Dzielenie świadczeń alimentacyjnych przez komornika a inne zobowiązania

Odpowiedzi w temacie (0)

Marcin2202

14.9.2018

Witam Potrzebował bym jakiejś porady lub wytłumaczenia mi jak wygląda dzielenie świadczeń alimentacyjnych. Otórz dokładnie chodzi o to że dostaję alimenty od komornika. Problem polega na tym iż z zasądzonej kwoty 250 zl są to sumy 17 zl w tym miesiącu całe 6 zł. Próbowałem to wyjaśnić pani która się tym zajmuje powiedziała mi w tamtym miesiącu że wynikła pomyłka i program tak im podzielił kwotę że tyle mi zostało przypisane. Większa cześć pieniedzy poszła na fundusz alimentacyjny gdyż tam była partnerka ma dług na dziecko które jest dorosłe i są to zaległości powstałe na skótek niepłacenia alimentów. Pani która się tym zajmuje próbowała naprawić przynajmniej tak mnie zapewniała ten bład dzwoniąc do fuduszu ale niestety pieniądze zostały już wysłane do wojewody przy czym zapewniła mnie że wyrownamy to na następny miesiąc wysyłając na fundusz poprostu miejszą kwotę. Wczoraj dostałem alimenty w kwocie 6 zl z groszami. Dzwoniąc tam dzisiaj usłyszałem od tej samej pani że ona nic nie bedzie wyrównywać i że alimenty na bieżące potrzeby dziecka nie są piorytetem i dłuznik ma inne zobowiązania w fundusza. Dłużnicce sciągana jest kwota ok 1000 zł z wypłaty na zajecia komornicze zaznaczę. Probując wyjasnić dalej zaistniała sytuację usłyszalem od pani chamskie jak się panu nie podoba to niech pan sobie złoży skargę na czynności komornicze. No ręce mi opadły. Co mogę w takim wypadku zrobić ? Bo przypuszczam ze skarga to tu nic nie da a żeby umówić się z komornikiem na rozmowę muszę czekac kilka dni i nie wiem czy to coś da tak naprawdę ? Czy naprawdę bieżące alimenty na dziecko nie są piorytetem ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.2.2005

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych jest egzekucją świadczeń pieniężnych i przeprowadza się ją w sposób typowy dla egzekucji świadczeń alimentacyjnych właśnie. Jednak z racji swojej (...)

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 5.11.2018

  Pakiet alimentacyjny w drodze

  Projekt przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań służących poprawie ściągalności alimentów. Stanowi realizację tzw. „pakietu alimentacyjnego” zawartego w „Przeglądzie (...)

 • 10.12.2018

  Bliżej zmian w egzekucji świadczeń alimentacyjnych

  Nawet 60 tys. dzieci będzie mogło dodatkowo skorzystać z funduszu alimentacyjnego – wszystko dzięki rządowej nowelizacji podnoszącej do 800 zł kryterium dochodowe przy przyznawaniu świadczeń (...)

 • 23.6.2018

  Egzekucja alimentów ma być skuteczniejsza

  Elektroniczny przepływ informacji w sprawie dłużników alimentacyjnych między służbami i  instytucjami a komornikami sądowymi oraz sankcje za nielegalne zatrudnienie oraz aktywizacja (...)