Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

Odpowiedzi w temacie (0)

zabka24

13.3.2014

Otrzymuję świadczenie na syna z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ,dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka (ojciec nieznany ).Od jakiegoś czasu żyje w związku konkubenckim i z tego związku urodziła nam się córka,dlatego tez MOPR uważa ze skoro wychowuje wspólnie córkę z jej ojcem to już na syna nie należy mi się ten dodatek i chcą mi go odebrać i nakazać zwrot pobranego dodatku na syna od chwili urodzenia córki,Czy mają podstawy,przecież nadal wychowuje syna bez jego ojca,a ojciec córki nie przysposobił mojego syna,dlatego tez względem mojego syna konkubent nie ma prawa i obowiązków wobec niego. Czy MOPR słusznie interpretuje przepis? Czytałam ze kilka osób odwołało się od takiej decyzji i wygrało gdyż Sądy Administracyjne mają inne zdanie na ten temat. oto przykład: II SA/Ol 782/10 - Wyrok WSA w Olsztynie "W ocenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego osobą samotnie wychowującą dziecko, w rozumieniu art.3 pkt 17a ustawy o świadczeniach rodzinnych, jest rodzic, który wychowuje swoje dziecko bez drugiego rodzica tego dziecka, na które ma być przyznane świadczenie. Znaczenie więc ma fakt, czy dziecko, na które rodzic ubiega się o przyznanie jest wychowywane tylko przez jednego z rodziców, przy zaistnieniu przesłanek określonych w punktach 1-3 art. 11a ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych a nie to, czy rodzic ten wychowuje jeszcze inne dzieci wraz z drugim rodzicem tych dzieci." Proszę mi powiedzieć czy mają prawo odebrać mi dodatek i jak jest z tym przepisem,o jakiego rodzica chodzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: