Auto uszkodzone przez bramę na fotokomórkę

Odpowiedzi w temacie (1)

Femika

9.11.2018

Kurier wycofując z mojego podwórka porysował sobie auto dostawcze o bramę. Brama jest na fotokomórkę, otworzyłam ją pilotem ale nie zablokowałam, myślałam że spokojnie zdąży wyjechać, niestety trwało to dłużej i kiedy kurier cofał brama zaczęła się zamykać - poprzedza to miganie lampki na płocie, ale on tego nie zauważył a ja nie zdarzyłam zareagować. Czyja to wina? Czy kurier ma prawo domagać się ode mnie pokrycia kosztów malowania?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Violett

2018-11-09 14:34:28

Skoro brama jest na fotokomórkę, to nie powinna się znowu otworzyć, jeśli samochód wciąż był w jej zasięgu? Jeśli tak, to jest to wina producenta i do niego należy kierować zarówno roszczenia kuriera, jak i Ty powinnaś zareklamować, że nie działają zabezpieczenia - po to, to jest, żeby uniknąć właśnie takich sytuacji jak zarysowanie auta. Tak samo w windach, żeby nie przygniatały ludzi.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.9.2018

  Jak będą wyglądały nowe dowody osobiste?

  MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych (...)

 • 3.2.2015

  Nowe dowody osobiste od marca 2015 roku

  Od 1 marca 2015 roku zmieni się wygląd dowodó osobistych - zabraknie m.in. adresu zameldowania oraz podpisu posiadacza. Fotografia będzie musiała spełnić takie same wymogi jak zdjęcie paszportowe. (...)

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 8.5.2018

  Jak sprawdzić historię pojazdu?

  Trafiliście na auto marzeń? Zanim zdecydujecie się na kupno, sprawdźcie online jego historię. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu (...)

 • 18.4.2019

  Unia Europejska przyjęła mandaty na negocjacje z USA dot. handlu

  15 kwietnia br. Rada Unii Europejskiej przyjęła Decyzje i wytyczne (tzw. mandaty negocjacyjne) upoważniające do rozpoczęcia negocjacji z USA umowy o zniesieniu ceł na towary przemysłowe i umowy (...)