Usamodzielnienie w wieku 17 lat

Odpowiedzi w temacie (0)

Mala_Czarna17

31.7.2017

Witam parę dni temu skończyłam 17 lat, chodzę do technikum z językiem hiszpańskim, pobieram rentę rodzinną po tacie , matka poznała nowego faceta i nagle chce się wyprowadzić do niego, ma nadzór kuratora w kwestii tego jak opiekuje się mną i siostrą, nie chce się wyprowadzać ze względu na szkołę (tam nie ma szkoły z tym profilem i językiem) i rodzinę, mam chłopaka razem jesteśmy 2,5 roku , pracuje , jaka jest szansa na uzyskanie usamodzielnienia i jak to załatwić ewentualnie jak inaczej mogę to załatwić ? P.S. mojej matce zależy tylko na kasie moja przyszłość jej nie interesuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.4.2017

  Dziecko 6-letnie w przedszkolu bez opłaty

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomniało, że zgodnie z przepisami możliwość pobierania opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego obejmuje dzieci w wieku do 5 lat. Od 1 stycznia 2017 (...)

 • 24.8.2018

  Możliwość korzystania przez dzieci z leczenia uzdrowiskowego

  W trosce o zdrowie dzieci przypomnieć należy rodzicom i lekarzom ubezpieczenia zdrowotnego o możliwości uzdrowiskowego leczenia małych pacjentów. Podstawą skorzystania z tej formy leczenia (...)

 • 21.7.2018

  Kiedy będą wyższe zasiłki z pomocy społecznej?

  Rada Ministrów przyjęła 11 lipca 2018 r. rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Wyższe kryteria zaczną (...)

 • 20.12.2013

  Emerytury częściowe w 2014 roku

  Nowelizacja systemu emerytur jaka miała miejsce na początku 2013 roku wprowadziła nieznaną dotychczas instytucję emerytury częściowej. Zgodnie z nowymi założeniami prawo do emerytury warunkowane (...)

 • 10.3.2017

  Od kiedy przejdziemy wcześniej na emeryturę?

  Od 1 października 2017 r. na emeryturę będą mogły przechodzić kobiety w wieku 60 lat i mężczyźni, którzy osiągnęli 65 lat.