Import z Chin i handel na allegro - podatek VAT i dochodowy.

Odpowiedzi w temacie (1)

conderus

3.11.2013

Witam. Jak doliczyć VAT w przypadku handlu biżuterią importowaną z Chin na allegro ? Sprowadzam towar z Chin w małych partiach,więc nie płacę cła ani VAT na granicy.Powiedzmy że za towar płacę 6 pln za sztukę razem z wysyłką.W tym przypadku to 6 pln to cena netto czy brutto ?Do ceny 6 pln dodaję moją marzę 100%,więc moja marża wynosi 6pln i to jest to co chciałbym mieć na czysto po odliczeniu podatku VAT,prowizji 7% allegro i podatku dochodowego,więc do 6 pln dodaję podatek dochodowy 19% - 0,74 gr ,teraz cena wynosi 6,72 zł,teraz dodaję VAT 23% do tej ceny,cena wynosi 7,72,Dodaję do tego cenę zakupu towaru i mam cenę 13,72,do tego dodaję 7% prowizji dla allegro,i cena sprzedaży powinna wynosić 14,75 ,tak ?Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

KamilK

2016-08-30 12:54:03

Sprowadzanie towaru z Chin przez internet to mało bezpieczny pomysł na biznes, nie lepiej wynająć jakiegoś pośrednika, słyszałem, że accbiznes-chiny.pl to dobry pośrednik.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.12.2017

  Minimalny podatek dochodowy od nieruchomości komercyjnych w 2018 r.

  Od 1 stycznia 2018 r. zaczną obowiązywać zmiany w ustawach o PIT i CIT, które wprowadzają tzw. podatek minimalny, czyli podatek dochodowy dla właścicieli nieruchomości komercyjnych o wartości (...)

 • 28.12.2011

  Zaliczki na podatek od napiwków otrzymywanych przez pracowników

  Podatnicy prowadzący kasyna gry mają wątpliwości, czy muszą – jako płatnicy – odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu otrzymywania przez pracowników (...)

 • 5.1.2006

  Uproszczona forma uiszczania zaliczek na podatek dochodowy dla przedsiębiorców

  Przedsiębiorcy mają szansę uniknąć składania comiesięcznych deklaracji PIT-5 i zastąpić ten obowiązek uiszczaniem jednolitej w całym roku zaliczki na podatek dochodowy. Należy jednak się spieszyć, (...)

 • 13.3.2006

  Kiedy występuje import usług?

  Aby stwierdzić, że mamy do czynienia z importem usług dla celów VAT, podatnik musi za każdym razem dokonać 4 kroków weryfikacyjnych. Abyśmy mieli do czynienia z importem usług, miejsce świadczenia (...)

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)