Forum prawne (strona 143)

mandat ponizej 17 lat

witam mam 17 lat jak moge zostac ukarany jezdzac skuterem z papierami waznym oc i przgladem , bez karty motorowerowej i prawa jazdy am ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.3.6 16:34:45

ODMOWA Z PZU

warto poczytac artykuly na odszkodowaniamotoryzacyjne.pl albo sie z nimi skontaktowac. Na pewno znajdziesz odpowiedz. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.3.6 15:3:23

wysokość pensji z etatu a składka społeczna ZUS z działalności

Witam,

zamierzam założyć 1-osobową działalność gospodarczą, będąc jednocześnie zatrudnionym na pełen etat. Moja pensja składa się z podstawy i prowizji - jestem handlowcem.

Podstawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.6 13:53:42

Czy w sprawach cywilnych przychodzi pisemny wyrok pocztą ? Jeżeli uczestnicy sporu nie ustosunkuja

Czy w sprawach cywilnych przychodzi pisemny wyrok pocztą ? Jeżeli uczestnicy sporu nie ustosunkuja się do wyroku sądu jak dalej rozstrzygać sprawę oraz jaki jest średni czas realizacji przez sąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.6 11:31:13

kupno mieszkania a skarga pauliańska

Witam serdecznie,
w najbliższej przyszłości kupuję mieszkanie od osoby, która wiem że posiada pewne długi w instytucjach typu parabanki na kwotę ok. 15 000 - 20 000 zł. Z tego co wiem nie ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.5 14:48:7

KARA

mam niezaplaconą kare 5850 zł od czerwca zeszlego roku i moje pytanie czy sąd wyznaczy egzekucje komornicza czy tez zmieni wyrok na odsiadke
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.3.4 21:10:3

Czy te dowody wystarczą, żeby skazać bezkarnego złodzieja?

Witajcie.

Moje pytanie brzmi:
Czy motyw (brak jakiegokolwiek źródła dochodów oraz brak pieniędzy, ewentualne zeznania osób bliskich, że to patologiczny osobnik) + kartoteka, która w swej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.4 19:49:9

Spowodowanie wypadku i ucieczka z miejsca wypadku na terenie Niemiec

Witam,

Wczoraj mój teść zawodowy kierowca tira od ponad 20 cofał gdzieś w Niemczech pod Lidlem.

Jakieś 2-3 miejscowości później został zatrzymany przez Policję. Jak się okazało cofając ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.3.4 18:9:21

Słoń w składzie porcelany - niesolidny wykonawca.

Dzień dobry,
przede wszystkim trzeba ustalić czy wzywał Pan oficjalnie wykonawcę do wykonania umowy i w jaki sposób skonstruowano umowę. Bez zapoznania się z umową i korespondencją z wykonawcą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.4 17:23:24

Unieważnienie umowy i zwrot zaliczki

Dzień dobry,
przede wszystkim proszę się zapoznać z umową, którą Pani zawarła i ustalić czy nie zawiera ona odstępstw od przepisów ustawowych.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.4 17:12:54

Przekazanie spadku na zstępnych

Dzień dobry,
dziadek może zawrzeć z dziećmi umowę o zrzeczeniu się dziedziczenia z wyłączeniem zstępnych i wtedy wnuki będą dziedziczyć w proporcji: 1/2, 1/4 i 1/4.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.4 17:1:46

Odwiesze kary

Witam wszystkich .. Mam pytanie . Mianowicie dostałem wyrok w zawieszeniu 1.3 na 3 lata 800 zł grzywny i odróbke która zmieniłem na spłatę w wysokości 2200 zł czyli razem 3 tys niestety gdy rozłożyli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.3.4 11:57:3

NC+ - wyłudza opłatę za niewykorzystywanie danych w celach marketingowych.

NC+ prowadzi politykę wymuszania opłaty za niewykorzystywanie danych osobowych w celach marketingowych. Zgodzisz się na przetwarzanie danych, nie zapłacisz dodatkowych 5 PLN do rachunku. Nie zgodzisz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.4 11:54:32

Odcięcie kontaktu przyjaciela internetowego od dziecka

Witam,

Jestem przyjacielem koleżanki przez internet. Bardzo zmieniła się od tamtego czasu. Zaczeła żartować, uśmiechać się, okazywać radość sama z siebie itd... Zauważyli to jej znajomi. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.4 11:9:37

Wniosek o nie prowadzeniu działalności gospodarczej

Mam pytanie bo potrzebuję wniosek o nie prowadzeniu działalności gospodarczej w 2015 i mam w domu już jeden wystawiony rok temu (dokładnie 22.02.2016) i pytanie brzmi czy taki wniosek jest wystarczalny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.3 21:59:17

Budowa osady

Witam serdecznie,
Reprezentuje Stowarzyszenie Ziemia 2.0
szukamy osoby/osób które wsparłyby swoją wiedzą prawniczą nasz projekt.
Chcemy stworzyć osadę w której docelowo ma zamieszkać 120 osób.
Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.3 10:18:12

Mam 15 lat a mój ojczym się na de mną znęca psychicznie.

Owszem :) mam ten sam problem zglos go na policje ^^
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.2 22:38:49

Czy mozna sie starać o odszkodowanie za podrobienie podpisu za pracodawcę na liscie obecności i plac

Czy mozna sie starać o odszkodowanie za podrobienie podpisu za pracodawcę na liscie obecności i plac ? Pracodawca podpisal za mnie liste plac i obecnosci w pracy w trakcie kontroli inspekcji. Ja od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.2 22:22:10

Wypowiedzenie umowy o pracę z winy pracodawcy a odprawa ?

Witam. Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony, łącznie 6 lat u jednego pracodawcy. Pracodawca naruszył swoje obowiązki tj, nie wypłacił wynagrodzenia za miesiąc styczeń, chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.2 11:28:58

Praca->napisanie skargi do Trybunału Praw Człowieka

Zatrudnię specjalistę do napisania skarg do instytucji europejskich:

- Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu
- Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu
- Europejski Rzecznik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.2 10:0:21

Fundusz Alimentacyjny.

Witam,

Proszę o informację czy FA sprawdza czy pobierający alimenty ma status ucznia i czy uczęszcza do szkoły ? Jak to wygląda w praktyce ? Znam osobę( kuzyna ) która pobiera alimenty i ma ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.2 8:21:9

Szukam partnerów

Szukam partnerów do tworzenia związków zawodowych dla ochrony pracowników migrujących w Polsce. Mam doświadczenie w działalności związkowej na Ukrainie. Propozycje pisać akwi@o u t l o o k@c ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.1 13:44:36

opłata za przesyłkę z Korei

Nie do końca wiem gdzie wrzucać więc wrzucam tutaj.

Zamawiałam płyty muzyczne z Korei Południowej, łącznie z przesyłką wyszło około 80$, bez około 57, WER w Zabrzu naliczył mi Vat i jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.1 13:15:52

Pisanie skarg do instytucji europejskich

Zatrudnię osobę do napisania skarg do instytucji europejskich:
- Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu
- Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu
- Europejski Rzecznik Praw ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.1 12:40:13

rejestracja samochodu- a zameldowanie

znów nasi prawodawcy (czyt. debile) nie dorośli do tworzenia prawa. Gość bez meldunku jest nie nikim ale niczym. Nic nie może. Dobrze że nia zabraniają oddychać. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.3.1 11:6:11

Jak rozliczają się współwłaściciele

Witam, sprawa wygląda następująco: Narzeczony i jego siostra są współwłaścicielami nieruchomości. Ona mieszka w Anglii, więc stwierdziła, że to mój narzeczony powinien opłacić podatek, również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.28 18:6:42

W jaki sposób główny najemca może przepisać mieszkanie komunalne?

Mieszkanie można też wynająć zamiast go kupować. Dodatkowo sugeruję nie czytać denerwujących postów. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.28 17:30:21

Zasiłek chorochor

Witam
Mam pytanie. Miesiąc temu a dokładnie 27.01 rozpocząłem pracę w agencji pracy tymczasowej, a prace rozpocząłem w Niemczech 30.01 dzisiaj kończy mi się umowa 28.02,a a wczoraj byłem u ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.2.28 14:57:48

Zgubiłem dowód osobisty - co robić?

na następny raz nie noś przy sobie oryginalnego dowodu :P to nigdy nie popłaca, lepiej nosic np. dokument kolekcjonerski dowodu w moim przypadku z fastidcard com. ale generalnie wazny pomysl ^^ ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2017.2.28 14:9:14

Kiedy kończy się umowa najmu..?

Dzień dobry,



proszę o pomoc w sprawie określenia terminu zakończenia umowy.

Wynajmowałem pomieszczenie magazynowe od firmy przez ponad 2 lata na potrzeby mojej działalności.

Umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.28 11:7:50

Redukcja Absencji w firmie

Myślę, że to nie szpiegowanie pracowników, ale też dbanie o własne interesy. Moi pracownicy bardzo mnie zawiedli, dlatego zaczęłam rozważać redukcje absencji chorobowej. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.2.28 10:13:45

Odrzucony spadek po Ojcu.

Witam. Sprawa wyglada tak zrzeklem sie spadku po zmarlym ojcu w 2008r,calosc spadku przejela matka(glownie dlugi)
Matka splacala te dlugi az do smierci 2013r po jej smierci przejelem spadek.I problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.28 3:21:32

Rozdzielność majatkowa po ślubie

5 lat temu wyszlam za maz poznalam meza i on mial swoje mieszkanie.Sprzedal je i kupilismy dom oraz wzielismy kredyt na ktory ja wyrazilam zgode.Pytanie moje jest takie chcemy wziasc rozwod a maz twierdzi ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.2.27 20:53:12

Prawo finansów publicznych - przychód a dochód

Witam serdecznie , podczas odpowiedzi ostaniej u pani mgr z prawa finansowego dostałem pytanie jaka jest różnica między przychodem a dochodem , odpowiedz moja była prosta " przychód należy traktować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.27 19:48:53

okres wypowiedzenia umowy najmu mieszkania - pomocy!

chciałabym się dowiedzieć czy jeżeli w umowie jest 3-miesięczny okres wypowiedzenia to muszę te 3 miesiące w danym mieszkaniu jeszcze być i za nie płacić czy mogę się wcześniej wyprowadzić ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.2.27 19:18:55

Jest jeszcze ratunek?

Witam,mam problem proszę o pomoc. Mam zadłużenie w chwilowce,glupio przyznać ale zapomnialam o tym. Zmieniła adres zamieszkania i nie wiedziałam nic o korespondencji. Okazało się ze sprawa była ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.26 21:19:36

Chwilowka

Witam,mam problem, proszę o pomoc. Mam zadłużenie w chwilowce,glupio przyznać ale zapomnialam o tym. Zmieniła adres zamieszkania i nie wiedziałam nic o korespondencji. Okazało się ze sprawa była ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.26 21:15:18

nabrani na polisolokaty

Witam, tak padłam ofiarą polisolokat. Teraz będę z pomocą http://kancelariainvictus.pl/ walczyć o odzyskanie moich pieniędzy. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji? Piszcie proszę co robicie, może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.26 15:9:19

Czy spadek się należy

Sprawa wygląda następująco. Po wojnie małżeństwo z 3-ką dzieci dostało możliwość zamieszkania w domu gminnym. Po upływie 20 lat ojciec i jedno z dzieci zmarło, ale pozostawiło po sobie 2-kę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.25 15:10:12

kradzież tablicy rejestracyjnej

Śmierć przez powieszenie ,byłoby ok ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.2.25 5:13:53

Rozwod z obcokrajowcem

Siemka bylam w uk slub w uk z obcokrajowcem nie z UE mialam Ss na corke wyladowalam w domu samotnej matki nie bylo kolorowo spakowalam wzielam dziecko i wrocilam do Pl zlozylam wniosek o rozwod nie wiem ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2017.2.23 22:42:2

Widzenie bezdozorowe

Widzenie bezdozorowe jak o to sie starac? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.2.23 20:31:33

odszkodowanie za windykacje

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.2.23 15:34:43

Rozwód. Ustalenie pobytu dziecka.

Witam, przebywam tutaj z pewną kwestią. A mianowicie, rodzice wzięli 2 lata temu rozwód, za porozumieniem stron, mianowicie ja zostałam pod opieką matki a brat pod opieką ojca, bez żadnych ograniczeń ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.22 22:55:51

Rozwód. Ustalenie pobytu dziecka przy matce.

Witam, przebywam tutaj z pewną kwestią. A mianowicie, rodzice wzięli 2 lata temu rozwód, za porozumieniem stron, mianowicie ja zostałam pod opieką matki a brat pod opieką ojca, bez żadnych ograniczeń ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.22 22:52:17

Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie

Witam
Deweloper zgodnie z zapisem w umowie deweloperskiej powinien przekazać mieszkanie aktem notarialnym 30 lipca 2016. Do dzisiaj tego nie zrobił podobno w kutym br. uzyskał odbiór bloku ale w ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.2.22 21:9:49

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

Witam, Pisaliśmy z Ciocią o indywidualną interpretację ustawy i wniosek wygląda tak:
"W maju 2014r. zmarł mój mąż po którym zostałam jedyną spadkobierczynią (cały majątek nabyliśmy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.22 19:41:3

Znalazłem telefon

ho ho troche lat mineło. Zwał jak zwał, zniszczyłeś karte sim, przywłaszczyłeś cudzą rzecz a to nie kradzież???????? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.2.22 17:7:50

Współwaściciel na 1%.

Witam. Czytając forum natrafiłem na wiele wątków w tym temacie, jednakże jako prosty facet potrzebuje prostej odpowiedzi. Jestem świeżym kierowcą, otrzymałem dziś prawo jazdy i postanowiłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.21 22:46:15

2017.2.21 21:44:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika