Forum prawne

Dzień dobry! W sądzie niedawno odbyła się rozprawa spadkowa po ojcu, który umarł w 1997 r. Spadkobiercy

Dzień dobry!
W sądzie niedawno odbyła się rozprawa spadkowa po ojcu, który umarł w 1997 r. Spadkobiercy (3 os.) zgodnie zrzekają się spadku na rzecz jednej osoby (czyli mnie).
W trakcie spisywania przez sąd postanowienia wynikła rozbieżność dotycząca pierwszego imienia ojca - w wyciągach aktu urodzenia i małżeństwa mnie i mojej rodziny. Ojciec wszędzie podpisywał się i używał drugiego imienia (Adam). Nie posiadam aktu urodzenia ojca z 1914 r. Praktycznie na wszystkich dokumentach, świadectwach sprzed wojny i po wojnie (dokumentach kombatanckich, przydziału mieszkania, korespondencji) widnieje drugie imię (formalnie pierwsze to Stanisław).
Ja w wyciągu aktu urodzenia, małżeństwa i dowodzie osobistym mam wpisane imię Adam, również tak miał wpisane mój nieżyjący brat. Drugi brat ma wpisane imię Stanisław. Sąd nie wydał postanowienia i odroczył sprawę. W przeciągu miesiąca zobowiązał mnie do sprostowania różnic w dokumentach.
Oprócz tego równolegle toczy się inne postępowanie: o zasiedzenie, gdzie we wszystkich starych 50-letnich dokumentach, rachunkach i dowodach w sprawie figuruje imię Adam.
Co zrobić? Jak napisać to sprostowanie i jakimi posiłkować się dokumentami, gdy nie mam aktu urodzenia ojca? Martwię się czy nie będzie to miało wpływu na sprawę o zasiedzenie?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

2012.5.16 12:52:50

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Dzień dobry! W sądzie niedawno odbyła się rozprawa spadkowa po ojcu, który umarł w 1997 r. Spadkobiercy

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika