czy roszczenie przedawniło się, czy nie i ewentualnie w jakim zakresie?

Odpowiedzi w temacie (0)

zygitop

10.3.2019

Komornik prowadził egzekucję przeciwko dłużnikowi na rzecz obojga małżonków będących w ustawowej wspólność majątkowej, które to małżeństwo w 1995 r. zostało rozwiązane przez rozwód, o czym byli małżonkowie nie informowali komornika. W 2006 r. komornik umorzył postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi w imieniu jednego z byłych małżonków, a w 2008 r. umorzył postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi w imieniu drugiego z byłych małżonków. W 2014 r. drugi z byłych małżonków złożył wniosek egzekucyjny komornikowi. Stąd pytanie czy egzekwowane roszczenie przedawniło się, czy nie i ewentualnie w jakim zakresie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 15.7.2016

  Przedawnienie roszczeń a wpis do BIG

  Instytucja przedawnienia została uregulowana w art. 117 Kodeksu cywilnego, gdzie ustawodawca wprost wskazuje, iż po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić (...)

 • 2.8.2018

  Zmiana terminów przedawnienia roszczeń

  Chcąc dochodzić naszych roszczeń zawsze musimy pamiętać o terminach przedawnienia. Jest to istotne, albowiem upływ terminu przedawnienia, może spowodować wyłączenie możliwości dochodzenia przed (...)

 • 20.11.2017

  Jak liczyć termin przedawnia się roszczenie o zachowek?

  Roszczenia majątkowe co do zasady ulegają przedawnieniu. Powoduje to, że w razie ich dochodzenia, ten przeciwko komu przysługuje roszczenie może uchylić się od jego zaspokojenia - czyli nie (...)

 • 30.10.2012

  Przedawnienie roszczenia przedsiębiorcy o ustanowienie służebności przesyłu

  Z każdym dniem wzrasta liczba spraw dotyczących uregulowania stanu prawnego urządzeń przesyłowych, zwłaszcza linii elektrycznych, wodociągów oraz sieci gazowych. W tej sytuacji, jak również (...)