Darowizna mieszkania z lokatorami

Odpowiedzi w temacie (1)

arielced

2.9.2018

Dzien dobry. Watek jak wiele podobnych, ale chcialbym sprobowac dostac odpowiedz konkretnie ma moje pytanie o moja sytuacje. Moja ciotka jest jedyna i pelnoprawna wlascicielka mieszkania. Cale jej rodzenstwo zrzeklo sie udzialu w ww mieszkaniu (jedna siostra zostala splacona)na wszystko sa dokumenty i postanowienie sadu. Z racji tego, ze wyszla za maz i ma juz swoj dom, postanowila przepisac mi to mieszkanie w formie darowizny. Sprawa nie jest jeszcze zalatwiona poniewaz glowkujeny sie co zrobic z jednym problemem jakim jest jej niewspolpracujacy brat. Jest to totalny alkoholik, bezrobotny ktory doslownie za nic nie placi, nie sprzata, nie dba o wyposazenie - jest takim jakby gosciem hotelowym. Pytanie jest niby proste: jak moze sie go pozbyc zeby nie oddac mi problemu? Czy musi zapewnic mu lokum zastepcze i na jak dlugo, jakie kroki podjac i jaka jest szansa, ze to sie uda. Ten czlowiek jest oczywiscie zameldowany. Dziekuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jarus007

2018-09-03 23:22:27

Skontaktuj się z mec. Klimkowskim 600365228 i pogadaj. W czasie mojego rozwodu kupiłem na licytacji komorniczje mieszkanie z lokatorami. mieszkanie co prawda tanio ale niestety z ludźmi. nie miałem głowy aby ich się pozbyć bowiem w tym czasie prowadziłem sprawę o rozwód - jeszcze z winy żony. Mecenas przeprowadził wszystkie moje sprawy. Ludzie zostali wyeksmitowani w sposób szybki i humanitarny.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 7.7.2016

  Umowa dożywocia a zachowek

  Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)