Forum prawne

Zgubiłem umowę kupna sprzedaży samochodu

Witam Mam problem ponieważ zgubiłem umowę kupna sprzedaży samochodu i nie powiadomiłem wcześniej żadnej instytucji i sprzedaży auta. Co więcej człowiek który kupił ode mnie auto też nie powiadomił zadnego urzedu o nabyciu samochodu. Czyli teoretycznie samochód należy do mnie a nie widziałem go od roku (sic!). ubezpieczenie zostało wypowiedziane, wiec boje się ze fundusz gwarancyjny upomni się o swoje... Co zrobic aby uniknac kary funduszu gwarancyjnego?

2010.8.12 13:3:4

Odpowiedzi w temacie: Zgubiłem umowę kupna sprzedaży samochodu (4)

Niedawno sprzedałem auto i zgubiłem umowę kupna sprzedaży, myślę że jest
już nie do odzyskania. Wczoraj dostałem ponaglenie do zapłaty OC,
którego nie uiścił nowy właściciel. Co mam teraz zrobic, czy będę musiał
płacić?? Dodam, że nie pamiętam jak miała na nazwisko osoba która kupiła
auto.

2011.2.18 14:40:44

Sytuacja dosyć trudna, bowiem bez rejestracji samochodu, nie ma możliwości udowodnienia że to Pański samochód, zwłaszcza że zgubił Pan umowę sprzedaży samochodu.


 


Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Zgubiona umowa kupna-sprzedaży samochodu, oraz Ustna umowa sprzedaży samochodu.


 

2011.12.3 9:58:7

Witam kupiłem auto moje pierwsze chciałem go zarejestrować na siebie pani w urzędzie powiedziała mi że brakuje dwóch umów co się okazało gość od którego kupiłem nie przekazał mi wszystkich umów kontakt z nim się urwał co mam zrobić w tym wypadku

2017.8.16 7:10:6

Witam, zgubiłam umowe sprzedazy przyczepy która została sprzedana pare lat temu i nie wyrejestrowałam w komunikacji.Niestety przyczepa ta podlega ciągle opodatkowaniu podatkiem od środków transportowych. Nowy właściciel tez nie zgłosił tego do Komunikacji bo to była dość stara przyczepa i pewno służy tylko jakiemus rolnikowi na polu. Czy moge jakoś załatwic sprawę wyrejestrowania albo chociaz odgłoszenia w gminie aby nie podlegac obowiązkowi płacenia podatku od środków transportowych.

2017.8.18 12:11:40

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika