Forum prawne

Kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika - RTV 2012.

Heja.

Porażkę zaliczyłam ostatnio straszną, przyszli Panowie z poczty, ładnie się wylegitymowali i poprosili o wejście do mieszkania, myślałam że przesyłka jakaś do mojego faceta. Okazało się że to kontrola odbiorników radiowych i telewizyjnych. Niestety Ja i mój facet, nie zabardzo dbany o to co puszcza TVP więc im nie płacimy za to co puszczają, mamy od tego ból głowy. Mamy za to kanały tematyczne i inne, plus całe muzeum radio odbiorników w domu, jego hobby. Natrualnie nie placilismy za to abonamentu bo po co, skoro radio słuchamy z netu a radio odbiorniki to jedynie hobby. Natomiast kanałów polskich nie mamy, bo je usunelismy z naszego tv. Tak czy inaczej przez moje nieogarcniecie dostaliśmy mandat karny w wysokości 555zł. za niepłacenie abonamentu... masakra jakaś... Albo płaćcie albo nie wpuszczajcie nikogo do domu.

2012.6.26 10:13:55

Odpowiedzi w temacie: Kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika - RTV 2012. (2)

można ich od tak nie wpuścić, pomimo naszej odmowy mogą oni jakoś wejść do mieszkania w celu zweryfikowania czy mamy odbiornik i czy on działa?

2012.6.27 9:45:42

Można się również starać o umorzenie zaległości za niepłacenie abonamentu. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

2012.8.16 12:2:52

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika