samorząd

Odpowiedzi w temacie (0)

pff92

6.9.2017

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące samorządu. Ustawy przewidują możliwość powołania jednego zastępcy w gminach do 20 tysięcy mieszkańców. Brak jest jednak szczegółowych uregulowań w tym zakresie. W związku z tym czy 1 zastępca = się 1 etat czy można np. zatrudnić 2 osoby po pół etatu jako zastępcę? Jeżeli tak, na jakiej podstawie? Jeżeli nie - jakie są ewentualne sankcje za zatrudnienie dwóch osób na pół etatu jako zastępca wójta,burmistrza? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.7.2018

  Racjonalizacja zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego

  W rządowym projekcie założono racjonalizację zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego oraz wzmocnienie mechanizmów służących zwiększeniu bezpieczeństwa finansowego samorządów.

 • 12.4.2006

  Samorząd terytorialny - co to jest i po co jest?

  Samorząd terytorialny jest formą organizacji społeczności lokalnych powołaną do kierowania i zarządzania sprawami publicznymi w interesie mieszkańców. Do istotnych cech samorządu zaliczyć (...)

 • 2.3.2007

  Samorząd aptekarski - jego rola i funkcje

  Do zadań samorządu aptekarskiego należy ogólnie określone reprezentowanie zawodu aptekarza i obrona jego interesów. Nadto samorząd aptekarski powinien troszczyć się o zachowanie godności i niezależności (...)

 • 8.6.2018

  Jednostki samorządu terytorialnego mają być odbiurokratyzowane

  Zmniejszenie obciążeń biurokratycznych w samorządach i wynikające z tego oszczędności – to główne założenia prac Zespołu ds. odbiurokratyzowania jednostek samorządu terytorialnego. (...)

 • 5.7.2018

  Dzienni opiekunowie - samorządy łatwiej ich zatrudnią

  Otwarty i konkurencyjny nabór zamiast zbiurokratyzowanych i czasochłonnych konkursów na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – taki sposób (...)