Alimenty na dzieci

Odpowiedzi w temacie (0)

Aniatx2

10.11.2017

Prosze o rade. Odmowiono mi zabezpieczenia alimentow, poniewaz sad napisal ze mieszkamy razem i nie naleza mi sie alimenty na dzieci. W miedzyczasie wynajelam mieszkanie i zlozylam zazalenie, ale sad apelacyjny podtrzymal zazalenie, gdyz on ma kontakty z dziecmi 15 dni w miesiacu. Gdy skladalam zazalenie to jeszcze nie mieszkalam oddzielnie. Place od trzech lat sama przedszkole, kupuje garderobe, ojciec nigdy nic nie kupil z ubran dla dzieci oraz place stomatologa dzieciom, okuliste, syn ma lejkowatosc klatki piersiowej I wymaga zajec na basenie. Niestety na wszystko nie starcza mimo, ze pracuje. Obecnie wstrzymano mi 500 plus ze wzgledu na zmiane w przepisach. Wyprowadzilam sie z mojego domu gdzie on ma prawo dozywotnio mieszkac (zgodzilam sie na taki akt, gdyz dom budowalismy razem). Nie mamy slubu a sprawy o dom sa w sadzie. Co mam robic? Wrocic do mojego domu? Czy jak wroce to uzyskam alimenty na dzieci? Wyprowadzilam sie do wiedziec tej samej miejscowosci aby dzieci mialy nieograniczony kontakt z ojcem, a on to wykorzystuje kalkulujac dni kontaktow na pieniadze. Przedklada do sadu faktury za figloraje, kino i zoo, a nie chce ze mna zaplacic na pol przedszkola lub leczenia dzieci. On zarabia 13 tys ale gdy zaczela sie sprawa o alimenty to ma umowe na 1000 zl brutto plus inny dichod na 2000 tys. Przy wynajmowaniu mieszkania nie stac nas na wiele rzeczy ledwo srarcza na zycie. Co mam robic?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo (...)

 • 26.8.2017

  500+ dla samotnych rodziców

  Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia (...)