Błędny wpis w BIG INFOMONITOR.

Odpowiedzi w temacie (2)

adam36i6

6.6.2018

Witam moja sprawa wyglada nastepujaco nie wiem czy dobrze trafilem jak nie to prosze o pokierowanie w odpowiedni dzial a zatem nastepujaco. BIK wykazuje ze widnieje jako dluznik Zostalem zgloszony BIG INFOMONITOR.Nie jaka firma ,dane wierzyciela to PRESCO INVESTMENTS S.A R.L. zglosila mnie wykorzystujac moj prywatny pesel i podajac dziwne i blizej mi nie znane dane nigdy w zyciu nie mialem doczyniena ani kontaktu z owymi firmami etc.Wraz z zona staramy sie o kredyt mieszkaniowy a okazuje sie ze widnieje jako dluznik gdzie wczesniej dotad nie zaciagalem ani nie spalcalem zadnych kredytow etc tym bardziej moje niezapokojenie ta sprawa.Podejrzewam ze ktos poslyzyl sie moim prywatnym nr pesel.z gory dziekuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

e-Rzecznik BIK

2018-06-07 12:57:28

Warto zweryfikować wszystkie ewentualności. Pojawienie się takiego wpisu może być związane z jakąś nieuregulowaną płatnością niekoniecznie dotyczącą kredytu czy pożyczki. Do BIG InfoMonitor przekazywane są dane dotyczące nieuregulowanych płatności np.: za gaz, czynsz, abonament telefoniczny, czy nawet alimenty. Drugą ewentualnością może być wpis wynikający z tego, iż ktoś posłużył się Pańskimi danymi w celu zrealizowania transakcji na Pańskie konto. https://www.bik.pl/poradnik-bik/jakie-moga-byc-konsekwencje-kradziezy-tozsamosci Warto podjąć kontakt z wierzycielem i sprawę wyjaśnić. Jeśli doszło do kradzieży Pańskich danych należałoby rozważyć zastrzeżenie dowodu, dzięki czemu zostanie on wyłączony z obiegu. O zastrzeżeniu może Pan dowiedzieć się więcej na https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/zastrzeganie-dokumentu-tozsamosci

adam36i6

2018-06-07 13:23:36

PRESCO INVESTMENTS S.A R.L zkim mam sie skontaktowac jak nie mam zadnych nr kontaktowych wg tego co czytam w internecie to terazniejszy kruk

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.11.2018

  Uporządkuj wpisy w CEIDG

  Przedsiębiorcy, którzy mają więcej niż jeden aktywny lub zawieszony wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, powinni wiedzieć, że wiele wpisów jednego (...)

 • 5.9.2012

  Zmiany i sprostowania wpisu do KRS

  Dane zawarte w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) podlegają zakazowi ich usuwania. Wprawdzie pewne dane ulegają wykreśleniu, często nawet łącznie z wykreśleniem całego podmiotu, ale nie oznacza (...)

 • 18.5.2018

  Co z wpisem w CEIDG bez numeru PESEL?

  Realnie działający przedsiębiorcy nie muszą obawiać się wykreślenia z CEIDG. W przypadku braku numeru PESEL, MPiT dokonało zmian, bez konieczności ich angażowania. Wykreślenie dotyczy natomiast (...)

 • 10.5.2017

  Zgłoszenie do ZUS razem z wnioskiem o wpis do CEIDG

  Prowadzisz działalność gospodarczą lub zamierzasz ją rozpocząć? Od 20 maja dokumenty ubezpieczeniowe ZUS złożysz razem z wnioskiem CEIDG-1.

 • 18.9.2015

  Wpis od skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego prawo pomocy

  Zgodnie z art. 230 § 1 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Zgodnie z art. 230 § 2 p.p.s.a. (...)