Czy można dziedziczyć obywatelstwo po prababce Niemce???

Odpowiedzi w temacie (0)

maladorf

14.7.2011

Witam, mam do Państwa pytanie odnośnie ubiegania się o możliwość przyznania obywatelstwa niemieckiego. Czy idąc po linii: ja, ojciec, ojciec ojca (dziadek), matka dziadka (prababka rodowita Niemka) mogę i mam prawo ubiegać się o obywatelstwo? Jeżeli tak to prosiłabym o informację jak podejść do tej sprawy od strony formalno-technicznej, jakie dokumenty trzeba posiadać, jakie są koszta takiego postępowania...? Proszę o wszystkie realne informację, podpowiedzi, sugestie.... Z góry dzięki za pomoc...pozdrawiam! Dodam, że urodziłam się w 1985 r. i czytając informację: "Natomiast osoby, które przyszły na świat po 1 stycznia 1975 roku mogą wystąpić o obywatelstwo po obojgu rodzicach. Wystarczy, że jedno z nich posiadało niemiecki paszport, lub też potrafimy przedstawić dokumenty potwierdzające ich pochodzenie. Wspomniane wyżej przypadki dotyczą osób urodzonych w małżeństwie." Czyli mając prawo ubiegać się o obywatelstwo do 3 pokolenia...przekładając powyższy cytat na moją sytuację to analogicznie mam także możliwość dziedziczyć i po pradziadku i po prababce (czyli 3 pokoleniu)?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.12.2016

  Zrzeczenie się spadku - Gdy nie chcesz po kimś dziedziczyć

  Zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym, jeżeli spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu to w momencie otwarcia spadku (czyli śmierci spadkodawcy) obowiązują przepisy ustawowe dotyczące (...)

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 28.11.2017

  Kto może dziedziczyć spadek?

  Zdolnym do odziedziczenia spadku po spadkodawcy może być tylko taka osoba, której przysługuje zdolność do dziedziczenia, czyli wynikająca z przepisów prawa możliwość do bycia podmiotem (...)

 • 6.9.2007

  Jak uzyskać prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego?

  Żeby zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba spełniać określone warunki, a ponadto zdać z wynikiem pozytywnym egzamin z umiejętności tłumaczenia z języka polskiego na język obcy oraz z języka (...)

 • 16.8.2016

  Wydziedziczenie - W jaki sposób dokonać wydziedziczenia?

  Potoczna intuicja łączy termin wydziedziczenie z pozbawieniem uprawnionego możliwości spadkobrania poprzez albo powołanie innych spadkobierców, albo sporządzenie testamentu negatywnego (testament (...)