Praca w soboty za darmo?

Odpowiedzi w temacie (0)

noapte

1.9.2017

Witam, pracuję w sklepie jako sprzedawca, mam umowę o pracę na czas określony, wynagrodzenie to najniższa krajowa. Skierowano mnie tam z UP. Pracuję od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie i w soboty po 6 godzin, co łącznie daje 46 godzin tygodniowo. Mam 4 dni wolne w miesiącu (niedziele) plus święta. Nie ma mowy o żadnych dniach wolnych za przepracowane soboty bo nie ma nikogo, kto mógłby mnie zastąpić, nie dostaję też dodatków do wynagrodzenia za nadgodziny. Czy pracodawca ma prawo zwolnić mnie, jeśli upomnę się o te pieniądze? Nie mam żadnych dowodów na to, że pracuję w soboty, poza zeznaniami świadków, jeśli uda się takowych znaleźć. Na listach obecności, które podpisuję, wszystkie soboty są wykreślone.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 3.6.2011

  Systemy czasu pracy

  W prawie pracy wymiar czasu pracy i jego rozkład nie są uregulowane w sposób jednolity. Podstawową normą czasu pracy, którą przewiduje Kodeks pracy, jest czas nie przekraczający 8 godzin na dobę (...)

 • 27.5.2017

  Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  W okresie wprowadzania nowego ustroju szkolnego ustawodawca zobowiązał dyrektorów szkół do zamieszczania informacji o wolnych stanowiskach pracy na stronach internetowych kuratoriów (...)

 • 26.4.2017

  Sprawdź swoje punkty karne on-line

  Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać, (...)

 • 3.5.2017

  Coraz więcej firm korzysta z elastycznych form czasu pracy

  W województwach śląskim, wielkopolskim i dolnośląskim pracodawcy najchętniej wprowadzają w swoich firmach elastyczny czas pracy. W sumie już 2 366 firm i instytucji zdecydowało się (...)