e-prawnik.pl Porady prawne

Problemy z firmą Provident

Odpowiedzi w temacie (7)

iwan86

1.8.2006

Pożyczka została wzięta na jednego z "zaprzyjaźnionych" przedstawicieli firmy Provident. Jak się później okazało nie była spłacana. Pożyczka była brana w okresie gdy się uczyłem w szkole średniej - byłem pełnoletni jednak nie miałem żadnych dochodów. Moje pytanie: - czy ta pożyczka jest ważna i czy komornik ma prawo ściągac ode mnie należności za pieniądze których nie miałem w ręku? Proszę o pomoc!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

*****@*2.**

2006-10-06 09:17:08

Musiałbyśudowodnić, że przedstawiciel namówił Cię do wzięcia pożyczki na swoje jakby ,,konto" co jest i nielegalne i praktycznie niemożliwe do udowodnienia. Niestety mas znauckzęna przyszłośc, pracujęw providencie, wiem jak to wygląda,.

pracownik PP

2006-11-02 01:43:06

Witam, również jestem pracownikiem PP, odnośnie ww sprawy, podpisanie własnoręcznie umowy zobowiązuje do spłaty pożyczki,a jęśli chodzi o namówienie to jak się przyznasz przed sądem że podpisałeś dla kogoś to na 99% dostaniesz wyrok za współudział w przestępstwie (wyrok oczywiście w zawieszeniu).

ewa a

2007-02-14 18:07:40

mam podobny problem. moja kolezanka miala znajomą w providencie i namowily mnie zebym na tą kolezanke wziela pozyczke 2000tys. providentka Jolanta Krysiak zagwarantowala mi ze nie będe miala problemu jak ona tej pozyczki nie splaci, ze ona do tego nie dopusci. ja naiwna zgodzilam sie. kolezanka splacila polowe sumy a teraz dlug zostal na mojej glowie pod grożbą sądow, komornikow itp.providenka sfałszowala dokumenty ze pracuje w tesco jako hostessa i zarabiam 1000zl miesięcznie, ja nigdy nigdzie nie pracowalam, studiuje i jestem na utrzymaniu rodzicow. moja babcia splaca tą cholerną pozyczkę wziętą od tych oszustów i złodziei. nie mam pojęcia czy mialabym jakies szanse zeby wygrac tą sprawe w sądzie bo przeciez sie podpisalam własnoręcznie na tych dokumentach.

Kamil

2007-04-08 12:14:16

Sprawa wygląda tak, najpierw ty musisz spłacić pożyczke, komornik oczywiście ma prawo ściągać od ciebie pieniądze. Po spłaceniu pożyczki możesz wytoczyć przedstawicielowi na którego wziąłeś pożyczkę proces z powództwa cywilnego.

Czytelniczka

2013-01-13 10:52:12

Ludzie często korzystają z pożyczek. strona pomaga w spłaceniu kredytów dzięki pomocy renomowanej kancelarii, polecam

Karina

2017-07-11 17:24:42

Witam.Mam taki problem,wzięłam pożyczkę w producencie do której był dołączony pakiet medyczny AXA.Odstawiłam od umowy w ciągu paru dni i odeslalam cała kwotę ,po czym po dwóch dniach przedstawicielka która udzielała mi pożyczki poinformowała mnie,że muszę również odstąpić od pakietu zdrowotnego,pytam ją w jaki sposób,ona mówiła,ze na koncuksiazeczki jest formularz który mam wypełnionyC i odesłać ,ale przepraszam Pani mi nie zostawiła żadnej książeczki,więc powiedziała,zetknięcie.Powielokrotnym dzwonieniu do przedstawicielki i proszeni się o tą książeczkę w końcu zadzwoniłam do AXY i przedstawiłem im sytuację,pola czyli mnie z producentem i mówię im to samo,dostałam numer do kierowniczka ale okazało się,że właśnie była na urlopie.Dzwoniłam dalej do przedstawiciela i w końcu doniosła,tylko , że za późno min al termbin30 dni.Wysłałam to i tak.Teraz producent domaga się 180 zł,za nie otrzymanie terminu ,więc złożyłam reklamację pisząc im ,że to wina przedstawiciela który mi nie dostarczył na czas druków tego ubezpieczenia zdrowotnego.Dopisali,ze ta Pani nie zawinili i tak muszę płacić.Dodam jeszcze ,że Pani która mi udzielała pożyczki przyznała,że to z jej winy i jest w stanie napisać oświadczenie.Czy mam jakieś szanse na pozytywne rozpatrzenie tej sprawy?To nie chodzi o te 180zł tylko o rację,

Omegasail

2017-08-23 17:50:13

Kupiłem i zarejestrowałem nowy numer nju mobile w dniu 05.05. w tym roku na stacji Shell w Bolesławcu. Od tego dnia uporczywie wydzwania do mnie windykacja Provdenta i wnawiają mi ze nazywam się Ewa Kowalska oraz że jestem ich klientem. Zaznaczam nigdy nie brałem porzyczek czy kredytow. Pozatym jestem 40o letnim mężczyzną.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM