Pracodawca posiada mój weksel jak go odzyskać?

Odpowiedzi w temacie (0)

xyz361xyz

4.8.2017

Witam.Mam problem który często mnie dręczy i nie mogę o tym zapomnieć.2 miesiące temu zatrudniłem się w pewnej "firmie" niedość że dostałem jakieś 40 % mojego łącznego wynagrodzenia to nie otrzymałem weksla (chyba in blanco) spowrotem.Umowa o pracę z miesięcznym okresem próbnym.W umowie o pracę którą posiadam niema nic o wekslu.Nie mam kopii ani drugiego egzemplarza weksla.Wiem pracodawca może teraz się wypierać że takowego weksla nie posiada lecz w sms do mnie ewidentnie pisał że go ma i że zostanie odesłany w tygodniu po czym że został wysłany lecz do mnie nie dotarł a nawet oferował mi potwierdzenie że weksel jest nieważny na e-mail lecz odmówiłem bo chciałem aby zwrócił mi go listownie.Na stronie https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/prawo-pracy/art,6133,stanowisko-mpips-w-sprawie-stosowania-weksli-jako-zabezpieczenia-roszczen-pracodawcy-w-stosunkach-pracy.html pisze że pracodawca nie może stosować weksla i działa w ten sposób niezgodnie z prawem , taki weksel jet nieważny z mocy prawa.Czy jeśli nie mam wypisanego w umowie o pracę że weksel został zawarty a był zawarty to czy działa to tak samo ? Jak mogę odzyskać weksel gdzie się zgłosić policja ? Inspekcja pracy ? Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.3.2015

  Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • 19.3.2014

  Weksle w stosunku pracy

  Podstawą odpowiedzialności pracownika jest jego wina. Pracodawca jest obowiązany wykazać okoliczności uzasadniające odpowiedzialność pracownika oraz wysokość powstałej szkody. Zasadą jest, (...)

 • 20.12.2017

  Spółka cywilna - Zasady funkcjonowania, wady i zalety spółki cywilnej

  Spółka cywilna jest umową pomiędzy osobami fizycznymi bądź osobami prawnymi, na podstawie której wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia celu gospodarczego przez (...)

 • 24.1.2005

  Jak poprawnie i skutecznie wypełnić weksel – czyli elementy składowe weksla?

  Prawo wekslowe rozróżnia dwa podstawowe rodzaje weksli. Są to mianowicie weksel własny i trasowany. Uregulowany w sposób pełny został weksel trasowany, który jest bardziej popularny w krajach Europy (...)

 • 23.7.2010

  Świadczenie rehabilitacyjne

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)