EKSMISJA!!!!-PROSZĘ OPOMOC

Odpowiedzi w temacie (3)

-

28.11.2003

Mam powazny problem jestem po rozwodzie maz od tego miesiaca placi alimenty jest dalej zameldowany w naszym mieszkaniu, z roznych przyczyn popadlam w dlugi z czego najbardziej przeraza mnie zadluzenie za mieszkanie. moja pensja jest zajeta przez kilku komornikow wiem ze sprawa mieszkania zostala wstrzymana z powodu niemozliwosci sciagniecia zadluzenia, byly maz placi alimenty i komornik tez nie jest wstanie zciagac zadluzenia za mieszkanie z jego pensjii ale te alimenty umozliwily mi wreszcie placenie biezacego czynszu pozostala jednak zaleglosc, ktora spedza mi sen z oczu. Mam pytanie czy istnieje mozliwosc zeby sąd nakazal w pierwszej kolejności ściąganie z mojej pensji pieniędzy na zadłużenie mieszkania. Ja nie uchylam sie od placenia chce splacic te dlugi pracuje i pogodzialm sie z tym ze komornicy jeszcze dlugo beda mi zajmowac pensje ale umieram ze strachu na mysl z braku mozliwosci sciagniecia zadluzenia z mojej pensji administracja wystapi o nakas eksmisji a z resztek pensji nie mam juz mozliwosci splacac zadluzenia. Bardzo prosze o rade
(Kasia)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Karolina

2003-11-30 20:41:38

Szczerze Ci współczuję, mam nadzieję ,że sobie poradzisz. Powodzenia

ewa592

2004-02-25 02:39:42

nie moga cie eksmitowac na bruk jesli masz na wychowaniu dziecko lub jestes chora musze ci najpierw zrobic sprawe i zadaj lokalu socjalnego przy wy wyroku i dfalej bedziesz mieszkac na koszt urzedu bo oni tzn urzad musi zagwarantowac ci mieszkanie socjalne pisz pisma do wszystkich

dommos

2005-03-03 10:37:05

Jeśli chodzi o nie powiększanie się twojego zadłużenia to skorzystaj z dodatku mieszkaniowego. Gmina dopłaci ci nawet do 70% (w zależności od dochodów) a ty dopłacisz reszte. Jeśli nie będziesz się wywiązywała ze swojej części opłat to dodatek zostanie wstrzymany po 2 miesiącach niepłacenia. Jedną ważną sprawą jest to że ludzie często myślą że jeśli mają zadłużenie to nie mogą korzystać z dodatku - otóż mogą! Tylko muszą wtedy płacić na bieżąco. pozdrawiam....

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.10.2018

  Eksmisja na żądanie współlokatora

  Eksmisja z lokalu mieszkalnego może nastąpić na podstawie różnych przesłanek zawartych w przepisach prawa. Co istotne, z żądaniem orzeczenia eksmisji nie musi występować do sądu wyłącznie (...)

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 14.7.2016

  Eksmisja w wyroku rozwodowym

         Jednym z fakultatywnych elementów wyroku rozwodowego, jest orzeczenie o eksmisji jednego z małżonków. Kiedy jest to możliwe i jakie przesłanki należy wykazać?

 • 29.9.2019

  Eksmisja małżonka w trakcie sprawy o rozwód

  Zgodnie z art. 58 § 2 zd. drugie kodeksu rodzinnego i opiekuńczego: W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne (...)

 • 18.3.2019

  Spada liczba osób bezdomnych w Polsce

  W połowie lutego już po raz piąty przeprowadzono Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, wolontariusze, (...)