Forum prawne (strona 136)

Występek 212 kk 2 za pomówienie na portalu

Witam,
Szanowni chciałbym zapytać co mi grozi, za pomówienie na forum internetowym pracownika (wymienionego z imienia i nazwiska) o mobbing i poniewieranie pracownikami? (jak wysoka grzywna)

Generalnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.22 19:54:50

Podzial za malzenstwa

Witam z zona nie mamy rozdzielnosci majatkowej.zrzucilismy po polowie sie na mieszkanie po 100 tys. Teraz chcemy zamienic lub sprzedac mieszkanie na mniejsze a dodatkowo zona chce dla swoicj dzieci z 1 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.22 11:57:44

Ile można płacić na dorosłe dzieci

Witam , dziękuję za odpowiedz . Taki pozew złożyłem do sądu już w październiku 2016 r. Kolejną trzecią już rozprawę mam wyznaczoną na Lipiec 2017 r. Córka wykazała dochody w zeznaniu podatkowym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.22 11:47:35

czy jak ma sie zakaz opuszczania kraju można wyjechać za granice?

Witam czy jak mam zakaz opuszcania kraju(ale nie zostal mi zabrany paszport) i chce leciec na wakacje to zostane zatrzymany na lotnisku? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.22 11:10:22

Umowa przedwstępna a wprowadznie

Witam.
W tym tygodniu mamy podpisać z męzem umowę przedwstępną mieszkania. Mamy dać zadatek a właściciel klucze do mieszkania.
Problem mamy taki że obecnie wynajmujemy mieszkanie i chcielibysmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.22 10:15:28

odmowa składania zeznań

Witam,

Jestem świadkiem w sprawie karnej. Oskarżonym jest mój były partner z którym mam dziecko. Nie byliśmy małżeństwem ale żyliśmy w konkubinacie. Czy mogę odmôwić składania zeznań ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.22 9:25:14

Art. 200. kk

Witam
Mam pytanie.
Mój brat umówił się z dziewczyną na spotkanie. Wiedział że dziewczyna ma 14 lat ale nie wiedział że to jest katalne. On jest pełnoletni. Okazało się że to była prowokacja. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.22 0:13:56

Uznanie dziecka przez ojca

[cytat]

Znalazłam się w bardzo nie ciekawej sytuacji.. Zbliża mi się termin porodu. Niestety kilka dni temu narzeczony- ojciec dziecka miał rozległy udar jest w śpiączce i jak narazie nie ma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.21 22:11:27

Utrata praw rodzicielskich a spadek po dziadkach

Witam wszystkich. Jestem słaby w prawie i czuję się jak niewidomy bez laski i psa więc piszę w sprawie pewnego problemu.

Jeżeli moi rodzicie utracili prawa rodzicielskie na rzecz moich dziadków ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.21 17:24:23

Brak oswiadczenia o miejscu zamieszkania dziecka do Sadu.Czym grozi?/Pozbawienie praw rodzicielskich

Witam.Ojciec mojego dziecka nie placi alimentow dwa lata od zasadzenia i nie interesuje sie dzieckiem juz od 2 lat.Jest za granica,ale zalozyl mi sprawe chyba o przejecie opieki nad synem na niego(alkoholikiem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.21 12:22:43

Przekazanie gospodarstwa rolnego a roszczenie o zachowek

Dziękuję za odpowiedź.
Tak jak już wspomniałem dziadek zmarł prawie rok temu a brat ojca 8 miesięcy później.
Jednak dopiero teraz dotarłem do aktu notarialnego, z którego wynika, że przekazanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.21 9:10:0

Kiedy można się dobrowolnie poddać karze

Mój chlopak namówił mnie do potwierdzenia danych innych ludzi po czaaiw okazało się że jest on iszustem podawał kartkę Kiedy dzwonili z banku w ten sposób brak chwilówki mi opowiadał ze to ludzie ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2017.5.20 18:30:58

Najem mieszkania - mimo okresu wypowiedzenia odebrano mi klucze

Witam,

15 maja podpisałem umowę na wynajem pokoju. Okazało się, że muszę się wyprowadzić, więc 19 maja podpisaliśmy wypowiedzenie za porozumieniem stron z okresem wypowiedzenia na 2 tygodnie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.19 20:15:22

Artykuł 415 k.c.

Witam,

Mam do Państwa pytanie. Pewna dziewczyna idąc do klasy była zapatrzona w komórkę i nie widziała co dzieje się wokół niej i wpadła na moją córkę (lekko się zderzyły - moja córka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.19 16:19:26

Kupno mieszkania niby wspólnie a osobno- jakie prawa później do nieruchomosci?

niech on spisze testament w ktorym oddaje ci mieszkanie. Wspolwlasnosc da ci tylko polowe mieszkania w razie nie daj Bog wypadku. Druga polowe dostanie rodzina.
... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.5.19 15:17:50

Mam pytanie mam 45 lat mogę jeździć skuterem na dowód osobisty w niemczech? Pojemność 49ccm do

Mam pytanie mam 45 lat mogę jeździć skuterem na dowód osobisty w niemczech? Pojemność 49ccm do 45 km/h. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.19 15:11:4

2017.5.19 7:16:46

Prywatna kamienica a wypowiedzenie

Taki "lokatorow" z bolszewickiego nadania ktorzy dostali od zlodziejskiego prl-u zrabowane mieszkanie jest tysiace.. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.19 5:35:52

Powrót do Polski - odsiadka

Witam. W 2016 roku mój przyjaciel przyjechał do uk by uciec od wyroku w Polsce 6msc w zawieszeniu na 3 lata, które zostało mu odwieszone. Został skazany za pobicie, odwieszono za naruszenie nietykalności ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.19 5:31:43

Unieważnienie uznania dziecka

Tez miałem podobnie. Uniewaznienie po 3 latach. Byla sprawa sądowa - w sumie bylo ich 7. Niestety matka dziecka wszystko utrudniała. Na szczęście miałem pomoc adwokata pana Bartłomieja z Legaleo. ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2017.5.18 10:0:41

problem z byłą żoną

Tez widzę w tym jakies zamieszanie. Tak jak inni doradziłbym ci złożyc pozew o zaprzeczenie ojcostwa. A najlepiej to skontaktuj sie z prawnikiem, przedstaw swoja sytuacje - on napewno cos doradzi. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2017.5.18 9:57:46

droga konieczna

Witam. Musieliśmy udostępnić sąsiadowi kawałek działki jako drogę konieczną. Czy możemy za to pobierać opłatę? Na działce jest budowany duży budynek usługowy (prywatna przychodnia). Dodatkowo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.17 10:56:13

Wygrana licytacja allegro, zwrot pieniędzy, towaru brak.

[cytat]

Dzień dobry, postaram się opisać sprawę krótko.

Dnia 16.12.2014 wygrałem aukcje ze sprzętem elektronicznym przez Allegro.
Umówiłem się e-mailowo ze sprzedawcą na daną kwotę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.17 10:48:0

Czy można wziąć ślub w więzieniu

[cytat]

Wiecie może w jaki sposób załatwić ślub w więzieniu??
Będę wdzięczna za wszystkie informacje.
Pozdrawiam

[/cytat]
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.16 18:41:30

Szpiegostwo

Witam. Poszukuję informacji na temat podwójnego szpiegostwa (double spy). Czy ktoś może mi powiedzieć w kodeksie z którego roku znajdę coś o tym? Lub jeśli ktoś się zna to jakie to artykuły? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.16 15:24:29

Kancelaria Rzeszów

Potrzebuję informacji o Kancelariach w Rzeszowie, które zajmują się prawem sportowym i odszkodowaniami. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.16 13:21:41

Oszistwo internetowe prosze o pomoc

Witam. Kilka miesiecy temu dopuscilam sie kilku oszustw na portalu olx. Mianowicie pobralam oplaty na rzeczy ktorych nie wyslalam osobom ktore zq nie zaplacily. Dzis przyszlo do mnie i mojego partnera ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.16 5:55:14

Walka o dzieci przy zdradzie zony

Witam wszystkich na wstepie
Jako ze to moj 1 post to sie przedstawie
Mam na imie Krzysiek i mam 32l
Przejdzmg do rzeczy
Mam taki problem jeste w zwiazku malzenskim od 9l
Zona po 8l postanowila mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.15 20:33:48

Pieniądze na lokacie

Witam, piszę w sprawie problemu z pieniędzmi przeznaczonymi na zakup mieszkania. Moja mama pracuje na umowie o prace od 35 lat, lecz przez cały ten okres na minimalnej stawce. Przez całe lata pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.15 20:24:40

jak sprawdzić prawomocność postanowienia sądu?

Taką informację najlepiej uzyskać w sądzie. Zgodnie z zasadą jawności materialnej postępowania sądowego strona postępowania ma prawo do uzyskiwania informacji na temat sprawy i jej stanu. Obecnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.15 17:18:51

czy można sprawdzić w internecie uprawomocnienie się wyroku?

Co do zasady nie można. Ministerstwo Sprawiedliwości ani Sądy nie prowadzą stron internetowych, na których można by było taką informację sprawdzić w zakresie dowolnego orzeczenia. Oczywiście ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.15 16:50:34

Prawo do dzialki

Witam, czy posiadajac w akcie notarialny zapis o swovodnym dostepie i prawie do korzystania z elementów komunikacji i malej architektury oraz w partycypywaniu w kosztach ich napraw, modernizacji, mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.14 18:24:38

Bioenergoterapeuta = kryminalista?

Nie musze się nad tym zastanawiać, to raczej kwestia ukrywania się z tym bądź nie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.14 12:28:48

Działalność i dochód w Irlandii, składki na Cyprze, dodatkowa działalność w Polsce

Witam,
Od kilkunastu miesięcy mam założoną działalność w Irlandii (jestem jednym z dyrektorów) i z funkcji pełnienia dyrektora otrzymuję pensję. Swoją pracę wykonuję na Cyprze, dlatego składki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.14 6:17:55

Zastraszenie kredyt

Zostalam dreczona i wzielam kredyt dla pracodawcy ,chodzil za mna i niedawal mi spokoju chodzil dreczyl . ZAden bank nie chcial mi udzielic pozyczki lecz moj szef ,zmienil mi umowe na inna i po 3 miesiacach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.13 22:7:58

Witam. Mam problem z lokatorem. Otrzymałam dom w ramach darowizny - aakt został sporządzony notarialnie,

Witam. Mam problem z lokatorem. Otrzymałam dom w ramach darowizny - aakt został sporządzony notarialnie, podatek doprowadzony. W akcie zawarłam informacje, ze dziadek, od którego otrzymałam dom ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.13 19:4:32

Były kochanek - stalking, znieważenie?

A czy posiadane dowody w postaci wiadomości na fb są wystarczające? Ten mężczyzna rozsyła i rozpowiada bardzo intymne i osobiste szczegóły z naszej relacji.
Czy pomocne będzie np. poproszenie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.5.13 15:59:40

Dowody w postępowaniach z zakresu ubezpieczeń społecznych

z jednej strony reklama a z drugiej trochę racji ma :P czasem prawnik pomoże tam gdzie my się motamy... ale racja, ze można wiele rzeczy załatwić samemu :) trzymam kciuki! :) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.5.13 14:42:0

Odwołanie do sądu- niskie odszkodowanie z PZU po wypadku w pracy.

To różnie wygląda, w zależności ile wynosi procentowy uszczerbek na zdrowiu i jak było to ustalone w umowie z ubezpieczycielem. Moim zdaniem zawsze warto skonsultować się z kimś, kto jest biegły ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.13 14:27:21

zgwalcenie w polskim prawie

Jeżeli kobieta mówi by przestał nawet podczas stosunku, to jest to zgwałcenue ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.13 0:2:56

oszust matrymonialny

Jest to niezgodne z prawem, jeśli bedzie pani żądala pieniędzy za milczenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.12 23:49:19

Jestem matką samotnie wychowującą córkę po rozwodzie z ustalonymi alimentami wypłacanymi przez

Jestem matką samotnie wychowującą córkę po rozwodzie z ustalonymi alimentami wypłacanymi przez MOPS dodatkowo jestem na zasiłku dla bezrobotnych czy komornik może zająć mi cały zwrot podatku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.12 15:32:3

szkolenia po godzinach pracy

Jeśli taki kurs połączony jest z imprezą integracyjną to moim zdaniem jak najbardziej warto się wybrać. Często na takim wyjeździe można spędzić czas w miły sposób, korzystając z dostępnych ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.5.12 14:52:43

Ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego

Nie zazdroszczę takiej sytuacji. Ale wszystko jest do rozwiązania. Dobrze by było żebyś się jedynie zgłosiła do odpowiedniego specjalisty w prawie rodzinnym. Świetna jest pani Agata z adwokatmorawska.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.5.12 9:52:28

Pytanie o działania Policji wobec mojej osoby.

Czy Policja mogła tak postąpić? Mianowicie moja żona informuje mnie że dowiedzizła się od koleżanki, że Policjant który prowadzi dozór jej sasiadki (podejżanej o przestępstwo), informował ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.5.12 8:15:50

Rozbiórka nieużywanych kominów

Witam, pół roku temu kupiłem mieszkanie z częścią poddasza należące do wspólnoty mieszkaniowej.(wszelka dokumentacja tj projekty i pozwolenia budowlane uzyskane w celu adaptacji poddasza na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.11 19:47:25

Wypowiedzenie umowy najmu spółdzielnia

Witam, wypowiedzenie umowy najmu z mieszkania komunalnego z powodu nieobecności głównego najemcy(ojciec). Od lutego do sierpnia 2017 jest okres wypowiedzenia moje pytanie brzmi co moge zrobić, jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.11 19:26:12

Spadek - przyjecie spadku bez zgłaszania

Witam,
sprawa jest gorąca gdyz we wtorek mija termin 6 miesiecy. mam kilka pytan.
Do tej pory chciałam przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza bez zglaszania u notariusza lub w sadzie, czyli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.11 16:37:56

Oprogramowanie do składania pozwów upominawczych w formie elektronicznej.

Witam, pracuję w firmie windykacyjnej. Szukam oprogramowania do składania pozwów w EPU, spotkałam się z oprogramowaniem http://epupaczka.pl, testowałam wersję demo i udało nam się złożyć pozew. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.5.11 14:24:8

skuteczny windykator

Osobiście korzystam z usług firmy ICG-Group. Dzięki niej jestem w stanie zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ prowadząc firmę nie mam możliwości ścigania swoich dłużników. Dzięki windykacji ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.5.11 12:0:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika