e-prawnik.pl Porady prawne

Czy mogę żądać alimentów we wniosku rozwodowym?

Odpowiedzi w temacie (3)

Walentyna alimenty.pl

13.1.2014

Cztery lata temu pobrałam się z moim mężem...od początku nie byłam pewna co do tego małżeństwa, ale stwierdziłam , za naradą rodziców, że czas wszystko wyjaśni... i tak się stało. Zamierzam złożyć pozew rozwodowy. Moje pytanie dotyczy tego czy we wniosku rozwodowym mogę żądać alimentów na nasze roczne dziecko? Bardzo prosze o szybką odpowiedź!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Prawy alimenty.pl

2014-01-13 10:42:15

Witam serdecznie, tak we wniosku rozwodowym możesz żądać alimentów. Sąd później rozpatrzy parę spraw, między innymi właśnie ponoszenia kosztów przez małżonków na utrzymanie rodziny. Szerzej o tym możesz przeczytać w tym artykule: http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-rodzinne/rozwod.html . Pozdrawiam!!

qreizi alimenty.pl

2014-06-03 18:25:13

Tak, może Pani żądać alimentów we wniosku rozwodowym i również może Pani w tym wniosku umieścić zabezpieczenie alimentacyjne do czasu rozprawy, czyli mąż będzie musiał Pani płacić do czasu za nim odbędzie się rozprawa rozwodowa.

Marta878 alimenty.pl

2015-03-10 22:03:51

Oczywiście, że możesz i Ci się prawnie należą jeśli Ty opiekujesz się dzieckiem. Możesz również wnieść o alimenty na siebie, jeśli udowodnisz, że nie jesteś w stanie utrzymać siebie i dziecko, np nie możesz podjąć pracy. Więc radzę Ci się udać do dobrego adwokata. Ja osobiście korzystałam z kancelarii na al. Kościuszki 93. Bardzo pomocni i tacy ludzcy ludzie tam pracują, można się wygadać i nie ocenią Cię z góry. Polecam i życzę powodzenia walcz o swoje.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM