alimenty od ojca i matki

Odpowiedzi w temacie (3)

KasiaTok

27.9.2006

Witam! Mam przyznae alimenty od ojca, w formie zaliczki alimentacyjnej, studiuję, czy mogą starać się o alimenty od matki, która niestety nie dokłada do studiów.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dusheq

2006-09-29 11:23:34

Alimentów może domagać się każdy, kto udowodni, że osoby obowiązane do łożenia nie spełniaja swoich obowiązków. Jednakże, należy przed sądem udokumentować w sposób nie budzący wątpliwości że tak jest. Ciężka sprawa ale możliwa. Pozdrawiam

NFGJHFGN

2006-10-01 17:32:40

DLACZEGO WIEKSZOSC MAMUSIEK UTRUDNIA KONTAKTY DZIECI Z OJCAMI I OJCAMI Z DZICMI ODPOWIADAC

Traktor1976

2018-08-15 17:26:04

jak bys im wiecej zaplacil to bys mial wiecej "pozwolen". Swiat jest chory - niestety. Niektorym paniom wydaje sie, ze ojcowie ich dzieci sa sponsorami i maja obowiazek sponsorowac ich matki ...totalna glupota - bo niby z jakiej racji ? Prawdziwy ojciec nigdy nie pozwoli, zeby jego dziecku czegos brakowalo i zawsze o nie zadba, a ze babiebrakuje na "waciki" to jej brocha i facet nie bedzie placil na jej utrzymanie choc czesto tak im sie wlasnie wydaje.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 8.5.2015

  Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  Ojcostwo mężczyzny jest ustalane ,, automatycznie” w sytuacji, kiedy dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, gdyż (...)

 • 19.10.2017

  Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  Nowo narodzone dziecko musi zostać zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Sporządzony dla dziecka akt urodzenia będzie określał m.in. jego dane osobowe (imię, nazwisko), pochodzenie od określonych (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)