Niemy / utrzymanie dziecka oraz nakaz opuszczenia lokalu

Odpowiedzi w temacie (0)

Olek89

15.8.2017

Witam. Żona poszła do adwokata i dostałem 2 pisma. Jedno, że od dłuższego czasu między nami są kłótnie i, że jest rozbita psychicznie i nie widzi juz szans dla nas. I dlatego wyszła z dzieckiem. Nie pracuje, jedyne jej dochody to praca na czarno i kindergeld. W sumie ma coś ok. 1tys ?. Ale tego nie wykazuje. Od jej adwokata / prawnika dostałem pismo, aby doreczyc wszystkie papiery o dochodach z 12 mscy oraz jakie mam oplaty. Bo chce ustalić wysokość pieniędzy na dziecko i na utrzymanie mojej zony. 2. Opuscila lokal. Przez 5 dni się wyprowadzaja i wynosiła rzeczy. Teraz juz nie ma nic co jest jej w domu, tylko parę zabawek w dziecka pokoju. Jak czasem biorę dziecko do siebie, to ma czym się bawic. Prosiłem, aby została w mieszkaniu, a ja się wyprowadze, ale nie chciala. A teraz dostaje pismo, ze wciągu tygodnia mam się wyprowadzic i oddać klucze, ponieważ ona chce mieszkać z dzieckiem w byłym mieszkaniu. Co robic, jak się ustrzec od tego wszystkiego. Sama chciała się wyprowadzic, teraz wraca ja mam wyniesie się na ulice, zarabia na czarno, a mam płacić na jej utrzymanie. ...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 2.8.2016

  Najem okazjonalny o czym należy pamiętać?

  Najem okazjonalny został wprowadzony ustawą z dnia 17 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)

 • 18.11.2017

  Eksmisje nie mogą prowadzić do bezdomności...

  TK orzekł, iż eksmisje w ramach egzekucji administracyjnej nie mogą prowadzić do bezdomności. Opróżnienie lokalu przez osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej bez wskazania (...)

 • 24.9.2013

  Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  Każda osoba przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące najpóźniej w 30. dniu, licząc (...)

 • 12.7.2012

  Ulga na wychowanie dziecka

  Jedną z cieszących się największym powodzeniem ulg podatkowych jest ulga przysługująca z tytułu wychowywania dziecka. Polega na odliczeniu określonej kwoty pomnożonej przez ilość dzieci. Odliczenie (...)