Forum prawne

Kupno mieszkania z zameldowaną osobą

Witam, Chcę kupić mieszkanie na kredyt, ale właścicielka (starsza osoba) nie chce wymeldować się przed podpisaniem umowy notarialnej tylko po otrzymaniu pieniędzy. W akcie notarialnym byłby zapis, że sprzedająca oświadcza,że w dniu otrzymania pieniędzy wymelduje się. Czy w przypadku gdy nie wymelduję się, ja będąc już jedynym właścicielem nieruchomości mogę bez problemów wymeldować starszą osobę.

2010.11.5 11:20:33

Odpowiedzi w temacie: Kupno mieszkania z zameldowaną osobą (2)

Najlepiej będzie zapisać w akcie notarialnym zobowiązanie sprzedającego do opuszczenia mieszkania w dniu otrzymania pieniędzy. Osobę, która nie mieszka pod danym adresem właściciel mieszkania może wymeldować w drodze postępowania administracyjnego z powodu zmiany miejsca zamieszkania. Składa się jedynie stosowny wniosek w urzędzie gminy lub miasta. Meldunek nie jest raczej żadnym problemem, ponieważ nie daje osobie zameldowanej żadnego prawa do dysponowania mieszkaniem ani możliwości do pozostania w mieszkaniu. Można oczywiście też zapisać w akcie notarialnym zobowiązanie sprzedającego do wymeldowania się w określonym terminie, jednak fizyczne wydanie mieszkania jest kluczową sprawą.

2010.11.5 16:17:10

[cytat] Witam, Chcę kupić mieszkanie na kredyt, ale właścicielka (starsza osoba) nie chce wymeldować się przed podpisaniem umowy notarialnej tylko po otrzymaniu pieniędzy. W akcie notarialnym byłby zapis, że sprzedająca oświadcza,że w dniu otrzymania pieniędzy wymelduje się. Czy w przypadku gdy nie wymelduję się, ja będąc już jedynym właścicielem nieruchomości mogę bez problemów wymeldować starszą osobę. [/cytat] Jeśli dotychczasowa właścicielka nadal będzie tam mieszkała to w grę wchodzi jedynie eksmisja. Meldunek czy jego brak niczego nie zmienia.

2010.11.27 1:11:33

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika