e-prawnik.pl Porady prawne

Intrum Justitia - wymuszenie składki

Odpowiedzi w temacie (1)

kaja.jagoda-gala

20.10.2012

Dostałem od firmy Intrum Justitia zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedsądowej w związku z brakiem składki OC w HDI z 2005 roku. Nadmieniam, że pojazd został sprzedany w 2004 roku, a w 2005 roku zostałem wezwany przez HDI do przedstawienia umowy kupna-sprzedaży co uczyniłem. 16 października 2012 roku dostałem w/w zawiadomienie. Zgodnie z ustawą o obowiązkowych ubezpieczeniach (art. 92) opłata karna za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia OC upływa po 3 latach od końca roku kalendarzowego, czyli w moim przypadku w dniu 01.01.2009. Również według artykułu 31 w/w ustawy przenosi na kupującego obowiązek opłaty OC. W rozmowie telefonicznej z pracownikiem Intrum Justitia usłyszałem, że "ich to nie obchodzi, a sprawa zostanie przekazana do sądu". Czy mam się czego obawiać?Po której ze stron stoi prawo, bo upłyneło 7 lat od sprzedaży tego pojazdu podczas, których nikt nie domagał się ode mnie spłaty ubezpieczenia. Proszę o odpowiedź prawnika lub osoby, która miała podobną sytuację. POZDRAWIAM

Nie znalazłeś odpowiedzi?

cedr

2016-10-20 19:01:40

Gredan

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • witam mam dług w firmie Intrum Justitia i płace go regularnie po 100zl teraz w tym miesiącu dostałem od nich esm i nie wiem o co im chodzi.ich esm bzmiał tak ! intrum justitia proponuje umorzenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • 2itam niedawno odkryłam w męża papierach list od tej firmy Intrum Justitia że 24.11 br. ma on do spłacenia 2500zł mam pytanie czy z 2000 roku i 2001 nie jest już to przedawnione??? On oczywiście (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Mam problem z dwoma złodziejami , czyli skarbnica narodowa i intrum justitia . Przez internet coś zamówiłem , miało być pocztą polską , nic nie dostałem , a mam wezwania do zapłaty przez intrum (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • czy intrum justitia moze sprzedac dlug do publicznej wiado mam maly dlug do splacenia i przyslali mi wiadomosc ze moga mnie podac do sprzedazy do publicznej wiadomosci jak media prasa itp. czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam! Jestem dłóznikiem bankowym, intrum justitia odkupiło moja sprawe od banku (chociaż miałem rozłożone spłate kredytu na raty) miałem 2 kredyty jaeden 25tys z otstkami a drugi 5 tys bez odsetek, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)