Alimenty - Fundusz

Odpowiedzi w temacie (0)

Arczello

15.1.2019

Witam , chcialem zapytac jak wyglada sprawa z Alimentami a dokladniej z funduszem alimentacyjnym ? Jestem ojcem 2 dzieci z mama dzieci prowadzimy osobne gospodartswo i mieszkamy osobno. Uczeszczam do dzieci systematycznie i place zasadzone alimenty, czasem cos kupie dostakowo jak mi pozwalaja fundusze, choc tez nie za czesto moge sobie na to pozwolic. Zbliza sie luty i konczy mi sie umowa , biore ppod uwage wszystkie mozliwosci nawet takie ze nie znadje zatrudnienia a pracodowca moze mi nie przedluzyc umowy. Chcialem zapytac co wtedy ? Niechcialbym zeby rodzina zostala bez pieniedzy. Jaki jest okres oczekiwania na pieniadze z funduszu ? (slyszalem ze ok. 3 miesiace - musze zalegac 2 miesiace z alimentami) czy nie da sie tego okresu skrocic ? Skoro nie zalegam do tej pory z pieniedzmi ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 27.2.2008

  Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje. Dlaczego (...)

 • 21.10.2018

  Co przewiduje ustawa okołobudżetowa na przyszły rok?

  Propozycja tzw. ustawy okołobudżetowej na 2019 r. jest ściśle związany z projektem ustawy budżetowej na przyszły rok. Przewidziane w niej propozycje odpowiadają kwotom ujętym w projekcie (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)