e-prawnik.pl Porady prawne

grożba karalna

Odpowiedzi w temacie (1)

katol

28.5.2012

Witam

dostaje ostatnio grozby przez smmy. na maila itp.
nie chce pisać co bo to zadużo pisania, nic dobrego i grozby pobicia i niszczenia mienia. W kazdym razie dowiedziałem sie kto moze byc za to odpowiedzialny. włamałem sie na archiwum gg tej osoby i w miedzy czasie napisałem do niej czy to ona pisze do mnie, odpisała zze nie. po obserwacji na gg, około doby znalazłem wiadomości bierzące, świadczące ze to ta osoba za tym stoi i ze grozi mi pobocie, ktore zostalo umówione i opłacone, oraz zniszczenie motocykla. Teraz pytanie, czy mogę z tym iść na policje, i czy zostanie to uznane za dowód. Pieprzy mnie to że moge tam dostac jakaś kare za włamanie na komputer czyjśc, skoro grozi mi pobicie i znieszczenie mienia.

tak jak pytam, czy mogę i czy zostanie to uznane jako dowód. zastanawiam sie czy nie poczekac na ewentualne zniszczenie mienia albo próbe pobicia, zeby wtedy mieli jeszcze bardziej przesrane bo nie bedzie problemem sprawdzenie połaczen telefonicznych i archiwum gg... jakies złote rady?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tomcio34

2012-05-29 09:35:35

Ogólnie ja bym na pana miejscu nie czekał, samochód... może faktycznie to byłby dobry dowód. Ale ja bym tam siebie samego nie poświęcał i nie ryzykował sowim zdrowiem. Na policję iść, z wydrukiem najlepiej i zgłosić sprawę o namawianie do pobicia i uszkodzenia mienia. Ponad to osobno zgłosić sprawę naruszenie godności osobistej i groźby karalne, a jeżeli nękanie jest ciągłe- od dłuższego czasu, to do tego zgłosić stalking. Do tego radze wcześniej skontaktować się z prawnikiem, on pomoże panu w złożeniu zawiadomienia na policję w tych sprawach.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM