Czy dom wchodzi w spadek?

Odpowiedzi w temacie (1)

Akacjowa

24.11.2017

Witam Matka ma ziemie i ma akt wlasnosci tej ziemi,na tej ziemi postawili z ojcem bardzo dawno dom. Dom nie ma aktu wlasnosci.Ojciec ma pole orne. Ojciec umiera i nie zostawia testamentu. Pytanie: Czy w skład spodku po ojcu wchodzi dom, ktory stoi na polu matki czy ten dom bedzie nalezal do spadku po matce?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Kasia6907

2017-11-27 22:02:19

Ogólna zasada jest taka, że czyja ziemia tego budynki. Jeżeli rodzice na dzień 04 listopada 1971r. byli małżeństwem (nawet jeżeli akt własności ziemi jest tylko na matkę) to oboje mają po połowie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)

 • 15.11.2016

  Dziedziczenie spadku przez rodzeństwo spadkodawcy

  Powołanie do spadku może wynikać z testamentu lub z mocy samego prawa. W przypadku dziedziczenia testamentowego wola spadkodawcy wynika z samego testamentu. Natomiast jeżeli nie zachodzi sytuacja dziedziczenia (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 16.9.2016

  Czy można zbyć udział w spadku?

   Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek (...)

 • 23.10.2017

  Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - początek drogi prawnej w postępowaniu spadkowym

  #mce_temp_url#Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku ma bardzo duże znaczenie. Śmierć spadkodawcy oznacza, że nastąpiło przejście praw i obowiązków na jakieś inne osoby, czyli tzw. (...)