Forum prawne (strona 137)

Pozew o Alimenty, Ojciec odsiadujacy wyrok.

I jeszcze jedno; jeśli nie uda się uzyskać alimentów od ojca dziecka ,zawsze możesz skierować pozew na rodziców chłopaka tj ;dziadków dziewczynki. Jeśli też nie pracujesz, a twoja sytuacja ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.11 0:41:46

Niewykonanie stolarki okiennej

Zamówiłam okna,czs realizacji od 4-6 tyg.Wpłaciła zadatek 5 tyś w dniu podpisania umowy i jaszcze 4 tyś w ciągu następnych. Razem 9 tyś ,potwierdzone na osobnym piśmie, ale już jakoby miała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.11 0:7:20

zniesienie współwłasności a spadek

Witam, mam pytanie.

Rodzice mają mieszkanie własnościowe, dwóch synów. Ojciec zmarł 20 lat temu. Po śmierci ojca odziedziczyliśmy z bratem po 1/3. Wspólnie z bratem w tamtym okresie czasu znieśliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.10 4:1:31

Szkoła nie chce wydać zaświadczenia

Dobry wieczór.Mam takie nietypowe pytanie
Z pierwszego związku mam prawie 19 letnią córkę jednak z jej ojcem nie utrzymujemy żadnych kontaktów od 14 lat,nie płaci też alimentów.
W grudniu 2016 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.9 23:12:37

Przedawnienie długu wobec banku

W 2009 roku wziąłem kredyt w banku i go nie spłaciłem ,a jest teraz rok 2017 i czy moj dług się przedawnił? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.9 22:42:46

Kazus uprawomocnienie

Jan otrzymał postanowienie prokuratora o umorzeniu dochodzenia 4 kwietnia 2017 r. Postanowienie jest prawomocne 11 czy 12 kwietnia? I na jakiej podstawie?
Uprawomocnia się z upływem dnia ostatniego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.9 22:35:51

zabrane prawko a motorower

jeszcze jedna bardzo ważna rzecz !!! Motorowerami po utracie prawa jazdy kat B mogą poruszać się tylko osoby, które z dniem wejścia w życie ustawy, która dopuszczała możliwość poruszania się ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2017.5.9 19:23:58

Czy mnie zwindykują

Na eNakaz nie pobierają prowizji od ściągania, ani zaliczki na windykację. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.9 15:16:54

POMOCY-dług zaciągnięty w prywatnej firmie

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.5.9 15:15:51

KRUK - prośba o pomocną informację

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.9 15:14:25

Jak i gdzie informacje na temat firm?

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.9 15:12:2

INTERNETOWE BIURO WINDYKACJI

Na eNakaz nie pobierają prowizji od ściągania, ani zaliczki na windykację. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.9 15:11:8

IDEA windykacje

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.9 15:9:43

Co z płatnością z 2002 r?

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl. ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2017.5.9 15:7:43

Wezwanie jako swiadek - nie moge sie stawic

Witam
Pytanie w sprawie obowiązku stawienia się do sądu w charakterze świadka. Kilka lat temu zostałem oskarżony w sprawie o kredyty wzięte na firme, w ktorej byłem zwykłym pracownikiem miałem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.9 15:5:42

Czy osoba pobierając emeryturę z Kanady placaca ubezpieczenie w ZUS powinna otrzymać legitymację

Czy osoba pobierając emeryturę z Kanady placaca ubezpieczenie w ZUS powinna otrzymać legitymację i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.9 1:38:49

renta po zmarłym konkubencie

Przepraszam czy ktoś może mi powiedzieć jak ten wniosek, żeby rentę po konkursie odziedziczył może wygladac? Pani Bożena czy wygrała Pani sprawe? Pozdrawiam wszystkich serdecznie ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2017.5.8 11:54:6

Skomplilowana sprawa spadkowa

Moja sytuacja wygląda tak:
Moi teściowie mieli dwóch synów - mojego męża i jego brata. Teściowie mieszkali we dwoje w mieszkaniu spółdzielczym. Chcieli je wykupić, ale nie mieli na to środków. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.8 5:13:1

Ekwiwalent

Witam. W piątek szefowa przywiozła nam świadectwa pracy za porozumieniem stron napisane tam jest że wykorzystałam 4 dni+8 godzin urlopu. Świadectwo wystawione z datą 30.04. Przywiozła też listy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.7 20:35:23

Jestem właścicielem działki o pow.41ar i mam wysoki podatek(750zł.)Jak mogę obniżyć podatek (ile

Jestem właścicielem działki o pow.41ar i mam wysoki podatek(750zł.)Jak mogę obniżyć podatek (ile dokupić pola )aby nie zostać rolnikiem i móc przejść na świadcz.przedemerytalne. mail flis.68@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.7 14:42:12

testament-mieszkanie zakupione przed ślubem

Witam ..posiadam dom i mieszkanie wlasnosciowe na siebie notarialnie..i mieszkam z mama..w tym roku biore slub konkordatowy...do tej pory spisalem testament w razie mojej smierci na moja mame..czy bedzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.7 12:24:39

2017.5.6 15:54:26

Przepisanie mieszkania

Witam bardzo serdecznie.
Moja teściowa chce nam przepisać swoje mieszkanie. W zamian chce oczywiście tam dożywotnio mieszkać oraz abyśmy jej się dokładali do czynszu . Do mieszkania bez przepisania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.6 13:37:17

Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

Zeby nie bylo nie jestem przeciwnikiem alimentow tylko dojenia z faceta ile sie da. Takim Tatusiami jak rafael gardze ... ... Zobacz wątek

30 odpowiedzi

2017.5.6 11:6:33

Sasiad zalewa mi nieubezpieczone mieszkanie!

Witam,
Potrzebuje pomocy w sprawie zalewania mieszkania przez sasiada. Historia zaczela sie od polowy lutego. Na suficie zaczela sie pojawiac mokra plama ktora z czasem robila sie coraz bardziej rozlegla. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.5 17:44:13

Brak wynagrodzenia mimo umowy

W przypadku gdy zlecający wykonanie dzieła opóźnia się z zapłata, należy wezwać go do zapłaty. Jeżeli to nie pomoże, pozostaje pozew do sądu o zapłatę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.5 14:43:19

długi ojca...

Witam.
w 2009 roku przyjęłam spadek z dobrodziejstwem inwentarza, w skład spadku wchodziło mieszkanie i lokal gastronomiczny przez wielkość długów sprzadalam nieruchomości w 2012 . Za lokal ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.5 13:40:2

podział majątku- spłata

witam. Posiadam ugodowa umowe podziału majatku sporzadzona u adwokata. dodatkowo zgodnosc podpisów jest potwierdzona notarialnie. były maz ma mnie spłacac w ratch a tego nie robi. Czy ta umowa ma jakaś ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2017.5.5 11:57:38

Podanie nieprawdziwych informacji o szkodzie

Witam. W ubiegłym roku miałem drobna kolizje z mojej winy z innym samochodem. Uszkodzony był wtedy zderzak i błotnik. Szkode zglosiłem do swojego ubezpieczyciela z polisy ac jednak nie wyremontowalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.4 19:6:15

Paszport dla dziecka gdy nie ma zgody ojca

Witam mam paszport dla dziecka przeterminowany potrzebuje wyrobic drugi ale nie wiem czy dostane skoro pierwszy dostalam na wyrok sadowy bo ojciec dziecka sie nie zgadzal ... Zobacz wątek

50 odpowiedzi | Strony: 1 2

2017.5.4 14:28:37

Zwlekaja ze zwrotem pieniedzy za telefon - co robic ?

Witam, rok temu w czerwcu zamowilam telefon z Chin przez allegro,prYszedl po 3 miesiacach zepsuty wiec zazadalam wymiany na nowy ,niestety nowy znow okazal sie z wada,napisalam wiec o zwrot pieniedzy poniewaz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.4 12:39:40

Zwolnienie ciąża komisja ZUS

Witajcie :)
Proszę o radę. Zostałam wezwana na komisję ZUS przebywając na zwolnieniu psychiatrycznym. Jestem tydzień przed komisja i dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Co mam robić? Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.4 12:39:23

Praca w kancelarii prawnej - LEGNICA

Kancelaria Prawna Król i Wspólnicy z siedzibą w Legnicy zatrudni aplikantów adwokackich i radcowskich oraz osoby z wykształceniem prawniczym.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.4 11:36:15

Długi ojca

Witam. Mój ojciec ma długi ok. 80 tyś. Komornik siadł mu na konto. Tata posiada gospodarstwo na którym ponoć nie ma komornika. Czy ojciec może mi to przepisać teraz bez długów(gospodarstwo nie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.3 12:49:58

odmowa księgowania faktury

Witam,
Da się wyciągnąć coś takiego ?
http://www.external.com.pl/pismo27042017.pdf
Ile by to kosztowało ?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.3 11:30:6

czy czterech komorniuków może zająć konto

Szkoda że my prawnicy takim ludziom jak Pani pomagamy. Oszustom i kłamczuchom. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.5.3 6:30:45

Szkola

Witam , dostałem kuratora sądowego , na ostatniej wizycie podpisywalem kontrakt z kuratorem , nadal nie wypelnialem moich obowiązków Noe chodziłem do sql itd.. od podpisania kontraktu minął miesiąc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.2 22:34:46

Zameldowanie po smierci meza

Witam , chciałam zaptac czy mogę się zameldować po śmierci męża w domu który pozostał po nim . Był on jednym właścicielem , a teraz ja i moje dzieci jesteśmy jego spadkobiercami z tym że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.2 12:7:26

Umowa przyjęcia pojazdu i zlecenie naprawy powypadkowej

Witam,

założyłem ten wątek, ponieważ bliska mi osoba brała udział w wypadku samochodowym. Osoba ta jako kierowca samochodu osobowego była niewinna, pełną winę za zdarzenie drogowy ponosi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.2 10:19:15

prawo spółdzielcze a akt notarialny

Bzdura. Ja miałam taką sytuację. Dług idzie za właścicielem a nie za mieszkaniem. Poprzednik ma uregulować wszystko a nie Pan. Proszę nie dać się wrobić. Spółdzielni nie chce się szukać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.1 5:31:32

Problem z deweloperem skarpa

Witam ,
bardzo proszę o pomoc nie wiem co mam robić.
Jak ktoś widział tego posta na innym forum to bardzo przepraszam ale umieszczam go na kilku forach bo bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.30 9:38:45

Wypowiedzenie warunków umowy o pracę.

Przepraszam z góry, jeśli piszę to w złym dziale.

Witam, mam pytanie. Czy mając umowę o pracę na czas nieokreślony w tej samej firmie (pracuję już w niej 3 lata) pracodawca ma prawo zmienić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.29 20:59:19

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony a ciąża

Witam, otóż dwa dni temu dowiedziałam się o tym, ze jestem w ciąży. Umowę mam na czas określony do końca czerwca. Złożyłam jednak wypowiedzenie umowy o pracę kilka dni temu z propozycją rozwiązania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.28 22:1:55

Niezapłacenie za towar

Witam pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się zakupić towar przed sprawdzeniem opinii sklepu. Wygląda na to że od razu miałem pecha(strona to e-markowi.pl). Ale do rzeczy zamówiłem buty z zapłatą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.28 18:50:26

wspólny zepsuty samochód

Witam
Mam problem pod tytułem wspólny zepsuty samochód który chcę naprawić.
Jestem po rozwodzie ale podziału majątku jeszcze nie było . Czy jeżeli dojdzie do podziału majątku będzie brany ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.28 18:23:38

2017.4.28 0:53:50

alimenty i ustalenie ojcostwa

Witam mam pytanie toczy mi sie sprawa w sadzie o ustalenie ojcostwa i alimenty. Sprawa sie toczy juz jakis czas poniewasz nie utrzymujemy kontaktu a on przebywa w angli nie stawial sie na sprawy nie bylo ... Zobacz wątek

33 odpowiedzi

2017.4.27 22:35:57

Umowa a rękojmia ds. rzeczy używanych.

Zakupiłem samochód od osoby fizycznej. Oczywiście samochód okazał się wadliwy. Wada występowała już w 2 tygodniu na piewszej umowie, tzw. próbnej.
Jednakże przy sporządzonej drugiej umowie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.27 20:28:33

Uszkodzony znak

Witam przedwczoraj w godzinach wieczornych wracając do domu w wyniku niedostosowania się do predkości moje auto wyleciało z zakrętu i przejechało przez 3 niskie supki i znak drogowy. Jako że pojechałem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.27 10:42:14

Co poradzić na zdradzającego faceta?

Ja się nie patyczkowałam z delikwentem, puki żelazo gorące, udałam się do prawnika mojej znajomej z polecenia pana Wojciecha J. Chmuraka. Jestem ze Szczecina, prawników jest wielu ale ostrzegam ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2017.4.26 15:26:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika