Liceum zaoczne - alimenty

Odpowiedzi w temacie (0)

xBlackDevil

28.3.2018

Witam, obecnie mam 17 lat, w czerwcu skończę 18. W marcu bieżącego roku przeniosłam się z liceum ogólnokształcącego do liceum zaocznego (dla dorosłych). Dzienną szkołę opuszczałam z wielu powodów lękowych - i nie tylko. Łatwiej pobierać mi naukę w domu oraz na zajęciach w weekendy. Nie zamierzam na razie pracować - młody wiek, brak doświadczenia i wykształcenia, czas spędzany na nauce w domu. Czy nadal należą mi się alimenty i czy mogę iść po ich podwyżkę? Aktualnie wynoszą one 350 złotych, co jest zdecydowanie za małą sumą, biorąc pod uwagę moje leczenie ortodontyczne i przejazdy do szkoły.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.8.2017

  Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych

  Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych obowiązywać będzie od roku szkolnego 2019/2020 w klasie pierwszej: 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum oraz (...)

 • 10.10.2007

  Jak wygląda system edukacji w Polsce i jakie tytuły pozwala uzyskać?

  Dowiedz się, gdzie możesz się uczyć i jak uzyskać poszczególne tytuły zawodowe i naukowe! Reforma oświaty, oprócz zmian programowych, wprowadziła również nowe typy szkół: (...)

 • 24.9.2018

  Wyprawka szkolna 2018/2019

  Celem przyjętego Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)