czy można wyrobić/zamienić dowód osobisty mimo posiadania juz jednego?

Odpowiedzi w temacie (0)

Klaudia

3.9.2013

czy można wyrobić/zamienić dowód osobisty mimo posiadania juz jednego? Kilka lat temu mama wyrobiła mi dowód tymczasowy, ponieważ potrzebowałam go do wyjazdu za granicę. W tym roku skończyłam 18 lat i chciałabym wyrobić nowy dowód, gdyż oprócz tego że na zdjęciu nie wyglądam jak ja, to dane typu wzrost są nieaktualne. Dodam, że ważność obecnego dowodu kończy się w kwietniu 2016r.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.4.2017

  Opłata od posiadania psów

  Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, opłatę od posiadania psów. Opłatę tę pobiera się wówczas od osób fizycznych posiadających psy.

 • 20.11.2017

  Dowód osobisty - czyli co?

  Dowód osobisty to dokument, który pozwala potwierdzić twoją tożsamość oraz polskie obywatelstwo. Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć dowód osobisty. (...)

 • 27.1.2005

  Jak zamienić mieszkanie, czyli uwag kilka o przepisach dotyczących zamiany

  W życiu często nasze dotychczasowe miejsce zamieszkania przestaje odpowiadać. Powiększenie rodziny, zbyt wysokie rachunki - powodów może być wiele. Jeżeli znajdziesz osobę, która (...)

 • 11.1.2005

  Od kiedy zmiana dowodów rejestracyjnych stanie się naszym koszmarem?

  Dowód rejestracyjny to w przypadku posiadacza pojazdu jak każdy wie niezbędny dokument. Bez niego nie można poruszać się tym środkiem lokomocji, choćby własnym. Tymczasem już od jakiegoś czasu (...)

 • 31.5.2013

  Wymiana dowodu osobistego

  Dowód osobisty należy wymienić na nowy, gdy zmieniły się dane na nim uwzględnione (np. nazwisko po ślubie) lub też skończyła się data ważności starego dokumentu. Więcej szczegółów (...)