Mam dwie piwnice, czy jedną muszę zdać zarządcy ?

Odpowiedzi w temacie (1)

bambim

7.5.2016

Witam, Proszę serdecznie o pomoc. Mam taką dość nietypową sprawę dotyczącą piwnicy? Moi rodzice posiadają mieszkanie własnościowe, w budynku poniemieckim, powstałym jeszcze przed wojną. Wcześniej mieszkali w nim dziadkowie. Do każdego mieszkania w budynku była przydzielona piwnica i miejsce na strychu. Moi dziadkowie posiadali chyba najmniejszą piwnicę, taką małą klitkę (około 2,5 m2). W piwnicy, w miejscu pod klatką schodową, pod schodami, była niewielka przestrzeń, nieużytek. Wszyscy składowali tam jakieś śmieci. Dziadek był na tyle zaradny i bystry, że postanowił to zaadoptować na piwnicę. Dostał wówczas pozwolenie, ale nie ma na to żadnego dokumentu. Tak więc od 57 lat mieliśmy 2 piwnice. Parę lat temu sprzedano poddasze i powstały 3 nowe mieszkania. Oczywiście nowi mieszkańcy nie mieli piwnic, nic im to nie przeszkadzało. Po paru latach, nagle zaczęło widocznie im to przeszkadzać i dopatrzyli się, iż my mamy aż dwie. Parę dni temu, dostaliśmy od zarządcy pismo z informacją (nakazem) zwolnienia jednego z pomieszczeń i opróżnieniem go. Bez żadnego wyjaśnienia, beż żadnego powołania się na jakieś zapisy w ustawie, po prostu mamy dwie piwnice i mamy jedną zwolnić. Tyle lat mieliśmy 2 piwnice i nikomu to nie przeszkadzało, a teraz nagle jest problem. Ojciec próbował interweniować u zarządcy, ale został po prostu spławiony, pani powiedział że takie jest stanowisko i po prostu trzeba oddać. Można napisać ewentualnie odwołanie. Oczywiście, to że musimy oddać piwnicę jednemu z nowych nabywców poddasza jest tylko naszym domysłem, nie ma nigdzie takiej informacji w piśmie. Moje prośba i pytanie brzmi: - czy zarządca może tak bez niczego nakazać i zabrać jedną z piwnic? - czy musi wskazać przyczynę? - czy możemy się jakoś odwołać od tej decyzji? - jeżeli możemy, to co bym miał napisać w takim odwołaniu? - dodam, iż jedna piwnica jest bardzo mała, niewiele się w niej mieści, druga również jest niewymiarowa (długa i niska ? pod klatką schodową), rodzice trzymają w niej opał; Proszę serdecznie o pomoc. W zamian służę pomocą w sprawach gazowych? Sprawa dość pilna, do 9 maja 2016 roku musimy przekazać odwołanie !!! Z góry dziękuję za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

asalia

2018-06-19 12:49:06

w akcie notarialnym jest zapis, która piwnica przynależy do mieszkania, drugą moglibyście dysponować na podstawie umowy ze wspólnotą, jeżeli tych dokumentów nie ma to trzeba oddać

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Będą wyświetlacze czasu na sygnalizatorach świetlnych

  Zarządcy ruchu będą mogli instalować wyświetlacze odmierzające czas do zmiany świateł. Taką zmianę przewiduje podpisane przez ministra Mariusza Błaszczaka oraz Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury (...)

 • Jak zgłosić zarządcę sukcesyjnego w CEIDG?

  Jesteś przedsiębiorcą? Jeśli chcesz, aby firma zachowała ciągłość działania po twojej śmierci, wybierz zarządcę sukcesyjnego. Musisz wpisać go do CEIDG. Możesz to zrobić online – (...)

 • Przedsiębiorcę wolno podwójnie karać...

  Dopuszczalne jest nałożenie na przedsiębiorcę dwóch kar za jedno zachowanie stanowiące naruszenie zarówno unijnych, jak i krajowych przepisów o ochronie konkurencji - uznał Sąd (...)

 • Kolej w Polsce bardziej konkurencyjna

  14 stycznia 2020 r. Rada Ministrów przyjęła przedłożony przez Ministra Infrastruktury projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw, który dostosowuje (...)

 • Rady dla zarządcy sukcesyjnego

  Ponad 12,5 tys. przedsiębiorców złożyło już wniosek o ustanowienie zarządcy sukcesyjnego, (z czego w ponad 830 przypadkach sprawowany jest zarząd sukcesyjny).  Przedsiębiorcy zyskali (...)

NA SKÓTY