODSZKODOWANIA (1)

Mam pytanie o Regres ubezpieczeniowy Ubezpieczyciel naprawił auto z AC a następnie zostałem wezwany do zapłaty za tą naprawę i obciążony kosztami naprawy pojazdu a konkretnie wymiany części auta które wg mnie nie uległy zniszczeniu, moje pytanie brzmi czy mogę się domagać zwrotu tych części które zostały za moje pieniądze wymienione

2017.8.14 11:0:4

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika