leczenie na wakacjach

Odpowiedzi w temacie (5)

zochaO

8.8.2011

Mam takie pytanie , czy w związku z tym że mąż jest ubezpieczony z zakładu pracy to mi przysługuje prawo do leczenie, ale czy na wakacjach za granicą też? Czy może tylko w UE?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kamila77

2011-08-10 12:58:23

Jeżeli niepracujący małżonek jest zgłoszony do ZUS może korzystać z bezpłatnej opieki równierz na wakacjach za granicą kraju

witaminaC

2011-08-10 12:59:57

Ubezpieczenie obowiązuję na terenie całej UE, trzeba pamiętać o zabraniu europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ.

zbychu77

2011-08-10 13:02:09

a czy zgłoszenie do ZUS członków rodziny ponosi stawkę ubezpieczenia? Czy dużo jest z tym "papierkowej roboty"? 

felicja5

2011-08-10 13:05:37

Zgłoszenie rodziny (która nie ma innego ubezpieczenia) do ubezpieczenia w ZUS nie podnosi stawki ubezpieczenia i jest to obowiązek pracodawcy.  

alekW

2011-08-10 13:10:40

Wystarczy poinformować pracodawcę o członkach rodziny a on powinien w ciągu 7 dni zgłosić je do ZUS wypełniając wszystkie potrzebne deklaracje. 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Możliwość korzystania przez dzieci z leczenia uzdrowiskowego

  W trosce o zdrowie dzieci przypomnieć należy rodzicom i lekarzom ubezpieczenia zdrowotnego o możliwości uzdrowiskowego leczenia małych pacjentów. Podstawą skorzystania z tej formy leczenia (...)

 • Sprawdź terminy leczenia

  Informator o terminach leczenia to wyszukiwarka, w której sprawdzisz, gdzie najszybciej uzyskasz pomoc medyczną. W bazie adresów i telefonów wyszukiwarki znajduje się blisko (...)

 • Jakie leczenie stomatologiczne mamy zagwarantowane?

  W ramach świadczeń gwarantowanych lekarz dentysta zapewni ci bezpłatne badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne oraz środki pomocnicze. Jeśli zgłosisz się do dentysty z bólem, powinieneś (...)

 • Liczba punktów karnych po wakacjach...

  Zanim zaplanujesz przyszłoroczny urlop, sprawdź ile kosztował Cię tegoroczny. Nie, nie chodzi o pieniądze, a o konto Twoich punktów karnych. Jeżeli macie coś na sumieniu, możecie to (...)

 • Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

NA SKÓTY