Domki rekreacyjne na działce budowlanej poniżej 1000m2

Odpowiedzi w temacie (0)

PawelKos

6.2.2020

Witam Bardzo proszę o pomoc przy planowaniu budowy domków rekreacyjncyh. Sprawa wygląda tak: Posiadam działkę budowlaną o powierzchni 724 m2. Chcę postawić na niej 2 domki rekreacyjne. Jeden 32m2 powierzchni użytkowej jedno poziomowy, który chciałbym postawić w tym roku, a drugi ok 90m2 powierzchni użytkowej dwu poziomowy, który chciałbym postawić w następnym roku. W tym rejonie nie ma miejscowego planu zagospodarowania, dlatego wiem, że muszę uzyskać warunki zabudowy do mniejszego domku. W związku z tym proszę o radę czy mogę postawić te dwa domki jako rekreacyjne, czy ten mniejszy musi mieć status gospodarczego, jakie warunki mają spełnić i czy w ogóle to jest możliwe.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

• Kiedy można budować w granicy ?

Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

• Wyrok SN w sprawie katastrofy budowlanej hali MTK

Winni katastrofy budowlanej hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r. nie pozostaną bezkarni...

• Odległość ściany od granicy działki...

W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)

• Zmiany w prawie budowlanym 2015

Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

• Mniej formalności przy budowie

1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)

NA SKÓTY